Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

  • Blog
  • Kupno
  • Ceny nieruchomości w Lublinie i gminach ościennych (RAPORT LOKALNY – wrzesień 2023)

Ceny nieruchomości w Lublinie i gminach ościennych (RAPORT LOKALNY – wrzesień 2023)

Rafał Bieńkowski
Komentarze

Prezentujemy najnowszy raport pt. „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”. Znajdziesz w nim dane na temat średnich cen ofertowych działek, mieszkań i domów z rynku wtórnego w Lublinie i pobliskich gminach.

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Zestawienie cen przedstawione w raporcie Nieruchomosci-online.pl uwzględnia zarówno największe miasto — Lublin, jak i gminy w okolicy: Głusk, Jabłonnę, Jastków, Konopnicę, Niedrzwicę Dużą, Niemce, Strzyżewice, Świdnik, Wólkę. Porównanie danych ułatwi Ci poszukiwanie nieruchomości, ponieważ uzyskasz informację, gdzie ceny są najkorzystniejsze. Możesz zdecydować, czy lepiej skupić się na Lublinie, czy wziąć pod uwagę którąś z otaczających gmin.

Oto przykładowe wnioski z raportu:

  • Niemce i Konopnica to gminy z najwyższą średnią ceną ofertową domów jednorodzinnych – ponad 6,3 tys. zł/mkw. Dla porównania, w samym Lublinie jest to 5,4 tys. zł/mkw.
  • Spośród gmin sąsiadujących z Lublinem najdroższe działki znajdują się w Konopnicy. Metr kwadratowy gruntu pod budowę kosztuje tam średnio 253 zł.
  • Mieszkania z rynku wtórnego w Lublinie są droższe niż w gminie Świdnik o ponad 1 tys. zł/mkw.

Ceny mieszkań w Lublinie i gminach ościennych

 

Ceny domów w Lublinie i okolicach

 

Ceny działek budowlanych w Lublinie i pobliskich gminach

 

Zachęcamy też do zapoznania się z całym raportem. Zamieściliśmy tam informacje o cenach nieruchomości w całej Polsce — w sumie uwzględniliśmy około 300 miast i gmin. Dzięki temu możesz porównać swój region z innymi.

CZYTAJ PEŁNY RAPORT
Rafał Bieńkowski

Rafał Bieńkowski - PR Manager w Nieruchomosci-online.pl, który zajmuje się także analizą danych portalu i przygotowywaniem raportów rynkowych. W przeszłości dziennikarz „Gazety Współczesnej”, „Gazety Olsztyńskiej” i „Rzeczpospolitej”.

Zobacz także