Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Zrób to teraz. Recenzja książki i konkurs

Artykuł pochodzi z magazynu ESTATE

Czytaj cały numer!

Pobierz numer 03/2021
Dominika Mikulska
Komentarze

Jak to możliwe, że wszystkie narzędzia oferowane przez technologię – aplikacje do niemalże wszystkiego, superszybki internet i praktycznie natychmiastowy dostęp do dowolnych informacji, rozwiązania czy produktu – nie pozwalają skupić się na tym, co najważniejsze dla naszego życia zawodowego i prywatnego. Dlaczego bycie produktywnym jest dla wielu osób tak wielkim wyzwaniem, czytamy w książce Briana Tracy’ego Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem.

Zasób czasu jest skończony i cenny, a mimo to wielu z nas rozmienia go na drobne. Nie chodzi tu o marnotrawienie go na rozrywki, social media i plotki. Ale o czynności i informacje pozornie ważne, a wręcz pilne, które tak naprawdę komplikują nam życie i odwracają uwagę od naszych celów. Umiejętność wyboru najważniejszych zadań i ich sprawnej realizacji w największym stopniu określa, czy osiągniemy sukces czy nie. Z jednej więc strony – robimy za dużo. Z drugiej zaś – natłok zadań i za mało czasu na ich wykonanie prowadzi do niebezpiecznej pułapki prokrastynacji, czyli paraliżu, w którym ciężko nam jest zabrać się za jakąkolwiek czynność.

Zagłodź to, co Cię rozprasza. Karm swoje skupienie.

Dziś produktywność jest kluczową sprawą. Jest kwestią utrzymania kontroli nad sprawczością we własnym życiu, nad kierunkiem, w jakim ono podąża. Kwestią zdrowia psychicznego. Dlatego tak ważne jest skupienie na rzeczach, które mają znaczenie. 

W książce Zrób to teraz! autor rozprawia się ze współczesnymi obietnicami i pułapkami produktywności, a jednocześnie podsuwa liczne pomysły, dzięki którym zaczniesz bardziej świadomie kształtować swój czas i… życie. Omawia rozmaite podejścia i strategie pozwalające w odpowiednim czasie wybrać to, czym powinniśmy się zająć i terminowo to zadanie zrealizować. Pokazuje również skuteczne – a czasem zaskakujące – metody oszczędzania czasu i samoorganizowania się.

Brian Tracy jest ekspertem w dziedzinie zarządzania czasem i psychologii sukcesu. Amerykańskie (choć jest Kanadyjczykiem) flow i sposób prowadzenia narracji, nie przeszkadzają wcale w odbiorze twardego przekazu, jaki ma dla nas. 

 

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Sylwia Dębowska-Lenart & Wasyluk Projektowanie Kreatywne

Częstotliwość kobiet. Jak biznes się do niej dostraja?

16.03.2023

Agnieszka Ewald

Jak obchodzić się ze stresem

06.01.2023

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij