Statystyki ogłoszeń. Wszystko, co musisz widzieć, by działać!

Dominika Mikulska

fot.: Orsna z Pixabay

Niezależnie, czy masz pięć ofert, czy pięćdziesiąt, czy administrujesz ogłoszeniami przez konto biura czy Konto Agenta, potrzebujesz mieć pełną kontrolę i szybki dostęp do informacji o popularności Twoich ogłoszeń. Statystyki ofert i narzędzia dostępne w Nieruchomosci-online.pl pozwolą Ci analizować i podejmować właściwe działania optymalizujące ogłoszenie i jego promocję.

W rejestrowaniu zdarzeń offline – liczby telefonów i prezentacji, a także pojawiających się pytań i wątpliwości zainteresowanych – nikt pośrednika nie wyręczy. Inaczej rzecz ma się w kwestii działań online. Nieruchomosci-online.pl szczegółowo raportuje ekspozycję konkretnej nieruchomości w portalu.

Rozbudowane statystyki ogłoszeń dostępne są na wszystkich kontach biur i Kontach Agenta. Bez wyjątków.

Kliknij, aby przejść do statystyk swoich ogłoszeń

 

Metryki podstawowe i te bardziej szczegółowe

Do oceny zainteresowania konkretną ofertą potrzebujesz solidnych danych, które znajdziesz na karcie „Statystyki jednostkowe” w swoim koncie.

Podstawa to zasięg, czyli łączna liczba wyświetleń Twoich ogłoszeń. Dzięki temu wiesz, ile razy ogłoszenia pojawiły się w wynikach wyszukiwania.

Następnie informacje na temat liczby wyświetleń karty ogłoszenia, a także liczby otrzymanych zapytań oraz pobrań numeru telefonu, czyli liczbę kliknięć poszukujących w celu wyświetlenia numeru telefonu na portalu oraz wybrania numeru na telefonie w aplikacji mobilnej. Dowiesz się także, ile poszukujący średnio spędza czasu na tym ogłoszeniu.

W raporcie znajdziesz znacznie więcej danych, tzw. akcji zainteresowania, czyli:

  • zapisanie w Ulubionych i dodanie notatki,
  • liczba udostępnień, wydruków,
  • odsłon zdjęć i mapy, a także odsłon szczegółów ogłoszenia na liście.

To daje pełny obraz liczby i rodzaju interakcji, w jakie wchodzi oglądający z Twoją ofertą!

źródło: Nieruchomosci-online.pl

Wiemy, że gromadzenie i porównywanie danych z różnych źródeł nie jest łatwe. Stawiając na użyteczność dla pośrednika jako pierwszy portal udostępniliśmy takie dane w łatwej do wykorzystania formie, czyli w postaci codziennie aktualizowanego pliku csv do pobrania. Dane można analizować w arkuszu kalkulacyjnym lub wykorzystać choćby we własnym CRM-ie.

Zakres danych może obejmować: 30, 60 lub 90 dni, a także okres „od początku” publikacji ogłoszenia.

źródło: Nieruchomosci-online.pl

 

Mechanizmy analizujące trendy pracują dla Ciebie

Na pasku pojedynczego ogłoszenia (zarówno na liście aktualnych ogłoszeń jak i w statystykach jednostkowych) znajduje się informacja o aktualnym zainteresowaniu ofertą.

Zainteresowanie jest szacowane przez algorytm analizujący rodzaje i liczbę akcji, jakie wykonują użytkownicy w kontakcie z każdym z Twoich ogłoszeń, w ostatnich 5 dniach.

Wskaźnik zainteresowania, zilustrowany ikoną termometra, mówi o tym, jaką popularnością w ostatnich dniach cieszyło się ogłoszenie. Kliknięcie w ikonę przenosi do statystyk szczegółowych tej oferty.

źródło: Nieruchomosci-online.pl

To nasz autorski system analizujący trendy poszukiwań poszczególnych rodzajów nieruchomości w danych lokalizacjach. Ogłoszenia o wysokim wskaźniku są atrakcyjne dla kupujących – jeśli je wyróżnisz, wygenerują dla Ciebie dużo więcej zapytań.

Dodatkowo na tej podstawie oznaczamy w portalu najbardziej interesujące nieruchomości komunikatem przy ogłoszeniu o wzroście zainteresowania daną ofertą (tzw. Hot Alert).

 

Zaawansowana analityka Twoich ofert nieruchomości

Rozbudowany panel analityczny w Twoim Koncie biura i Koncie Agenta przedstawia cykl życia każdego ogłoszenia, oparty o wskaźnik zainteresowania.

Wykres jest interaktywny. Widać na nim jak na dłoni, jak podejmowane działania – np. aktywacja konkretnego typu wyróżnienia – wpłynęły na zainteresowanie ofertą.

źródło: Nieruchomosci-online.pl

Interaktywny raport ze statystyk z prowadzonych działań promocyjnych za pomocą funkcji „Udostępnij” możesz łatwo i wygodnie współdzielić z właścicielem nieruchomości. Jak go wykorzystać do budowania relacji?

źródło: Nieruchomosci-online.pl

 

Każdy agent równie dobrze poinformowany

Jedną z funkcjonalności oferowanych w Nieruchomosci-online.pl jest możliwość utworzenia indywidualnych Kont Agenta dla każdego pośrednika zaangażowanego we współpracę z biurem nieruchomości.

Konto Agenta daje uprawnienie dostępu do danych związanych z ofertami będącymi pod opieką danej osoby. Każdy pośrednik, który posiada Konto Agenta, widzi statystyki swoich ofert, ma możliwość monitorowania aktualnego zainteresowania całą swoją ofertą. Widzi także historię zapytań od poszukujących wraz z ich profilami indywidualnych preferencji i ma możliwość wyróżniania ofert.

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o możliwości konta Agenta.

 

Najważniejsze dane trafiają regularnie na skrzynkę e-mailową

Otrzymywany przez biuro nieruchomości raport skuteczności promocji zawiera dane dotyczące zainteresowania ogłoszeniami w ujęciu miesięcznym (statystyki oglądalności i kontaktów).

Raport tygodniowy otrzymują posiadacze Kont Agenta i zawiera on m.in. informacje o ogłoszeniach budzących największe zainteresowanie.

 

My docieramy, Ty oferujesz i zyskujesz

Jeśli sprzedaż nieruchomości odbywa się w internecie (a przynajmniej ta część sprzedaży związana z promocją), monitoring efektywności działań reklamowych jest istotną częścią Twojego biznesu. Nadal będziemy udoskonalać narzędzia, które będą pomagać Tobie w pracy.

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z Twoim doradcą klienta w Nieruchomosci-online.pl.

 

Kliknij, aby przejść do statystyk swoich ogłoszeń

Dodaj komentarz

Komentarze:

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij