Raport cen ofertowych mieszkań z rynku wtórnego – I kwartał 2021 roku

Alicja Palińska

Prezentujemy ceny ofertowe mieszkań na sprzedaż na rynku wtórnym w I kwartale 2021 r., biorąc pod uwagę wielkość mieszkania określoną liczbą pokoi oraz jego stan wraz z procentowym udziałem tych mieszkań na rynku. Wszystko to na podstawie cokwartalnych danych z portalu Nieruchomosci-online.pl.

Na rynku wtórnym w I kwartale 2021 r. obserwujemy dalsze wzrosty średnich cen ofertowych mieszkań na sprzedaż. Dotyczy to niemal wszystkich największych miast w Polsce bez względu na wielkość mieszkania, a średni wzrost ceny za mkw. mieszkania na rynku wtórnym dla 23 największych miast w Polsce wyniósł 3,2 procenta.

Najwyższe wzrosty cen obserwowaliśmy w Łodzi, gdzie średnia cena za mkw. mieszkania na rynku wtórnym w I kwartale br. jest wyższa aż o 20,5 proc. od tej w IV kwartale 2020 r. (6,8–8 tys. zł/mkw. w zależności od liczby pokoi). Duży wzrost za-notowały także miasta, takie jak: Zielona Góra (7,7 proc.), Bielsko-Biała (7,3 proc.) oraz Koszalin (6,0 proc.) i Katowice (5,7 proc.). Natomiast miastem, w którym był największy procentowy spadek cen w I kwartale br. w stosunku do poprzedniego kwartału jest Lublin – tu cena mkw. na rynku wtórnym spadła średnio o 16,7 proc i zanotowała poziom ok. 6–6,3 tys. zł/mkw. w zależności od liczby pokoi.

Nieprzerwanie na liście miast o najwyższych średnich cenach za metr kwadratowy plasują się Sopot (13,7–14,6 tys. zł/mkw.), Warszawa (11,6–12,6 tys. zł/mkw.), Kraków (10–11,3 tys. zł/mkw.) oraz Gdańsk (9,7–11,6 tys. zł/mkw.) i Gdynia (9,9–10,4 tys. zł/mkw.). Najniższe średnie ceny za metr kwadratowy wśród największych miast w Polsce spotkamy w Gorzowie Wielkopolski (4,6–4,8 tys. zł/mkw.), Częstochowie (5–5,3 tys. zł/mkw.), Koszalinie (5,5–5,7 tys. zł/mkw.), Zielonej Górze (5,4–5,8 tys. zł/mkw.) i Bielsku-Białej (5,4–7 tys. zł/mkw.).

W poniższych tabelach przedstawiona jest różnica w cenie za metr kwadratowy w zależności od lokalizacji, biorąc pod uwagę liczbę pokoi oraz stan nieruchomości.

Analiza cen ofertowych mieszkań (zł/mkw.) a stan mieszkania – I kwartał 2021 r.

 

Analiza cen ofertowych mieszkań (zł/mkw.) a liczba pokoi – I kwartał 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Alicja Palińska

Alicja Palińska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, strategię komunikacji i promocji oraz opracowywanie analiz na podstawie danych z portalu na potrzeby raportów i artykułów. Członek zespołu redakcyjnego e-magazynu "ESTATE".

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij