Jak możesz szukać nieruchomości online, nie ruszając się z domu

Dominika Studniak

Trwająca już od 9 miesięcy pandemia z pewnością pokrzyżowała wiele planów zakupowych na rynku nieruchomości. Ze względu na ograniczenia wprowadzane kolejnymi rozporządzeniami utrudnienia dotknęły wszystkich poszukujących nowego lokum. Nie oznacza to jednak, że doprowadzenie do transakcji jest teraz niemożliwe. Wygląda inaczej, ponieważ część procesu przeniosła się do sieci. Jak zatem korzystając z nowoczesnych rozwiązań, znaleźć lokal idealny dla siebie?

Dystans społeczny, społeczna izolacja, unikanie bezpośredniego kontaktu – ostatni czas udowodnił, że w internecie te zasady nie obowiązują. To w sieci, intensywniej niż dotąd, budujemy teraz relacje towarzyskie i zawodowe. To w sieci szukamy rozwiązań naszych problemów i odpowiedzi na nasze potrzeby. Również te mieszkaniowe, bo te ciągle istnieją, choć część osób decyzję o nowym mieszkaniu musiała odłożyć w czasie. Pandemia nie sprawiła przecież, że potrzeby lokalowe nagle zniknęły, ale przyczyniła się do weryfikacji oczekiwań, zmiany preferencji poszukujących i często przewartościowania priorytetów związanych z zakupem nieruchomości. Ciągle zatem szukamy miejsca dla siebie, z tym że większość działań załatwiamy online.

Dzieje się tak, ponieważ w związku z ciągle obowiązującym zaleceniem społecznej izolacji w kontaktach bezpośrednich, ogłoszeniodawcy, chcąc uprościć poszukującym zadanie, przechodzą w tryb zdalnej obsługi klienta i działają online. Nie oznacza to bynajmniej tylko odpisywania na maile i odbierania telefonów. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami korzystają z nowoczesnych, zaawansowanych narzędzi internetowych, dzięki którym poszukujący mogą z własnej kanapy obejrzeć wybraną nieruchomość i poczuć się, jakby byli w niej tu i teraz.

Jakie narzędzia umożliwiają zobaczenie nieruchomości online bez wychodzenia z domu?

1. Profesjonalne wideo nieruchomości

By dobrze poznać nieruchomości, szukaj ogłoszeń, w których zamieszczone są nagrania wideo z nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. Dzięki filmowi w formie spaceru po nieruchomości udostępnianemu przez sprzedającego możesz zazwyczaj dokładnie obejrzeć lokal pomieszczenie po pomieszczeniu, tak by poznać rozkład lokalu i szczegóły wyposażenia. Dzięki temu nabierzesz szerszej perspektywy.

Na Nieruchomosci-online.pl ogłoszenia zawierające wideo oznaczone są:

 

2. Wirtualne wizyty

Oglądanie nieruchomości w pełnym wymiarze w internecie jest alternatywą dla jej tradycyjnego zwiedzania i zapewnia lepsze wrażenia niż tylko zdjęcia czy wideo. W wirtualnej przestrzeni możesz poczuć się, jakby należała do Ciebie. Uruchamiając wyobraźnię, możesz już w głowie urządzać wirtualne mieszkanie, zobaczyć w nim swoją rodzinę i zaaranżować przestrzeń. Co więcej, nie musisz się spieszyć. Możesz więc wracać kilka razy w to samo miejsce czy wielokrotnie powtarzać spacer od początku. Bo o ile podczas osobistej wizyty w mieszkaniu, staramy się ograniczyć jej czas do niezbędnego minimum i w biegu oglądamy kolejne pomieszczenia, tak w przypadku wycieczki wirtualnej możemy poświęcić jej więcej czasu, wracając do niej o dowolnej porze, w wolnej chwili, bez konieczności umawiania się, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Wirtualna wizyta pomaga w podjęciu świadomej decyzji w sposób szybki i łatwy. Jeśli to, co zobaczysz, wzbudzi Twoją ciekawość i zainteresuje, będziesz mógł przejść do kolejnego etapu, czyli osobistej wizyty w nieruchomości. Jeśli nie, bez żalu skreślisz ją z listy tych do obejrzenia i zaoszczędzisz swój czas na bezowocnych odwiedzinach.

Na Nieruchomosci-online.pl ogłoszenia zawierające wirtualne wizyty oznaczone są:

 

3. Prezentacje online na żywo

Kiedy masz opory przed osobistymi wizytami w nieruchomościach i bezpośrednimi kontaktami z ogłoszeniodawcami, możesz skorzystać z opcji, jaką udostępnia wielu sprzedających i wziąć udział w prezentacji online wybranej przez Ciebie nieruchomości, czyli transmisji w czasie rzeczywistym wprost z wnętrza mieszkania, którą przeprowadzi dla Ciebie ogłoszeniodawca!

Nie potrzebujesz do tego żadnych zaawansowanych narzędzi poza tymi, z których zapewne korzystasz na co dzień. Do wykonania wideopołączenia wystarczy jedna z aplikacji, takich jak: Facebook Messenger, WhatsApp lub Skype. Sprzedający, wykorzystując kamerę w smartfonie, może w czasie rzeczywistym oprowadzać Cię po nieruchomości i na bieżąco opowiadać o tym, co widzisz oraz od razu reagować na Twoje prośby.

Na Nieruchomosci-online.pl domy i mieszkania, które sprzedający może pokazać Ci podczas spotkań wideo na żywo, są oznaczone:

 

Oglądanie nieruchomości na żywo jest teraz wisienką na torcie. Do tego etapu dochodzą ci najbardziej zainteresowani, na poważnie rozważający transakcję, którzy dokonali wstępnej weryfikacji, korzystając z materiałów udostępnionych przez stronę sprzedającą i przeprowadzili na tej podstawie konfrontację stanu mieszkania czy domu z własnymi oczekiwaniami i potrzebami. Osobista wizyta w nieruchomości jest więc obecnie ostatnim etapem w procesie decyzyjnym i zazwyczaj już tylko formalnością.

 

SZUKAJ ONLINE

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Dominika Studniak

Dominika Studniak - Od 2010 r. związana z firmą NNV, która zarządza serwisami internetowymi Firmy.net i Nieruchomosci-online.pl. Realizuje projekty związane z administrowaniem portalami internetowymi i ich optymalizacją, copywritingiem i content marketingiem. Redaktor naczelna e-magazynu „INMAG”. Redaktor prowadząca e-magazynu „ESTATE”.

Zobacz także

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij