Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Dokumentacja powykonawcza

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Dokumentacja powykonawcza wraz z innymi dokumentami  musi zostać przekazana przez inwestora właścicielowi bądź zarządcy nieruchomości po zakończeniu budowy i oddaniu budynku do użytkowania.  Wszystkie dokumenty muszą być przechowywane przez cały okres istnienia budynku.

Co to jest dokumentacja powykonawcza?

Prawo budowlane (art. 3 pkt 17 PB) jasno definiuje dokumentację powykonawczą. Jest to dokumentacja budowy uzupełniona o wszelkie zmiany dokonywane w toku wykonywania robót oraz geodezyjne pomiary powykonawcze. Dokumentację musi przygotować i skompletować kierownik budowy.

Dokumentacja powykonawcza składa się z pozwolenia na budowę wraz z projektem budowlanym, dokumentacją budowy z naniesionymi zmianami w trakcie wykonywania robót budowlanych, rysunków i opisów służących realizacji obiektu, dziennika budowy, protokołów odbiorów częściowych i końcowych, pomiarów i operatów geodezyjnych, książki obmiaru.

Prawo budowlane mówi, że w przypadku niedopełnienia lub niedbałego wypełniania obowiązków przez kierownika budowy może zostać wszczęte postępowanie w związku z odpowiedzialnością zawodową w budownictwie.

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij