Prowadzimy do dopasowanych ogłoszeń

Dominika Mikulska

Odpowiedzialne szukanie i finansowanie nieruchomości oraz sprowadzanie na ogłoszenia poszukujących, których stać na ich zakup, to idea, która przyświeca nowemu rozwiązaniu w Nieruchomosci-online.pl.

Jakie metraż i lokalizacja? Dom czy mieszkanie? Rynek pierwotny czy wtórny? Każda osoba poszukująca nieruchomości musi najpierw określić kwotę, jaką chce przeznaczyć na zakup, by odpowiedzieć na te pytania. Jeżeli nie wie, jakim budżetem dysponuje, proces poszukiwań wydłuża się, umykają jej okazje, ponieważ szuka w nieodpowiednim segmencie oraz traci czas zarówno swój, jak i pośrednika na wizyty w nieruchomościach, których finalnie nie wybierze.

W ręce poszukujących oddaliśmy nową funkcjonalność, która pomaga oszacować budżet na zakup nieruchomości, by szukać wśród odpowiednich ogłoszeń – Odpowiedzialny kalkulator zdolności kredytowej. Pozwala on również oszacować, jaka rata kredytu będzie bezpieczna dla domowego budżetu i wygodna w spłacaniu.

Kalkulator przedstawia kwotę kredytu zawsze w kontekście dotychczasowych wydatków i dochodów poszukującego, pokazując, jak ewentualna rata wpłynie na nie i jak duży „bufor bezpieczeństwa” w postaci wolnych środków pozostanie.

Poszukujący może zmieniać wysokość kredytu, miesięcznej raty, wkładu własnego czy „buforu bezpieczeństwa”, ale również może przyjrzeć się wydatkom domowym, zobowiązaniom finansowym oraz dochodom i podsumować je, aby świadomie zdecydować, jaka kwota dodatkowego zobowiązania w postaci raty kredytu jest dla niego bezpieczna i akceptowalna.

Funkcjonalność jest dostępna dla każdego poszukującego, który chce oszacować kwotę na nieruchomość. Kalkulator można znaleźć w menu głównym na portalu, a także na liście ogłoszeń Ulubionych. Ci użytkownicy natomiast, którzy policzą sobie budżet na nieruchomość, informację o jego wysokości znajdą także na każdym ogłoszeniu w Ulubionych.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij