Pośrednicy wystawili oceny. Mamy 10 powodów do dumy

Dominika Studniak

fot.: Miguel Bruna/unsplash.com

Udana współpraca ceni sobie szczerość. Weryfikacja tego, jak czujemy się w swoim towarzystwie i wyciąganie wniosków, są warunkami dalszej owocnej kooperacji. Po raz kolejny zapytaliśmy więc pośredników w obrocie nieruchomościami, jak nas oceniają, ponieważ wsłuchiwanie się w ich głosy to część DNA marki, jaką jest Nieruchomosci-online.pl.

Od początku ubiegłego roku, czyli od czasu ostatniego badania satysfakcji, wiele się u nas zmieniło. Wprowadziliśmy szereg nowych funkcjonalności, przeszliśmy wizualną transformację, notowaliśmy systematyczny wzrost ruchu, osiągając kolejne rekordy, wreszcie – musieliśmy stawić czoła sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa, która dotknęła nas wszystkich. Stanęliśmy przed zadaniem, by tak jak podczas sprzyjającej koniunktury, tak i w trudniejszym momencie – działać po partnersku, udzielając naszego wsparcia.

Niezmiennie, chcemy być partnerem, który nie zawodzi zaufania, który rozumie potrzeby i odpowiednio na nie reaguje, na którego po prostu można liczyć. To jest nasz cel. Chcieliśmy przekonać się, jak radzimy sobie z jego realizacją. Byliśmy ciekawi, jak postrzegane są nasze działania. Oddaliśmy Wam głos, a Wy znów dodaliście nam skrzydeł!

Badanie satysfakcji

Badanie poziomu satysfakcji dotyczącej użytkowania portalu przeprowadziliśmy, korzystając z uznanej na całym świecie metodologii badania lojalności klientów Net Promoter® Score (NPS)*. O wypełnienie krótkiej ankiety poprosiliśmy wyłącznie klientów Nieruchomosci-online.pl. 353 pośredników, w dniach od 5 do 10 maja 2020, odpowiedziało – zgodnie z zasadami badania NPS – na jedno kluczowe pytanie:

Jak bardzo prawdopodobne jest, że polecisz korzystanie z usług Nieruchomosci-online.pl znajomym?

 

*Odpowiedzi udzielane były w skali od 1 do 10. Podczas analizy badania, ankietowanych definiuje się w następujący sposób: 0-6 – Krytycy marki, 7-8 – Obojętni, 9-10 – Promotorzy marki. Wynik badania ustala się, od ilości procentowej Promotorów odejmując ilość procentową Krytyków. 

 

Źródło: Wartość NPS dla Nieruchomosci-online.pl w maju 2020. NPS osiąga wartości z przedziału (-100, +100). Wartości dodatnie uznaje się za wynik dobry, powyżej 50 – za wybitny.

 

 

To, że doceniacie nasze usługi i – co więcej – jesteście gotowi otwarcie polecać je innym, jest dla nas bardzo ważne. Dziękujemy!

Tegoroczne wyniki przeszły nasze oczekiwania! Kiedy spodziewaliśmy się, że nie może być już lepiej, w porównaniu z ubiegłorocznym badaniem, w którym wskaźnik NPS osiągnął  w grupie właścicieli biur nieruchomości – 20,12, a w grupie agentów nieruchomości – 43,13, macie o nas coraz lepsze zdanie.

Jednocześnie to, że dostrzegacie naszą pracę w wielu obszarach działania portalu i z pełną świadomością zwracacie uwagę na konkretne elementy jego funkcjonowania, motywuje nas do dalszych starań i utwierdza w przekonaniu, że razem idziemy w dobrym kierunku.

10 powodów, dlaczego polecilibyście Nieruchomosci-online.pl znajomym

1. Ze względu na wysoką skuteczność

 

Marek Zajkowski
APEX Nieruchomości, Białystok

Nieruchomosci-online.pl są ze mną już od kilku lat – zawsze przejrzysta współpraca, świetny panel agenta i najwięcej zapytań. Polecam!

 

Monika Berdowska
Północ Nieruchomości Wrocław II, Wrocław

Z Nieruchomosci-online.pl współpracuję od kilku lat. Uważam, że to najlepszy portal nieruchomościowy. Ilość zapytań jest największa ze wszystkich portali, z którymi współpracujemy.

 

Krzysztof Kowalkowski
Moje Nowe M Nieruchomości, Warszawa

Nieruchomosci-online.pl tworzą bardzo zaangażowani w swoją pracę ludzie. Pasjonaci nieruchomości i internetu. Ze wszelkich sił starają się wspierać pośredników w obrocie nieruchomościami w budowaniu ich wizerunku. Prowadzą wyjątkowo skuteczny portal ogłoszeniowy (skuteczność mierzona liczbą kontaktów). Stosunek jakości do ceny – najlepszy w branży portali ogłoszeniowych. Z przyjemnością płacę faktury – traktuję Nieruchomosci-online.pl jako narzędzie, które generuje mojej firmie i moim agentom przychody.

 

Rafał Kietrys
NaTropieNieruchomości.pl, Koszalin

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z portalem Nieruchomosci-online.pl. Dostajemy dużo zapytań, czyli klienci znajdują tam nasze oferty. Zapytania te są w większości „kaloryczne”, co tym bardziej skłania nas do zamieszczania swoich ofert na tym portalu oraz korzystania z ciekawych pakietów wyróżnień. Gorąco polecam współpracę z portalem Nieruchomosci-online.pl 😉

 

2. Ze względu na funkcjonalność

 

Arkadiusz Naskręt
inLocum Nieruchomości, Wrocław

Nieruchomosci-online.pl to prężnie rozwijająca się platforma. Jej atutem jest intuicyjne uzupełnianie ogłoszeń, możliwość dogłębnego opisu nieruchomości poprzez odpowiedzi na pytania w formularzu. Niewątpliwym plusem jest również fakt weryfikacji agenta oraz weryfikacji ogłoszeń, a także „dodatek” w postaci bezpłatnego promowania ogłoszeń w zamian za posiadanie określonej liczby w pełni uzupełnionych ofert. Raporty dotyczące zainteresowania są proste i czytelne. Z czystym sumieniem mogę polecić współpracę z tą platformą.

 

Aleksandra Majewska
Nieruchomości „W Dolinkach”, Zelków

W porównaniu z innymi serwisami ogłoszeniowymi, ten lubię najbardziej. Ogłoszenia w nim zamieszczone mają zdecydowanie więcej odsłon, a funkcjonalność i przejrzystość konta dają dużą wygodę w korzystaniu z serwisu. Polecam wszystkim.

 

Sylwia Orzechowska
Home Asset, Gdańsk

Z Nieruchomosci-online.pl współpracuję od prawie roku, jako pośrednik jestem zadowolona z przejrzystości i funkcjonalności strony. Portal jest bardzo skuteczny, dzięki niemu pozyskałam wiele kontaktów do klientów i bezpośrednich od nich zapytań. Bardzo przydatna jest możliwość odtwarzania historii kontaktów, ale również statystyki ogłoszeń, możliwość umieszczania spacerów wirtualnych i informacji o prezentacji live. Jestem zadowolona z programu Profesjonalny Agent.

 

3. Ze względu na partnerską współpracę

 

Jarosław Grygoruk
Investor Nieruchomości, Białystok

Polecam portal Nieruchomosci-online.pl jako portal, który traktuje swoich klientów jak partnerów we wspólnym biznesie. Skuteczny, reagujący na bieżące potrzeby. Polecam.

 

Łukasz Krupiński 
PROPERTY, Toruń

Polecam wszystkim portal Nieruchomosci-online.pl. Super przyjazny dla biur nieruchomości. Szybko reaguje na wskazówki i na sytuację na rynku. Polecam.

 

Ewa Grochut
EGRO Nieruchomości, Warszawa

Z portalem współpracuję od kilku lat i mam sporo zapytań o oferowane przez mnie nieruchomości. Cenne są również raporty z rynku nieruchomości. Był to pierwszy portal, który obniżył, z własnej inicjatywy, wysokość abonamentu po wybuchu pandemii. Portalowi zależy na klientach i ja to odczuwam, i cenię.

 

4. Ze względu na korzystne ceny

 

Sylwester Baniowski
Agencja Nieruchomości Zofia, Zakopane

Współpracujemy z Nieruchomosci-online.pl od momentu zaistnienia tej firmy na polskim rynku nieruchomości. Współpraca układa się znakomicie. Skuteczność portalu w przeliczeniu na koszty ogłoszeń w stosunku do innych portali jest najwyższa. W przypadku problemów technicznych support reaguje wystarczająco szybko i skutecznie. Najbardziej przydaje się statystyka ogłoszeń. W dobie COVID-19 portal jako pierwszy obniżył abonament. Proszę utrzymywać tak wysoki poziom w przyszłości.

 

Maciej Kurnicki
dzialki-budowlane.com.pl, Wrocław

Współpracuję z portalem od ponad 4 lat. Już kilka lat temu Nieruchomosci-online.pl był w czołówce portali rynku nieruchomości. Teraz jest prawdopodobnie jego liderem. To z Nieruchomosci-online.pl mam najwięcej zapytań, często kilka dziennie. Na pewno ma najlepszy stosunek ceny do konwersji.

 

Marcin Dolistowski
Agencja Nieruchomości DOMER, Białystok

Współpracuję z portalem od kilku lat i nasze wzajemne relacje układają się bardzo poprawnie. Klienci odwiedzają Nieruchomosci-online.pl – widzę to po ilości zapytań o moje oferty. Z biurem klienta nie muszę się za często kontaktować, bo wszystko funkcjonuje jak należy. Rozsądna polityka cenowa pozwala mi na zamieszczanie wszystkich moich ogłoszeń. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony ze współpracy.

 

5. Ze względu na dobrą obsługę klienta

 

Aleksandra Borys
Biuro Prawne i Obrotu Nieruchomościami, Katowice

Od 2-3 lat współpracuję z portalem i czuję się zaopiekowana: mam dobry kontakt z pomocą techniczną, otrzymuję merytoryczne porady zwłaszcza w kwartalniku „Estate”, na który czekam z niecierpliwością, oraz pomocne informacje np.: preferencje poszukującego!

 

Paweł Komenda
Biuro Pośrednictwa Nieruchomości ACTUS, Wawrzeńczyce

Z portalem Nieruchomosci-online.pl współpracuję od 3 lat. Działa profesjonalnie, wprowadza różnego rodzaju nowe funkcje, takie jak raporty, statystyki, promowanie ogłoszeń. Infolinia jest bardzo pomocna, w szybki sposób załatwiam sprawy, opiekun podsyła mi różnego rodzaju informacje czy ciekawostki związane z rynkiem nieruchomości. Obsługa jest na bardzo wysokim poziomie. Polecam.

 

Violetta Hyla-Grabowska
Contract Nieruchomości, Legnica

Z portalem Nieruchomosci-online.pl współpracuję od wielu lat. Jest to portal skuteczny, o bardzo dużym zasięgu. Dzięki temu trafia do nas sporo klientów. Kontakt z Nieruchomosci-online.pl jest szybki i skuteczny. Drogą mailową otrzymujemy również zadowalającą liczbę zapytań klientów poszukujących. Oby tak dalej.

 

6. Ze względu na najwyższe pozycje w Google

 

Dorota Weiss
Biuro Nieruchomości i Finansów WESTA, Będzin

Z Nieruchomosci-online.pl współpracuję od ponad 10 lat. Współpraca układa się bardzo dobrze. Portal jest widoczny w Google, zapytań jest bardzo dużo, w związku z tym skuteczność portalu jest wysoka.

 

Stanisław Przybylski
Biuro Nieruchomości LOKUM, Ostrów

Korzystanie z portalu jest intuicyjne – nie potrzeba szkoleń, poradników. Łatwe logowanie w systemie. Przejrzyste wyświetlanie ogłoszeń i brak „przeszkadzaczy” typu reklama, usługa, samopromocja. Bardzo dobre pozycjonowanie w Google – najczęściej wykorzystywanej przeglądarce. Nowe zapytania od klientów natychmiast przychodzą na telefon, co pozwala na szybką odpowiedź. Bardzo korzystna cena usługi.

 

7. Ze względu na program Profesjonalny Agent

 

Emilia Radziak
RESTART Nieruchomości, Grodzisk Mazowiecki

Portal Nieruchomosci-online.pl znam od 7 lat. To, co korzystnie wpływa na ocenę portalu, to przede wszystkim program Profesjonalny Agent, który motywuje do dokładnego opisywania zamieszczanych ofert, panel ze statystykami i raportami oraz dbałość w obsłudze i w kontakcie. Najważniejsze jest jednak to, że portal jest popularny i skuteczny, czyli idealnie spełnia nasze wymagania.

 

Leszek Porzeziński
Góralczyk Nieruchomości, Łomża

Merytoryczna, konstruktywna współpraca z portalem. Rzetelne wsparcie oraz pomoc techniczna. Szybki eksport, przejrzystość ofert, program Profesjonalny Agent dedykowany agentom i wymiernie wpływający na personal branding. Statystyki, szybki kontakt z klientem zainteresowanym ofertą. Przypomnienia o nowych zapytaniach poprzez mail, wiadomości tekstowe.
Portal tworzony przez profesjonalistów w kontekście przemyślanej współpracy z kontrahentem.

 

8. Ze względu na działalność edukacyjną

 

Andrzej Kłosowski
Indepro Real Estate, Warszawa

Nieruchomosci-online.pl to znakomita platforma realizująca potrzeby zarówno agencji, jak i indywidualnych agentów w ważnych obszarach związanych z profesją agenta nieruchomości. Poza funkcją służącą publikacji ofert, Nieruchomosci-online.pl realizują z powodzeniem funkcję edukacyjną poprzez dostęp do mnóstwa ciekawych publikacji w magazynie „Estate”, a także, co ciekawe i unikalne, realizują również funkcję badawczą, dzięki czemu oferują możliwość śledzenia i bieżącej analizy rynku nieruchomości. Na szczególne wyróżnienie zasługuje program Profesjonalny Agent.

 

9. Ze względu na ciągły rozwój

 

Grażyna Konarkowska
Actio Nieruchomości, Wrocław

Na podstawie wieloletniej współpracy i wynikających z niej: efektów, satysfakcji i zadowolenia zdecydowanie mogę polecić Wasze usługi. Do tej pory zrezygnowałam już z usług kilku podobnych portali, ale Nieruchomosciom-online pozostaję nadal wierna z uwagi na wymierne efekty. Obserwowałam Wasze starania przez ostatnich kilka lat i trudno nie zauważyć, jak poziom Waszych usług ewoluuje z roku na rok, stając się coraz bardziej przyjaznym dla klientów. Przejrzyste strony, prosta nawigacja nawet dla osób, które znalazły się tutaj po raz pierwszy, to duży atut, który przyciąga profesjonalistów z branży nieruchomości, jak i indywidualnych klientów poszukujących dla siebie swojego M. Znakomicie rozbudowane konto pośrednika nie ma sobie równego wśród pozostałych portali. Życzę dalszego rozwoju i utrzymania dotychczasowych wyważonych cen za abonamenty.

Artur Krawiec
SILOE Nieruchomości, Głogów

Bardzo cenię współpracę z Nieruchomosci-online.pl. Doceniam Wasz profesjonalizm, bardzo dobre promowanie portalu oraz przejrzyste warunki współpracy. Wasz rozwój jest również częścią naszego rozwoju i z chęcią będziemy budować markę razem z Wami, promując etycznie i skutecznie oferty nieruchomości. Polecam.

10. Ze względu na wizualną stronę portalu

 

Leszek Sakowicz
M2HOME, Białystok

Z Nieruchomosci-online.pl współpracujemy już od dawna, z jako jedynym portalem, który się rozwija, szczególnie pod względem agentów pośrednictwa nieruchomościami. Od czasu zmiany wizerunku Nieruchomosci-online.pl widzimy szerszy zasięg portalu, co skutkuje coraz większą liczbą zapytań od kupujących, jak i sprzedających. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i dlatego polecamy zarówno kolegom i koleżankom z branży, jak i prywatnym osobom.

 

Dominika Ziobrowska
GET.PL Nieruchomości, Wieliczka

Świetna grafika strony, czytelna i ładna dla oka. Aktualność ofert. Wyczerpująca ilość informacji w ofertach.

Łyżka dziegciu w beczce miodu

Przeprowadzenie badania nie miało jednak na celu zebrania pochlebnych opinii i połechtania naszych ambicji. Byliśmy gotowi zmierzyć się także z opiniami krytycznymi, by w oparciu o tak zgromadzoną wiedzę działać proaktywnie, zmieniać się i doskonalić. Dzięki temu, że wyraziliście swoje zdanie, mogliśmy zidentyfikować kilka obszarów, które wymagają ulepszenia w pierwszej kolejności. Wiemy, co musimy skorygować, jakie kolejne kroki podjąć, jakie usprawnienia wprowadzić w najbliższej przyszłości. Możemy działać świadomie, by jeszcze bardziej spełniać Wasze oczekiwania.

W najbliższym czasie na pewno mamy nad czym pracować, niektóre Wasze wątpliwości możemy jednak rozwiać od razu.

Pytacie nas:

• Co robimy, by zwiększyć rozpoznawalność portalu?

Stale dążymy do tego, by nasza marka była bardziej rozpoznawalna wśród użytkowników. W tym roku podjęliśmy już kroki, by to osiągnąć. Wśród działań promocyjnych znalazła się kampania brandowa Nieruchomosci-online.pl skierowana do osób żywo zainteresowanych zakupem, która ruszyła w marcu 2020. Nasze kreacje są obecne w sieci reklamowej Google i największych serwisach internetowych w Polsce, tj. Onet.pl, Wp.pl, Interia.pl. Do tego wybraliśmy media informacyjne z grupy Axel Springer Polska, tj. Forbes, Business Insider czy Newsweek, aby kontekstowo docierać do osób zainteresowanych tematami związanymi z rynkiem nieruchomości. Do tego dobra widoczność na Facebooku i Instagramie. Czyli wszędzie tam, gdzie są poszukujący!

• Dlaczego w portalu widoczne są oferty archiwalne?

Tak, są one widoczne w portalu, ponieważ to Wam zostawiamy decyzję, czy chcecie je wyświetlać czy nie. W każdej chwili możecie zrezygnować z ich emisji – usunąć je samodzielnie lub z pomocą Biura Obsługi Klienta. Część biur z powodzeniem korzysta z zapytań dotyczących ogłoszeń archiwalnych, jako dodatkowego źródła kontaktów do klientów kupujących. Daje im to możliwość zaoferowania innych podobnych nieruchomości, które mają w swojej ofercie lub w ramach współpracy (z wykorzystaniem systemów wymiany ofert).

• Otrzymuję ogólne zapytania o ogłoszenia lub z prezentacji agenta. Czy są one zweryfikowane?

W Nieruchomosci-online.pl zanim zapytanie trafi na Waszą skrzynkę e-mailową czy do zakładki Zapytania i telefony w koncie, przechodzi weryfikację. Z naszych danych wynika, że tylko w 40% wysyłanych formularzy użytkownicy edytują predefiniowaną treść zapytania. To, co często odczytywane jako zapytanie generowane automatycznie, jest zapytaniem osoby, która pozostawiła w oknie formularza zaproponowaną treść. Nie oznacza to jednak, że nie będzie ona dobrze rokującym na przyszłość klientem, z którym warto się skontaktować.

Twój głos ma znaczenie!

Jesteśmy ciekawi każdej opinii na temat funkcjonowania Nieruchomosci-online.pl. Jeśli więc nie wziąłeś udziału w ankiecie, a chciałbyś podzielić się swoimi odczuciami dotyczącymi użytkowania portalu, możesz w każdej chwili napisać do nas na adres: satysfakcja@nieruchomosci-online.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Dominika Studniak

Dominika Studniak - Od 2010 r. związana z firmą NNV, która zarządza serwisami internetowymi Firmy.net i Nieruchomosci-online.pl. Realizuje projekty związane z administrowaniem portalami internetowymi i ich optymalizacją, copywritingiem i content marketingiem. Redaktor naczelna e-magazynu „INMAG”. Redaktor prowadząca e-magazynu „ESTATE”.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij