Szukaj nieruchomości, które możesz zobaczyć podczas wideoprezentacji na żywo

Wideorozmowa

Dominika Studniak

Pandemia i związany z nią wymuszony stan izolacji spadły na nas zupełnie niespodziewanie. Zastały nas na różnych etapach życia i przerwały bieg wielu wydarzeń. Jeśli miałeś w planach zakup mieszkania – wprowadzone obostrzenia z pewnością pokrzyżowały Ci plany. Nie musisz jednak z nich zupełnie rezygnować, choć proces poszukiwania wymarzonego M będzie z pewnością wyglądał inaczej.

Bezpośrednie spotkania, w których będziesz uczestniczyć razem ze sprzedającymi, mogą z powodzeniem zostać zastąpione przez wideorozmowy. Dzięki nim, będziesz miał możliwość zobaczenia nieruchomości, swobodnego zadawania pytań, a także nawiązania relacji ze sprzedającym.

 

Jednym z najbardziej problematycznych momentów poszukiwania nieruchomości w czasie pandemii jest ten, kiedy nie możesz udać się do wybranego mieszkania, przejść się po jego pomieszczeniach, dokładnie ich obejrzeć, zajrzeć w każdy ich kąt i przekonać się, jak wyglądają wnętrza na żywo.

Co możesz zrobić, aby pozostając w domu, nadal oglądać interesujące Cię mieszkania?

W czasie ograniczonych kontaktów społecznych, możesz wziąć udział w prezentacji online wybranej przez Ciebie nieruchomości, czyli transmisji w czasie rzeczywistym wprost z wnętrza mieszkania, którą przeprowadzi dla Ciebie ogłoszeniodawca! Domy i mieszkania, które sprzedający może pokazać Ci podczas takich spotkań wideo na żywo, są w Nieruchomosci-online.pl specjalnie oznaczone – na pewno ich nie przegapisz!

To rozwiązanie, dzięki któremu łatwo możesz dowiedzieć się, które nieruchomości można obejrzeć podczas rozmów wideo na żywo, szybko skontaktować się z ich ogłoszeniodawcami i przeprowadzić wideorozmowę. Co więcej, nie potrzebujesz żadnej dodatkowej aplikacji poza tymi, z których zapewne korzystasz na co dzień. Sam proces jest maksymalnie uproszczony i bazuje na rozwiązaniach, które każdy z nas zna i używa. Nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania – do wykonania połączenia wystarczy jedna z aplikacji, takich jak: Facebook Messenger, WhatsApp lub Skype.

Jak obejrzeć nieruchomość podczas połączenia wideo na żywo?

1. Nieruchomości, które sprzedający może pokazać Ci na żywo podczas wideoprezentacji, rozpoznasz bez problemu. Na liście ogłoszeń są one specjalnie oznaczone ikoną „LIVE” – wybierz te, które najbardziej Cię interesują.

 

 

2. Po wyświetleniu wybranego ogłoszenia, kliknij w w guzik „Umów się na prezentację wideo” i daj znać sprzedającemu, że jesteś zainteresowany taką formą spotkania. Kiedy otrzyma Twoją wiadomość, skontaktuje się z Tobą, by ustalić szczegóły.

 

Widok ogłoszenia z możliwością prezentacji na żywo

 

3. Umów się ze sprzedającym na prezentację wideo online. Ustalcie razem datę prezentacji oraz wybierzcie aplikację, z której skorzystacie do rozmowy wideo (Facebook Messenger, WhatsApp czy Skype).

 

Jak przygotować się technicznie do wideorozmowy?

Kiedy ustalisz ze sprzedającym termin spotkania, warto zadbać o kilka szczegółów, żeby połączenie przebiegło bez problemów i nic nie zakłóciło Ci odbioru prezentacji:

 • Upewnij się, że Twoje połączenie internetowe jest stabilne.
 • Przeprowadź kontrolę dźwięku, aby upewnić się, że kamera i mikrofon działają dobrze.
 • Żeby uniknąć przerwania połączenia, naładuj telefon lub baterię w laptopie (w razie czego miej pod ręką powerbank lub zasilacz).
 • By uzyskać lepszą jakość dźwięku połączenia, konieczne może być skorzystanie ze słuchawek.
 • Jeśli rozmowa niespodziewanie zostanie zakłócona przez silny hałas, skorzystaj z opcji wyciszenia swojego mikrofonu.
 • Szczegóły nieruchomości i detale wyposażenia będą dla Ciebie lepiej widoczne w naturalnym świetle, dlatego umów się na prezentację w ciągu dnia.
 • Zamiast oglądać wnętrze na małym ekranie laptopa, przenieś obraz za pomocą kabla HDMI na ekran telewizora – w ten sposób z całą rodziną możesz uczestniczyć w prezentacji.
 • Bez względu na to, którą aplikację wybierzecie, przeprowadź ze sprzedającym testowe połączenie, żeby wykryć ewentualne problemy techniczne, które mogą wymagać rozwiązania.

Savoir vivre spotkań online

Połączenie online oszczędza czas. Jednak bardziej Twój niż sprzedającego, który i tak musi dojechać do miejsca, w którym znajduje się nieruchomość. Miej to na uwadze – oglądaj nieruchomości, które naprawdę Cię interesują, a także przygotuj się dobrze do rozmowy, by jak najlepiej wykorzystać czas, który spędzisz z pośrednikiem.

 • Aby spotkanie przebiegło sprawie i obie strony były usatysfakcjonowane po jego zakończeniu, na początku ustalcie zasady komunikowania się i zadawania pytań. Efekt będzie niezadowalający, kiedy będziecie mówić np. w tym samym czasie lub przerywać sobie w trakcie wypowiedzi. To ważne, bo poprzez wideo trudniej wyczuć intencje rozmówcy niż podczas spotkania twarzą w twarz.
 • Poproś pośrednika o szacowany czas trwania takiej prezentacji, byś mógł go sobie zarezerwować i poświęcić tylko na oglądanie nieruchomości. Najlepiej, żeby nic w tym czasie nie odrywało Cię od seansu.
 • Wybierz do rozmowy online ciche miejsce w domu – stworzenie atmosfery bez zakłóceń jest niezbędne dla udanej rozmowy online.
 • Wycisz telefon, by powiadomienia nie odrywały Cię od spotkania.
 • Robienie szczegółowych notatek będzie wymagało odwrócenia wzroku od ekranu. Jeśli będziesz chciał coś zapisać, uprzedź pośrednika, by na chwilę się zatrzymał i nic nie umknęło Twojej uwadze.
 • Jeśli wypadnie Ci coś pilnego, poinformuj o tym jak najszybciej i zmień termin rozmowy.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Dominika Studniak

Dominika Studniak - Od 2010 r. związana z firmą NNV, która zarządza serwisami internetowymi Firmy.net i Nieruchomosci-online.pl. Realizuje projekty związane z administrowaniem portalami internetowymi i ich optymalizacją, copywritingiem i content marketingiem. Redaktor naczelna e-magazynu „INMAG”. Redaktor prowadząca e-magazynu „ESTATE”.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij