Odpowiedzialny kalkulator – nowa funkcjonalność dla poszukujących

Karolina Kłujszo

Odpowiedzialne szukanie i finansowanie nieruchomości oraz sprowadzanie na ogłoszenia poszukujących, których stać na ich zakup to idea, która przyświeca nowemu rozwiązaniu w Nieruchomosci-online.pl. Odpowiedzialny kalkulator zdolności kredytowej – to krok w stronę świadomego poszukiwania.

 

Jakie metraż i lokalizacja? Dom czy mieszkanie? Rynek pierwotny czy wtórny? Każda osoba poszukująca nieruchomości musi najpierw określić kwotę, jaką chce przeznaczyć na zakup, by odpowiedzieć na te pytania. Jeżeli nie wie, jakim budżetem dysponuje, proces poszukiwań wydłuża się, umykają jej okazje, ponieważ szuka w nieodpowiednim segmencie oraz traci czas zarówno swój, jak i pośrednika na wizyty w nieruchomościach, których finalnie nie wybierze.

 

Prowadzimy do dopasowanych ogłoszeń

Oddajemy w ręce poszukujących nową funkcjonalność, która pomaga oszacować budżet na zakup nieruchomości, by szukać wśród odpowiednich ogłoszeń Odpowiedzialny kalkulator zdolności kredytowej. Pozwala on również oszacować, jaka rata kredytu będzie bezpieczna dla domowego budżetu i wygodna w spłacaniu.

Kalkulator przedstawia kwotę kredytu zawsze w kontekście dotychczasowych wydatków i dochodów poszukującego, pokazując jak ewentualna rata wpłynie na nie i jak duży „bufor bezpieczeństwa” w postaci wolnych środków pozostanie.

Poszukujący może zmieniać wysokość kredytu, miesięcznej raty, wkładu własnego, czy „buforu bezpieczeństwa”, ale również może przyjrzeć się wydatkom domowym, zobowiązaniom finansowym oraz dochodom i podsumować je, aby świadomie zdecydować, jaka kwota dodatkowego zobowiązania w postaci raty kredytu jest dla niego bezpieczna i akceptowalna.

W ten sposób droga do idealnego lokum skraca się. Po kalkulacjach poszukujący otrzymuje listę z ogłoszeniami w zakresie cenowym wyliczonym we wcześniejszych krokach. Mimo sugestii wybór dogodnej dla siebie nieruchomości w dalszym ciągu pozostaje wyłączanie w gestii poszukującego spośród wszystkich dostępnych na portalu ogłoszeń.

 

Odpowiedzialny kalkulator zdolności kredytowej

 

Przejdź do kalkulatora

 

 Michał Kurczycki, dyrektor zarządzający Nieruchomosci-online.pl

Naszym celem jest prowadzenie portalu ogłoszeniowego najlepiej odpowiadającego na potrzeby osób poszukujących. Finansowanie nieruchomości jest nieodłącznym elementem zakupu, a kwotę przeznaczoną na ten zakup powinno się znać już na początku poszukiwań. Dlatego oddajemy w ręce poszukujących Odpowiedzialny kalkulator, który pomoże szukać wśród nieruchomości dopasowanych cenowo, a który jednocześnie zwraca uwagę na odpowiedzialne planowanie finansowania.

 

Funkcjonalność jest dostępna dla każdego poszukującego, który chce oszacować kwotę na nieruchomość. Kalkulator można znaleźć w menu głównym na portalu, a także na liście ogłoszeń Ulubionych. Ci użytkownicy, natomiast którzy policzą sobie budżet na nieruchomość, informację o jego wysokości znajdą także na każdym ogłoszeniu Ulubionym.

Współpraca dla ważnych standardów

Odpowiedzialny kalkulator stworzyliśmy we współpracy z ANG Spółdzielnią, jedną z największych w Polsce organizacji pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego, która niejednokrotnie nagradzana była wyróżnieniami dla najbardziej odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie firm w ramach podnoszenia standardów etycznych w branży finansowej oraz przeciwdziałania nieuczciwym praktykom. Eksperci ANG opracowali mechanizm kalkulatora oraz pomogą w  bezpiecznym i odpowiedzialnym sfinansowaniu nieruchomości tym poszukującym, którzy poprzez kalkulator zgłoszą się do nich po pomoc. Wybór partnera do współpracy przy projekcie nie był przypadkowy. Wybraliśmy ANG właśnie ze względu na zasady, którymi kierują się jej reprezentanci.

 Michał Kurczycki, dyrektor zarządzający Nieruchomosci-online.pl

Na Nieruchomosci-online.pl trafiają miesięcznie 4 miliony osób poszukujących nieruchomości. Dzięki temu, że posiadamy największą bazę aktualnych ogłoszeń mieszkań, domów, działek i lokali w Polsce, wierzymy, że każdy znajdzie u nas to, czego szuka dla siebie, swojej rodziny czy pod inwestycję. Oprócz poczucia dumy z bycia częścią procesu realizacji planów o własnych czterech ścianach, czujemy, że uczestniczymy w podjęciu najważniejszej decyzji w życiu, co jest również wielką odpowiedzialnością. Naszym celem jest być portalem odpowiadającym na potrzeby klientów, natomiast ambicją jest tworzenie standardów również w zakresie odpowiedzialności za bezpieczne finanse” – tak decyzję o przystąpieniu do współpracy z ANG Spółdzielnią tłumaczy Michał Kurczycki, dyrektor zarządzający portalu Nieruchomosci-online.pl.

 

Decyzje związane z realizacją planów mieszkaniowych rodzą duże życiowe konsekwencje, a co za tymi idzie – dużą odpowiedzialność. Eksperci kredytowi, jak również pośrednicy w obrocie nieruchomościami muszą ostrożnie poruszać się po emocjonalnych labiryntach na tym polu.

 Artur Nowak-Gocławski, dyrektor Prezes Zarządu ANG Spółdzielni

Zakładaliśmy ANG Spółdzielnię w przeświadczeniu o służebnej wobec klienta roli pośrednika finansowego. Przez lata działalności współpracowaliśmy z naszymi klientami w sposób etyczny i odpowiedzialny, aby zasłużyć na ich zaufanie. Najlepszym docenieniem tych starań są liczne, dalsze rekomendacje. Nawiązanie współpracy z portalem Nieruchomosci-online.pl było więc dla nas jedną z łatwiejszych decyzji. Wyznajemy te same wartości, mamy podobne cele i misję. Wierzymy, że wspólnie uda nam się realizować wartościowe projekty i dostarczać społeczeństwu rzetelną, kompleksową wiedzę o nieruchomościach, sposobach na ich finansowanie i zarządzaniu domowymi budżetami

Zrozumiały kredyt

Temat kredytów hipotecznych i finansów bywa skomplikowany, a próba zrozumienia wszystkich możliwych scenariuszy i mechanizmów oraz tego, jak wzajemnie na siebie wpływają, bywa przytłaczająca.

Dlatego wkrótce na blogu Nieruchomosci-online.pl pojawi się również Poradnik kredytowy. Będzie to zbiór artykułów tworzonych przez ekspertów ANG, którzy w przystępny sposób i bez używania branżowego żargonu będą wyjaśniać wszystkie najważniejsze kwestie związane z niełatwym tematem finansowania nieruchomości.

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Karolina Kłujszo

Karolina Kłujszo - Zarządza zespołem managerów i specjalistów w Nieruchomosci-online.pl, priorytetyzuje i współtworzy projekty związane z rozwojem i marketingiem produktu. Skupia się na znajdowaniu rozwiązań, nie przeszkód. Stawia na samodzielność, która buduje zaangażowanie i odpowiedzialność.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do grupy
Nieruchomosci-online.pl
dla branży deweloperskiej

Korzystaj z porad dotyczących marketingu rynku pierwotnego
Bądź na bieżąco!

 

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij