Jak wyposażyć mieszkanie na wynajem?

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Mieszkanie na wynajem należy wyposażyć tak, aby uwzględniać potrzeby potencjalnych najemców. Czego innego potrzebują bowiem studenci, a czego innego młoda, pracująca osoba czy rodzina z dziećmi. Mieszkanie można wynająć również nieumeblowane, ale wtedy będzie nim zainteresowana mniejsza grupa osób.

Mieszkanie nieumeblowane

Wyposażenie pustego lokalu wymaga niemałych nakładów. Dlatego na nieumeblowane mieszkanie zgodzą się osoby pracujące, które chcą wynająć mieszkanie na dłuższy okres i będą mogły pozwolić sobie na taki zakup albo mają już pewne doświadczenia z wynajmowaniem lokalu i zdążyli zgromadzić niezbędne meble i sprzęty. Za najem takiego mieszkania można zaoferować niższą cenę niż za to samo mieszkanie, gdyby było wyposażone. Wynajmujący powinien więc wziąć pod uwagę, na czym bardziej mu zależy – na ograniczeniu kosztów początkowych na wyposażenie lokalu czy na otrzymywaniu wyższych przychodów z najmu i zwrocie kosztów wyposażenia za pewien czas.

Mieszkanie umeblowane – najem długoterminowy

Mieszkanie przeznaczone pod wynajem dla studentów można wyposażyć w niższym standardzie. Jednak wymagania tej grupy rosną z roku na rok i mało kto godzi się już na pokój z meblościanką i dwudziestoletnią kanapą zabraną z babcinego strychu. Meble powinny być prostsze, ze średniej półki cenowej, aby nie były warte za dużo i nie zawyżały ceny najmu, ale by jednocześnie cechowała je wyższa jakość od ich najtańszych wariantów dostępnych na rynku.

Mieszkanie przeznaczone dla osób pracujących, które mogą pozwolić sobie na większe wydatki, powinno zostać wykończone materiałami wyższej jakości, zgodnie z najnowszymi trendami w aranżowaniu wnętrz. Kuchnia i łazienka powinny zawierać niezbędne sprzęty, najlepiej o wysokiej klasie energooszczędności, aby nie generowały dodatkowych kosztów eksploatacji. Przestrzeń należy dobrze zorganizować i stworzyć dużo miejsca do przechowywania, w tym również większych przedmiotów, takich jak narty czy walizki.

Jeśli najemców poszukujemy wśród rodzin z dziećmi, należy przygotować im przytulne i funkcjonalne lokum. Takie mieszkanie na wynajem powinno mieć co najmniej dwie oddzielne sypialnie, salon z kuchnią lub jako oddzielny pokój, aby zapewnić rodzinie miejsce do wspólnego spędzania czasu. Wśród sprzętów nie może zabraknąć pralki, zmywarki, a także dużej, pojemnej lodówki. Warto również zadbać o udogodnienia dla dzieci, takie jak mniejsze łóżka czy meble.

Mieszkania wynajmowane na dłuższe okresy powinny mieć jedną wspólną cechę, bez względu na grupę docelowych najemców. Należy wyposażyć je w podstawowe meble i sprzęty. Im wyższa ich jakość, tym wyższa cena najmu, co definiuje grupę osób, które będą zainteresowane taką ofertą najmu. To samo dzieje się, gdy do mieszkania wprowadzamy więcej udogodnień i gadżetów. Ponadto mieszkania wynajmowane na dłuższe okresy nie wymagają wyposażania ich w drobne sprzęty AGD i RTV oraz rzeczy takie jak naczynia, sztućce, garnki czy ręczniki.

Najem sezonowy i krótkoterminowy

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku mieszkań wynajmowanych dla turystów w okresie sezonowym. Osoby przyjeżdżające na niedługie wakacje oczekują w pełni wyposażonego lokalu, w którym będą mogły żyć komfortowo przez kilka dni, bez potrzeby przywożenia ze sobą zastawy stołowej czy kilku sztuk ręczników na zmianę. Najemcy długoterminowi z reguły posiadają już tak podstawowe rzeczy, z których korzystają na co dzień i z nimi się przeprowadzają. Turyści chcą zmniejszyć swój bagaż do minimum.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij