Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

  • Blog
  • Dla profesjonalistów
  • Kompletne ogłoszenia. Zasada „Nie nadpisuj importem zmian wprowadzonych ręcznie w edycji ogłoszeń”

Kompletne ogłoszenia. Zasada „Nie nadpisuj importem zmian wprowadzonych ręcznie w edycji ogłoszeń”

Dominika Mikulska
Komentarze

Już dwa lata minęły, odkąd wprowadziliśmy tzw. „standard kompletności” ogłoszeń w portalu.

Standard ten określa zakres danych, których poszukujący oczekują wobec ogłoszenia nieruchomości w przypadku konkretnego jej rodzaju i transakcji. Wprowadziliśmy wtedy także zasady gratyfikacji i nobilitacji dla osób, które o kompletność swoich ofert dbają szczególnie w postaci programu „Profesjonalny Agent”.

Przez ten okres z radością obserwowaliśmy ciągły wzrost liczby kompletnych ogłoszeń w portalu. Otrzymywaliśmy jednak zgłoszenia o tym, że nie zawsze w programie do importu ogłoszeń jest możliwość uzupełnienia pewnych danych w tak szczegółowy sposób, jak w portalu. Wprowadzano zmiany podczas edycji ręcznej ogłoszenia, ale następny import niweczył tę pracę. Tak samo działo się w sytuacji uzupełnienia danych dodatkowych (zwłaszcza dotyczących okolicy czy wyposażenia) oraz opisów.

Pierwszeństwo edycji nad importem

Dlatego wprowadziliśmy nadrzędną zasadę, że zmiany wprowadzone ręcznie mają pierwszeństwo przed importem. Zasada ta domyślnie została włączona dla wszystkich kont biurowych.

Jest wyjątek – informacja o zmianie ceny i danych kontaktowych opiekuna oferty aktualizowane są bezwzględnie zawsze.

Konfiguracja opcji importu

W panelu każde biuro ma możliwość indywidualnego ustawienia, czy i jakie dane mają być zastępowane przez dane importowe. Może ustawić nadpisywanie wszystkich danych lub ustawić wyłączenie na nadpisywanie lokalizacji, zdjęć, pola opisu czy pól danych szczegółowych.

Pamiętajmy przy tym, że chodzi tu wyłącznie o dane, które zostały własnoręcznie zmienione na portalu.

Możliwość indywidualnego ustawienia dla konta biurowego można znaleźć w profilu biura w zakładce Moje daneUstawienia importu ofert.

Zaloguj się

Mamy nadzieję, ze dzięki temu więcej ogłoszeń zyska status kompletnych i otrzymywać będą Państwo więcej gratyfikacji przewidzianych w programie wspierania jakości ogłoszeń „Profesjonalny Agent”.

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij