Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Raport cen ofertowych mieszkań z rynku wtórnego – III kwartał 2020 roku

Alicja Palińska
Komentarze

Prezentujemy ceny ofertowe mieszkań na sprzedaż na rynku wtórnym w III kwartale 2020 r., biorąc pod uwagę wielkość mieszkania określoną liczbą pokoi oraz jego stan wraz z procentowym udziałem tych mieszkań na rynku. Wszystko to na podstawie cokwartalnych danych z portalu Nieruchomosci-online.pl.

Ceny ofertowe vs liczba pokoi i stan mieszkania

III kwartał 2020 r. cechuje się niewielkimi wzrostami cen mieszkań z rynku wtórnego, choć w niektórych miastach Polski ceny wciąż utrzymują się na poziomie z II kwartału br. lub notują drobne spadki.

Kilkuprocentowe wzrosty średnich cen za metr kwadratowy obserwujemy w Warszawie, Poznaniu, Sopocie, Gdyni, Katowicach, Kielcach, Koszalinie i Rzeszowie. W większości przypadków mieszkania drożeją niezależnie od liczby pokoi. Najdroższe ceny za metr kwadratowy spotkamy w Sopocie (12,5-14 tys. zł/mkw.), Warszawie (11-12,5 tys. zł/mkw.), Krakowie i Gdańsku (9-11,5 tys. zł/mkw.).

W porównaniu do II kwartału br. nie zmienił się także udział dostępnych na sprzedaż mieszkań w zależności od stanu nieruchomości .Wciąż najwięcej mieszkań było w stanie bardzo dobrym (30,2 proc.), dobrym (24 proc.) i wysokim (21,8 proc.), natomiast 20 proc. wymagało remontu czy odświeżenia.

W poniższych tabelach przedstawiona jest różnica w cenie za metr kwadratowy w zależności od lokalizacji, biorąc pod uwagę liczbę pokoi oraz stan nieruchomości.

 

Sprawdź raport cen z II kwartału 2020 r.
Alicja Palińska

Alicja Palińska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, strategię komunikacji i promocji oraz opracowywanie analiz na podstawie danych z portalu na potrzeby raportów i artykułów. Członek zespołu redakcyjnego e-magazynu "ESTATE".

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij