Standard kompletności ogłoszeń

Dominika Mikulska

fot.: Nieruchomosci-online.pl

Nieustannie zachęcamy do szerszego uzupełniania ogłoszeń. Dlaczego? Bo na lepiej uzupełnione
ogłoszenia łatwiej trafić poszukującym! Zarówno poprzez portalową wyszukiwarkę, jak i wprost z wyszukiwarki Google.

W obu przypadkach potencjał wyszukiwawczy ogłoszenia spotyka się z oczekiwaniami poszukującego nieruchomości. A raczej – bardzo chcielibyśmy, by się spotykał.

Poszukujący, którzy mają sprecyzowane kryteria, używają wyszukiwarki na portalu, by zawęzić zbiór
wyników do tych nieruchomości, które je spełniają. Gdy swoje oczekiwania powierzają wujkowi Google’owi, trafiają na specjalnie stworzone tematyczne listingi dla danej lokalizacji, np. mieszkanie z garażem Gdańsk.

 

Zarówno filtry w wyszukiwarce, jak i tematyczne listy, tworzone są na podstawie kluczowych dla osób poszukujących kryteriów. Te kryteria określiliśmy w wyniku badania użytkowników, osobno dla każdego typu transakcji i rodzaju nieruchomości. Na tej podstawie możemy mówić o zakresie danych, które warto podawać, dodając ogłoszenie. W każdym przypadku jest to kilkanaście pól. Zakres ten nazwaliśmy standardem kompletności ogłoszenia.

Aby ułatwić ogłoszeniodawcom podawanie niezbędnych danych, pola objęte standardem kompletności zostały wyróżnione na formularzu dodawania/edycji ogłoszenia za pomocą pomarańczowych gwiazdek.

Obserwując pozytywny wpływ kompletności ogłoszeń, zarówno na zasięg ogłoszeń, jak i na ich konwersję w postaci kontaktów, pomysłem zaraziliśmy twórców oprogramowania dla biur nieruchomości. Galactica Virgo, IMO dla nieruchomości i Locumnet Online wprowadziły w swoich interfejsach specjalne nakładki podpowiadające pola, które zgodnie ze standardem kompletności Nieruchomosci-online.pl należy uzupełnić. Dzięki temu już na poziomie podstawowego narzędzia pracy możliwe jest dbanie o wysoką jakość treści ogłoszeń.

Standard kompletności stał się podstawą programu „Profesjonalny Agent”, w którym agenci są nagradzani – darmowymi wyróżnieniami i silniejszą ekspozycją – właśnie za uzupełnianie ogłoszeń zgodnie ze standardem.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Redaktor naczelna magazynu ESTATE, w portalu Nieruchomosci-online.pl odpowiedzialna za komunikację i rozwój produktu

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości.
Bądź na bieżąco!

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij