Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Dobry wizerunek procentuje zapytaniami

Artykuł pochodzi z magazynu ESTATE

Czytaj cały numer!

Pobierz numer 03/2021
Dominika Mikulska
Komentarze

Gdy w 2016 roku rodził się w głowach naszego zespołu program „Profesjonalny Agent”, wiedzieliśmy, że dzieje się coś naprawdę ważnego. Deregulacja zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami wywołała niepewność klientów, co do wiarygodności i kompetencji osób kontaktowych podanych w ogłoszeniu. Uznaliśmy wtedy, że na wizerunek zawodu pracujemy wszyscy.

Misją zespołu Nieruchomosci-online.pl jest tworzenie najlepszej przestrzeni do prezentacji ogłoszeń nieruchomości, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby poszukujących, ale też branży. Przestrzeń ta ma budzić zaufanie i poczucie bezpieczeństwa.

Dlatego program Profesjonalny Agent od początku stawia na rzetelność i kompletność danych o nieruchomościach, których oczekują poszukujący, oraz na budowanie wizerunku profesjonalisty przez zamieszczających ogłoszenia pośredników.

Uczestnictwo w programie było i jest dobrowolne. Od początku jego działania w naszą wizję uwierzyło 3 566 biur nieruchomości i ponad 7 000 agentów.

„Profesjonalny Agent” to program skierowany do biur i agentów nieruchomości. Jego celem jest promocja agentów dbających o wysoką jakość ogłoszeń oraz wspieranie ich w zdobywaniu jak największej liczby klientów i efektywnej ich obsłudze.

Konto Agenta narzędziem pracy

Jedną z funkcjonalności, którą otrzymujesz w ramach usługi dla biura nieruchomości w Nieruchomosci-online.pl jest zaproszenie swoich agentów do założenia indywidualnych subkont. To na nich opiera się uczestnictwo w programie Profesjonalny Agent.

Pośrednik z osobistym Kontem Agenta zyskuje przewagę, dzięki mechanizmom i narzędziom, które pracują dla niego.

  1. Wygrywa obecnością tam, gdzie szukają klienci
   • Prezentacja agenta pozycjonowana w Google;
   • Kontekstowe wyświetlanie na listach ogłoszeń.
  2. Działa sprawniej
   • Natychmiastowa edycja ogłoszeń;
   • Wnikliwe statystyki poszczególnych ofert;
   • Narzędzia raportowania klientom;
   • Autonomia dzięki własnej puli wyróżnień;
   • Kreator wirtualnych wizyt.
  3. Otrzymuje więcej wartościowych kontaktów
   • Profilowanie, czyli szczegółowe informacje o preferencjach pytającego;
   • Kontakty od osób potrzebujących pomocy pośrednika (w tym od sprzedających).

Klienci coraz bardziej świadomi

Transakcja na rynku nieruchomości to nie akt, ale długotrwałe doświadczenie, które najczęściej zaczyna się właśnie na portalu. Użytkownicy to osoby na najróżniejszych etapach procesu. Kupujący może są już zdecydowani, a może dopiero orientują się, co jest na rynku i za ile, coraz śmielej marząc o nowym lokum. Sprzedający próbują zorientować się, za ile ich nieruchomość może znaleźć nabywcę lub podejmują już kroki w kierunku ogłoszenia sprzedaży. Wszyscy oni stykają się na portalu z profilami agentów, coraz bardziej świadomie deklarując potrzebę wsparcia profesjonalisty w transakcji.

Wizerunek, który procentuje

Prezentowanie sylwetek pośredników jako kompetentnych doradców posiadających wiedzę o lokalnym rynku oraz gwarantujących – swoją wiedzą i doświadczeniem – bezpieczny przebieg transakcji oraz sprawność działania na każdym etapie procesu, przynosi nieustający wzrost liczby kontaktów z prezentacji biur i agentów.

Rok 2020 przyniósł przeszło 370 tysięcy akcji kontaktowych bez kontekstu ogłoszenia. Rok 2021 – już  292 tysięcy, a mamy dopiero początek września. To kontakty ze strony osób świadomie sięgających po pomoc pośrednika w zakresie poszukiwania i/lub sprzedaży.

Perfekcyjna widoczność

Każdy pośrednik, który przystąpił do programu Profesjonalny Agent poprzez założenie Konta Agenta, otrzymuje swoją indywidualną stronę wizytówkę, na którą użytkownicy portalu mogą trafić z kilku miejsc.

Którędy trafi do Ciebie klient?

 • z ogłoszenia nieruchomości, poprzez klikniecie w imię i nazwisko agenta,
 • z prezentacji biura, gdzie wszyscy agenci z prezentacjami są widoczni w części nagłówkowej,
 • poprzez wyszukiwarkę na dedykowanej podstronie "Agenci",
 • poprzez wyszukiwarkę na stronie głównej portalu.

Prezentacja jest dodatkowo pozycjonowana w Google, dzięki czemu użytkownicy trafią do Ciebie także poprzez lokalne wyszukiwania. Mniej więcej ośmiu na dziesięciu internautów zaczyna swój dzień od wyszukiwania!

Dopracowany wizerunek

Prezentacja Agenta ma świadczyć o Twoim profesjonalizmie i być potwierdzeniem najwyższych kompetencji i doświadczenia. Zrobisz świetne pierwsze wrażenie, świadomie budując w niej swój wizerunek.

Twoi przyszyli klienci chcą wiedzieć, co możesz dla nich zrobić. Pokaż im, że ich marzenia będą w dobrych rękach.

"Moje usługi" wskażą, jakimi działaniami możesz przyspieszyć sprzedaż lub pomóc w zakupie wymarzonej nieruchomości. Zaznacz czynności, na które klient może liczyć w ramach wykonywanej przez Ciebie usługi.

Następnie możesz wskazać 2 specjalizacje, spośród:

 • nieruchomości mieszkalne,
 • rynek pierwotny,
 • nieruchomości komercyjne,
 • nieruchomości gruntowe,
 • inwestycje w nieruchomości,
 • wynajem.

W swojej prezentacji możesz poinformować swoich klientów o:

 • posiadaniu licencji pośrednika,
 • rejonie działania
 • posiadanych dodatkowych kompetencjach rzeczoznawcy lub zarządcy nieruchomości.

Użytkownicy zobaczą także profil Twojej oferty – Twoje aktualne ogłoszenia. Ważne miejsce na prezentacji zajmuje także informacja, które biuro reprezentujesz.

Daj się poznać i polubić

Trudno jest pisać o sobie, dlatego, obok ogólnego pola "O mnie", możesz skorzystać z kilku podpowiedzi. Odpowiedz na jedno, dwa lub na wszystkie z przygotowanych pytań:

 • Co jest dla mnie ważne w pracy,
 • W czym jestem najlepszy,
 • Jakim doświadczeniem mogę się pochwalić,
 • Za co chwalą mnie klienci oraz współpracownicy,
 • Prywatnie.

Koniec ze smętnymi i nieciekawymi prezentacjami, które do tej pory klienci mogli odnaleźć w internecie. Możesz podkreślić swoją indywidualność ustawiając tło prezentacji. Skorzystaj z jednego z kilkudziesięciu przygotowanych przez nas zdjęć lub wgraj własne. Pojawiła się także możliwość „podpięcia” linków do profili społecznościowych w takich serwisach jak Facebook, LinkedIn, Twitter czy Instagram -  gdzie najchętniej, łatwo i kompleksowo, pokazujemy swoją osobę.

Wszystko po to, by podjęcie decyzji o wyborze właśnie Twoich usług było jak najłatwiejsze.

Tworzymy najlepszą przestrzeń, by pomóc użytkownikom podjąć decyzję o pierwszym kontakcie. Reszta należy do Ciebie.

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij