Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Wzór na szczęście. Recenzja książki „Heksagon szczęścia”.

Artykuł pochodzi z magazynu ESTATE

Czytaj cały numer!

Pobierz numer 02/2021
Dominika Mikulska
Komentarze

fot.: materiały prasowe Grupa Helion | Onepress

Zdrowie, praca zawodowa, finanse , czas dla siebie, relacje, rozwój osobisty. Oto sześć obszarów, między którymi poruszamy się... żyjąc. Dlaczego ważny jest balans pomiędzy tymi obszarami i jak go osiągnąć, o tym czytamy w książce Fryderyka Karzełka  „Heksagon szczęścia. Równowaga kluczem do spełniania”.

Heksagon szczęścia to według autora sześć stref naszego życia, z których żadna nie jest pierwsza ani ważniejsza od innych. Bez dobrego zdrowia nie może być mowy o sukcesie zawodowym. Bez pracy nie będziemy mieć pieniędzy. Odpowiedni poziom finansowy pozwoli nam realizować pasje i spędzać czas tak, jak lubimy. Jedną z nich może – a nawet powinno –  być spędzanie czasu z bliskimi i przyjaciółmi. Drugą najważniejszą pasją świadomego człowieka jest samorozwój.

Problemy w jednej strefie życia nie pozostają bez wpływu na resztę jego obszarów. I odwrotnie: uzdrowienie konkretnego obszaru wywołuje pozytywny efekt w pozostałych pięciu. Kluczem do jej działania jest zrozumienie mechanizmów utrzymujących wszystkie jej części w balansie.

Heksagon szczęścia to koncepcja Fryderyka Karzełka, która ma wprowadzić Cię na drogę realizacji dowolnych celów i marzeń. Może działać w Twoim życiu jak dobrze naoliwiona maszyna, ale… najpierw musisz zrozumieć, w jakim punkcie się znajdujesz, zdefiniować to czego tak naprawdę pragniesz, a także odróżnić szczęście od zadowolenia. Zadanie sobie fundamentalnych pytań nie jest łatwe. Choć wszyscy pragniemy szczęścia, to jakże niewielu faktycznie po nie sięga, nie zniechęcając się po drodze niepowodzeniami lub osiadając na mieliźnie – pozornego właśnie – zadowolenia. 

To nie tylko teoria. Jest to zbiór praktycznych zadań skłaniających do refleksji. Wykonując je można inaczej spojrzeć na świat i otaczającą nas rzeczywistość. Zdecydowanie nie jest to książka do czytania, ale do studiowania. Najlepiej ją odkładać i do niej wracać. Jeżeli rozwój osobisty jest dla Ciebie ważny, ale jednocześnie każda kolejna przeczytana rozwojowa lektura powoduje w Tobie jakiś nowy dysonans… ta książka może to zmienić. Zaufaj procesowi.

 

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij