Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Gdzie mieszkają Europejczycy?

Redakcja magazynu ESTATE
Komentarze

Według badań Eurostatu ponad połowa Polaków (51,9%) mieszka w domach jednorodzinnych z ogródkiem. W mieszkaniach żyje 47,8% z nas, zaś jedynie 0,3% mieszka w innego rodzaju budynkach, np. takich jak bliźniaki.

Największy procent obywateli mieszkających w domach jednorodzinnych posiada Irlandia. Aż 96,7% Irlandczyków nie zna innej formy mieszkania. Podobnie jest w Wielkiej Brytanii, gdzie w domach jednorodzinnych mieszka 85,7% mieszkańców. Warto w tym miejscu jednak wspomnieć, że standard domów na Wyspach jest zupełnie inny od tych, które znamy z własnego podwórka. Dominują tam domy szeregowe (tzw. terraced house), które z naszymi szeregówkami nie mają wiele wspólnego. Najczęściej są to po prostu dość wąskie mieszkania, z niewielkim ogródkiem.

Na drugim biegunie uplasowali się Łotysze. Tylko 33,5% z nich zamieszkuje w domach jednorodzinnych. Podobnie jest zresztą w pozostałych państwach nadbałtyckich (Estonia posiada 34,4% mieszkańców domów, zaś Litwa 42,2%). Co ciekawe odsetek osób mieszkających w domach nie jest wyznacznikiem zamożności państwa. Bogaci Szwajcarzy mają niższy odsetek posiadaczy domów niż Słowacja (39% do 49,9%) czy wspomniana Litwa.
Polska ze swoim wynikiem plasuje się nieco poniżej średniej unijnej, która wynosi 57,3%.

Redakcja magazynu ESTATE

Redakcja magazynu ESTATE - Magazyn "ESTATE" tworzony jest w 100% dla profesjonalistów rynku nieruchomości przez zespół portalu Nieruchomosci-online.pl. To wiedza i inspiracje branżowe dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego, a także analizy i komentarze do zmian wpływającym na branżę. Do pobrania bezpłatnie na www.estate.pl

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij