Ukłon w stronę użytkownika mobilnego. Ponad 70% ruchu i lepsza konwersja

Dominika Mikulska

Nie sposób zignorować fakt, że urządzenia mobilne zaczynają grać coraz większą rolę wśród użytkowników internetu. Obserwujemy stale rosnący odsetek użytkowników portalu Nieruchomosci-online.pl właśnie z tych urządzeń.

Nie sposób zignorować fakt, że urządzenia mobilne grają już pierwsze skrzypce wśród użytkowników internetu. Obserwujemy stale rosnący odsetek użytkowników portalu Nieruchomosci-online.pl właśnie z tych urządzeń.

W styczniu 2021 r. ruch mobilny stanowił 71,99% wszystkich odwiedzin, z czego 69,71% to użytkownicy telefonów. Dla porównania, w styczniu ubiegłego roku 65,55% odwiedzin zostało dokonanych przez użytkowników mobilnych, a w styczniu 2019 roku – 60,12%. Co daje znaczny przyrost aż o 16% (9,59 p.p.)!

Drugim ważnym aspektem jest konwersja ogłoszeń. Ogłoszenia przeglądane na urządzeniach mobilnych wywołują znacznie więcej akcji kontaktowych – w styczniu stanowiły one aż 62% wszystkich akcji kontaktowych.

Użytkownicy średnio 3 razy częściej wybierają akcję kontaktową „Zadzwoń” niż „Wyślij wiadomość”. Jest tu znacząca różnica pomiędzy skutkiem (i znaczeniem) tego zdarzenia wykonanego na komputerze, a tym na telefonie. A mianowicie ułatwienie i przyspieszenie kontaktu, ponieważ wywołanie go na telefonie powoduje możliwość natychmiastowego wykonania połączenia.

Stale doskonalimy zatem wersję mobilną portalu Nieruchomosci-online.pl, by docierać do każdego potencjalnego klienta, bez względu na rodzaj urządzenia, z którego korzysta. Zgodnie z podejściem mobile first przykładamy wagę do tego, by ogłoszenia wyglądały perfekcyjnie, a akcje kontaktowe były łatwo dostępne przede wszystkim na urządzeniach mobilnych.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij