Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Filozofia wszystkopieprzenia. Recenzja książki i konkurs

Artykuł pochodzi z magazynu ESTATE

Czytaj cały numer!

            Pobierz numer 02/2022
Dominika Mikulska
Komentarze

„F**K IT. Tylko spokój może Cię uratować” Josha C. Parkina bawi przez chwilę, a potem masz ten wielki Moment AHA.

Sprawy nader rzadko mają się tak, jak powinny. Najczęściej inaczej, niż chcesz. Czasami różnica jest niewielka, niekiedy zaś urasta do rozmiarów przepaści. Czujesz złość, frustrację, niezadowolenie, nawet ból. Próbujesz różnych metod, aby interesujące Cię sprawy potoczyły się tak, jak sobie życzysz. Bywa, że się udaje. Trochę. Często jednak, mimo wysiłku, nic nie idzie po Twojej myśli. Niepokój i niezadowolenie stają się coraz trudniejsze do wytrzymania. Odczuwasz stres i zastanawiasz się, co dalej.

A co jeśli te wszystkie sprawy nie są aż tak istotne, za jakie je uważasz?

Dzięki tej książce odkryjesz całkiem wygodną i krótką drogę prowadzącą wprost do spokoju ducha. Przekonasz się, że rozdźwięk między „jak jest” a „jak być powinno” można zlikwidować nie przez samodoskonalenie, zmienianie świata czy naukę medytacji, ale przez proste „pieprzę to!” i pogodzenie się z życiem takim, jakie jest.

Przejdziesz przez trzypoziomowy proces. Poziom pierwszy: poszukuj spokoju ducha; poziom drugi: odnajdź spokój ducha; poziom trzeci: pieprz spokój ducha. Czeka Cię śmiech. Często przez łzy. Zapewniam, że po tej lekturze nic już nie będzie takie, jak przedtem. W tym wyjątkowo życiowym poradniku znajdziesz szereg wskazówek gotowych do zastosowania w różnych trudnych momentach. Dzięki tym podpowiedziom odkryjesz smak wolności – wystarczy tylko odrobina cierpliwości i samoświadomości, by nabrać tak upragnionego dystansu.

Nie chodzi jednak o pozostawanie w bierności, a o akceptowanie życia z całą paletą jego barw i odcieni. Ta błyskotliwa i przewrotna książka daje solidnego kopniaka, by przestać zasłaniać się wymówkami i zacząć robić to, co lubimy. Bo okazuje się, że świat się wcale wtedy nie zawali. Autor jest najlepszym dowodem na to, że to możliwe. Ten syn anglikańskiego kaznodziei uświadomił sobie, że mówienie „pieprzę to!” jest równie skuteczne jak praktyki duchowe Wschodu, które studiował przez 20 lat.

Książki Johna C. Parkina z serii F**k it przetłumaczone zostały na 27 języków i sprzedały się w nakładzie 850 tys. egzemplarzy.

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij