Huragan Floryda w wynikach wyszukiwania Google! Nieruchomosci-online.pl rośnie!

Alicja Palińska

Marcowa zmiana w działaniu algorytmu wyszukiwarki Google, którą specjaliści ds. pozycjonowania nazywają Florida Update 2, to jedna z kluczowych aktualizacji w ciągu ostatnich lat. W kwietniu 2019 r. portal Nieruchomosci-online.pl odwiedziło ponad 2,5 mln unikalnych użytkowników według Google Analytics – to najwięcej osób w historii naszego portalu! Zdradzamy, jak zyskujemy sympatię Google.

12 marca 2019 roku Google wprowadził w życie dużą poprawkę do algorytmu, zwaną Florida Update 2. Jak wskazuje sam Google, zmiana była fundamentalna i globalna. W rankingu zyskały serwisy, które dostarczają treści najlepiej dopasowane do pytań internautów wpisywanych w pasek wyszukiwarki (źródło: https://twitter.com/searchliaison/status/973241540486164480).

  • Google zwiększył widoczność stron wcześniej niedocenionych.
  • Utrata pozycji innych stron wynika z faktu przeskoczenia ich przez dowartościowane serwisy.
  • Jedyną drogą do uzyskania lepszych pozycji w przyszłości jest tworzenie wartościowej treści.

Florida 2.0 to kolejny krok na drodze do lepszego dopasowania wyświetlanych podstron w wynikach wyszukiwania. Uzyskiwane z wynikach wyszukiwania odpowiedzi mają lepiej współgrać z pytaniami, a wyniki mają lepiej odpowiadać na potrzeby internautów.

 

Pozycje w Google, czyli widoczność portali ogłoszeniowych w wynikach wyszukiwania

Najwyższe pozycje w Google na frazy związane z rynkiem nieruchomości to gwarancja pozyskiwania przez portale użytkowników, którzy w danym momencie są zainteresowani znalezieniem nowego lokum. Im dany serwis ma lepsze pozycje na konkretne słowa kluczowe w wynikach Google oraz pozycjonuje się na bardzo dużą liczbę fraz, tym jego widoczność w Google jest większa i generuje on więcej bezpośrednich wejść użytkowników z wyników wyszukiwarki.

 

Obecność portali w TOP 10 to gwarancja widoczności na szczycie list wyszukiwań w Google:

 

Obecność portali w TOP 50 to gwarancja obecności w Google na jak najwięcej fraz związanych z rynkiem nieruchomości:

Na dzień 14 marca 2019 r. Nieruchomosci-online.pl plasował się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google (TOP 10) dla 67 300 fraz związanych z rynkiem nieruchomości. Patrząc na wyniki TOP 50 – czyli pięćdziesiąt pierwszych pozycji na listach z wynikami wyszukiwania, widzimy, jaki jest potencjał i jaki jest trend dla serwisu. Nieruchomosci-online.pl pozycjonował się dla 265 200 fraz.

 

Słowa kluczowe wpisywane przez użytkowników są mniej lub bardziej popularne. Dla przykładu, słowo kluczowe „nieruchomości” było wpisywane w Google średnio 49 500 razy w marcu 2019 r., a już fraza „nieruchomości Białystok” tylko 2 400 razy. Oczywiste jest, że im wyższa pozycja serwisu na popularne frazy związane z rynkiem nieruchomości, tym więcej odwiedzin portalu przez poszukujących.

 

Zachęcam do sprawdzenia widoczności portali w Google na popularne dla branży nieruchomości słowa kluczowe w Państwa lokalizacji, tj. nieruchomości miasto, mieszkania miasto, mieszkania na sprzedaż miasto itp.

 

Nieruchomosci-online.pl pnie się na szczyt

Z miesiąca na miesiąc liczba odwiedzających portal Nieruchomosci-online.pl rośnie! Skąd taki wzrost liczby użytkowników? Dzięki wieloletniej strategii budowania portalu opartej na potrzebach użytkowników poszukujących nieruchomości.

Szczytowe pozycje Nieruchomosci-online.pl w wynikach wyszukiwania TOP 10 i widoczność portalu w TOP 50 na najwięcej fraz związanych z rynkiem nieruchomości to efekt publikacji treści, które według Google są wartościowe i dopasowane do zapytań poszukujących.

 

SPRAWDŹ PEŁNE STATYSTYKI WPROST Z GOOGLE DATA STUDIO

Dodaj komentarz

Komentarze:

Alicja Palińska

Alicja Palińska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Członek zespołu redakcyjnego e-magazynu "ESTATE".

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij