Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Uzbrojenie terenu

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Termin "uzbrojona działka" oznacza, że znajdują się na niej wszelkiego rodzaju naziemne, podziemne i nadziemne przewody oraz urządzenia, mające na celu doprowadzenie do powstającego w przyszłości budynku mediów.

Co to jest uzbrojona działka?

Mowa tu o sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej, cieplnej, telekomunikacyjnej, energetycznej i inne. Wyłączyć z tej listy należy urządzenia melioracji szczegółowych oraz podziemne budowle. Działka uzbrojona posiada już odpowiednie umowy na dostęp do sieci. Działka uzbrojona jest przygotowana do procesu budowlanego, a co za tym idzie, jej cena jest wyższa.

Przepisy prawa budowlanego definiują, że § 26. 1. Działka budowlana, przewidziana pod zabudowę budynkami przeznaczonymi na pobyt ludzi, powinna mieć zapewnioną możliwość przyłączenia uzbrojenia działki lub bezpośrednio budynku do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, elektroenergetycznej i ciepłowniczej. [...]

Przed zakupem gruntu warto dokładnie zweryfikować czy jest dostępność prądu, wody i kanalizacji. Media te przydają się, bowiem już na etapie budowy. Ważne także, aby działka miała dostęp do drogi.

Działka uzbrojona może być także wówczas, gdy na terenie nie ma faktycznego dostępu do mediów, ale w niedalekiej okolicy media znajdują się i nieznacznym nakładem finansowym inwestor może je doprowadzić.

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal ogłoszeniowy z największą liczbą ofert nieruchomości z całej Polski – w największych miastach i w mniejszych gminach. To tu szybko i wygodnie znajdziesz mieszkanie, dom lub działkę, które będą dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości finansowych, przy całkowitym braku reklam. Tu zyskasz pełny obraz rynku, a w podjęciu trafnej decyzji pomogą Ci najdokładniej zaprezentowane nieruchomości i kompleksowa baza wiedzy. Portal plasuje się na najwyższych pozycjach w wyszukiwarce Google. Dzięki temu odwiedza go ok. 3 mln poszukujących miesięcznie.