Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Umysł niewzruszony. W szkole mistrzów. Recenzja książki i konkurs

Artykuł pochodzi z magazynu ESTATE

Czytaj cały numer!

            Pobierz numer 01/2022
Dominika Mikulska
Komentarze

Jak zachować koncentrację i obecność umysłu pośród nierzadko przytłaczających konfliktów i kłopotów życia? Jak oczyścić umysł i odzyskać moc? W książce Ryana Holidaya Umysł niewzruszony. W szkole mistrzów nie znajdziemy rad. Znajdziemy mądrość.

Dążenie do ciszy i niewzruszenia, panowania nad emocjami i umiejętności skupienia myśli jest trudne. Według Seneki (i bliskich mu szkół filozofii Wschodu i Zachodu), jeśli człowiek zdoła wykształcić w samym sobie wewnętrzny spokój, to cały świat może być pogrążony w wojnie, lecz ten właśnie człowiek nadal jest w stanie sprawnie myśleć, wydajnie pracować i mieć się dobrze. Czy to nie jest to, czego pragniemy? Ta dyscyplina, koncentracja. Umieć wyłączyć nasze otoczenie i mieć dostęp do własnych zdolności w dowolnym momencie, w każdym miejscu i czasie, pomimo doświadczanych trudności?

Zdolność do bycia wewnętrznie skoncentrowanym i niewzruszonym, jest współcześnie ważniejsza niż kiedykolwiek dotąd. 

Wezwanie do tego, by być nieporuszonym, jest ciche. W przeciwieństwie do współczesnego świata, pełnego szumu informacyjnego, rozpraszających powiadomień o rzeczach nieistotnych, zgiełku i drobnych potyczek. Nasze sprawy osobiste i zawodowe bywają przytłaczające. Konkurenci wdzierają się do naszej branży, biurka uginają się pod ciężarem dokumentów. Wymaga się od nas ciągłej dostępności. Jesteśmy przebodźcowani, przeciążeni zadaniami, permanentnie zestresowani, przekarmieni i nieodżywieni jednocześnie. Kiedy mamy chwilę na autorefleksję, często dociera do naszej świadomości, że najważniejsze sprawy przeciekają nam przez palce, a mimo że jesteśmy ciągle zapracowani, to nasze życie nie podąża w kierunku, którego byśmy dla siebie pragnęli. 

Autor książki, Ryan Holiday, jest myślicielem, strategiem, rozchwytywanym mówcą i autorem bestsellerów. Zajmuje się starożytną filozofią i jej miejscem w życiu codziennym współczesnego człowieka, a także samoświadomością i rozwojem osobistym. W jego książce znajdziesz mistrzowską syntezę kilku koncepcji filozoficznych, składających się na proste przesłanie: niezależnie od tego, kim jesteś i co Cię spotyka, by iść dalej, musisz pozostać niewzruszony. Dzięki wskazówkom zawartym w tej książce wyostrzysz spojrzenie, odzyskasz siłę i oprzesz się pokusom. Staniesz się osobą niepodatną na zewnętrzne opinie, pewną swojego zdania i skupioną, taką, która zwycięża. 

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij