Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Sufit podwieszany

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Sufit to dolna część stropu, widoczna w pomieszczeniu. Szczególnym jego rodzajem, dość często wykorzystywanym np. w pomieszczeniach biurowych, ale i w domach mieszkalnych, jest sufit podwieszany.

Co to jest sufit podwieszany?

Jest to sufit umieszczany poniżej stropu na specjalnej konstrukcji nośnej. Pomiędzy stropem a sufitem podwieszanym powstaje przestrzeń umożliwiająca ukrycie elementów konstrukcyjnych budynku, zamaskowanie starego, krzywego czy z innych powodów nieestetycznego sufitu czy też schowanie instalacji. Nie powinno się jednak zabudowywać sufitem podwieszanym instalacji gazowej, gdyż w razie nieszczelności grozi to gromadzeniem się gazu i wybuchem.

Bardzo popularne są sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych, które dają niemal nieograniczone możliwości aranżacji. W handlu dostępne są różne rodzaje płyt gipsowo-kartonowych, dostosowane do rozmaitych zastosowań i warunków. Inne surowce to np. wełna mineralna, drewno i metal.

Sufit podwieszany poprawia właściwości akustyczne pomieszczenia – eliminuje pogłos. Działa też jako izolacja cieplna, więc zamontowanie go może się przyczynić do zmniejszenia wydatków na ogrzewanie. Natomiast podczas upałów chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia.

Sufit podwieszany może pełnić funkcję dekoracyjną. Może także wprowadzać podział pomieszczenia, zwłaszcza w otwartych wnętrzach bez ścian działowych. Sufit taki umożliwia również montowanie różnych form oświetlenia i zastosowanie efektów świetlnych.

Sufit podwieszany nieco obniża pomieszczenie, więc sprawdza się najlepiej w lokalach dość wysokich; można też go zastosować jedynie we fragmencie pomieszczenia. Należy też zwrócić uwagę, czy nie obciąża nadmiernie stropu. Montaż sufitu podwieszanego powinien zawsze przeprowadzać specjalista.

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij