Oszacuj budżet na zakup nieruchomości

Odpowiedzialny kalkulator zdolności kredytowej

Karolina Kłujszo

Zakup nieruchomości jest nierozerwalnie związany z jego finansowaniem, a budżet, jaki chcesz przeznaczyć na nieruchomość, powinieneś znać już na początku poszukiwań. Czy wiesz, jaka kwota będzie bezpieczna dla Twoich finansów i wygodna w spłacaniu?

 

Większe mieszkanie, lepsza lokalizacja czy może odrobinę mniejsze i nieco dalej, ale za to o wiele tańsze? A może lepszy byłby dom?

Jeżeli przystępujesz do wyboru nieruchomości, nie znając informacji, jakim budżetem dysponujesz, proces poszukiwań wydłuża się, umykają Ci okazje, ponieważ szukasz w nieodpowiednim segmencie oraz tracisz czas na wizyty w nieruchomościach, na które finalnie się nie zdecydujesz.

 

Za jaką kwotę możesz bezpiecznie kupić nieruchomość?

Dlatego dziś oddajemy w Twoje ręce nową funkcjonalność, która pomaga oszacować budżet na zakup nieruchomości, by szukać wśród odpowiednich ogłoszeń

Odpowiedzialny kalkulator zdolności kredytowej

Pozwala on również oszacować, jaka rata kredytu będzie bezpieczna dla domowego budżetu i wygodna w spłacaniu.

Kalkulator przedstawia wysokość kredytu oraz miesięcznej raty wraz z informacją o „buforze bezpieczeństwa” – czyli kwocie, jaka pozostanie Ci w kieszeni po opłaceniu wszystkich wydatków.

Mając w ręku wyniki wyliczeń możesz dostosować kredyt do swoich indywidualnych potrzeb. Zmieniać jego wysokość, miesięczną ratę, wkład własny, wysokość „buforu bezpieczeństwa”, tak by uzyskać kwoty skrojone na miarę.

Dochody, wydatki domowe i zobowiązania finansowe możesz również edytować, by sprawdzić jak ich ewentualna zmiana wpłynie na wysokość raty oraz kwotę która pozostanie Ci co miesiąc w kieszeni.

Dzięki temu, że masz możliwość elastycznego operowania wynikami oraz to, iż wyliczenia bazują na realnych – podanych przez Ciebie wartościach wydatków domowych –  kwota kredytu będzie zawsze dostosowana do Twojej indywidualnej sytuacji.

 

Odpowiedzialny kalkulator zdolności kredytowej

 

Przejdź do kalkulatora

 

Jeżeli znasz już swój bezpieczny budżet na nieruchomość możesz kontynuować poszukiwania w poszukiwaniu tej idealnej, jeżeli natomiast masz konto na Nieruchomosci-online.pl wszystkie Twoje Ulubione ogłoszenia pokazane będą w kontekście wyliczonego przez Ciebie budżetu.

 

O odpowiedzialności kalkulatora

Kalkulator powstał w myśl idei odpowiedzialności, ponieważ uważamy, że zakup nieruchomości oraz decyzja o sposobie jego finansowania są jednymi z ważniejszych w życiu.

Temat finansowania nieruchomości jest często skomplikowany lub niejasno przedstawiany. Dodatkowo, podejmowaniu decyzji kredytowej nie zawsze towarzyszy pragmatyzm, czego skutki materialne mogą być odczuwane przez resztę życia.

Jesteśmy zdania, że zarówno nieruchomość, jak i kredyt powinny być dopasowane do Twoich potrzeb, a nie potrzeb banku czy eksperta kredytowego, gdyż istnieje spora różnica pomiędzy kwotą, którą bank jest w stanie pożyczyć, a kwotą, która będzie dla Ciebie bezpieczna i nie nadwyręży do granic Twojego budżetu domowego.

 

Dlaczego to TU zaczyna się odpowiedzialność?

Zawsze polecamy bufor bezpieczeństwa Prezentujemy ratę w kontekście dochodów i wydatków
Bazujemy na Twoich rzeczywistych wydatkach Stale monitorujemy i aktualizujemy algorytm liczący
Sugerujemy realne i bezpieczne kwoty Oferujemy indywidualną konsultację

Bezpłatna konsultacja ekspercka

Aby móc podjąć w pełni świadomą decyzję finansową, możesz umówić się na bezpłatną i niezobowiązującą rozmowę z lokalnym ekspertem kredytowym ANG Spółdzielni.

Eksperci ANG to konsultanci z wieloletnim doświadczeniem, którzy znają specyfikę i procedury banków, pomogą Ci więc wypracować model bezpiecznego finansowania, doradzą przy wyborze najlepszej oferty, wyjaśnią skomplikowane procedury oraz zapisy umów, aby kredyt był dla Ciebie korzystny, a przede wszystkim bezpieczny.

 

Współpraca dla ważnych standardów

Odpowiedzialny kalkulator zdolności kredytowej stworzyliśmy wspólnie z ANG Spółdzielnią, niezależną, profesjonalną organizacją pośrednictwa finansowego, zrzeszającą ponad 900 ekspertów w całej Polsce, której partnerami są wszystkie najważniejsze banki w kraju, a która niejednokrotnie nagradzana była wyróżnieniami dla najbardziej odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie firm w ramach podnoszenia standardów etycznych w branży finansowej oraz przeciwdziałania nieuczciwym praktykom.

 Artur Nowak-Gocławski, dyrektor Prezes Zarządu ANG Spółdzielni

Zakładaliśmy ANG Spółdzielnię w przeświadczeniu o służebnej wobec klienta roli pośrednika finansowego. Przez lata działalności współpracowaliśmy z naszymi klientami w sposób etyczny i odpowiedzialny, aby zasłużyć na ich zaufanie. Najlepszym docenieniem tych starań są liczne, dalsze rekomendacje. Nawiązanie współpracy z portalem Nieruchomosci-online.pl było więc dla nas jedną z łatwiejszych decyzji. Wyznajemy te same wartości, mamy podobne cele i misję. Wierzymy, że wspólnie uda nam się realizować wartościowe projekty i dostarczać społeczeństwu rzetelną, kompleksową wiedzę o nieruchomościach, sposobach na ich finansowanie i zarządzaniu domowymi budżetami.

 

Wieloletnie doświadczenie oraz zasady i wartości, którymi kierują się ANG Spółdzielnia oraz portal Nieruchomosci-online.pl, pozwoliły stworzyć unikalne na rynku rozwiązanie w postaci Odpowiedzialnego kalkulatora zdolności kredytowej, który w połączeniu z ekspercką konsultacją pomoże Ci oszacować budżet na zakup nieruchomości, dopasowany do Twoich finansów, bezpieczny dla Twojej rodziny i wygodny w spłacaniu.

 

 Michał Kurczycki, dyrektor zarządzający Nieruchomosci-online.pl

Na Nieruchomosci-online.pl trafiają miesięcznie 4 miliony osób poszukujących nieruchomości. Dzięki temu, że posiadamy największą bazę aktualnych ogłoszeń mieszkań, domów, działek i lokali w Polsce wierzymy, że każdy znajdzie u nas to, czego szuka dla siebie, swojej rodziny czy pod inwestycję. Oprócz poczucia dumy z bycia częścią procesu realizacji planów o własnych czterech ścianach, czujemy, że uczestniczymy w podjęciu najważniejszej decyzji w życiu, co jest również wielką odpowiedzialnością. Naszym celem jest być portalem odpowiadającym na potrzeby klientów, natomiast ambicją jest tworzenie standardów również w zakresie odpowiedzialności za bezpieczne finanse.

 

 

Zrozumiały kredyt

Temat kredytów hipotecznych i finansów bywa skomplikowany, a próba zrozumienia wszystkich możliwych scenariuszy i mechanizmów oraz tego, jak wzajemnie na siebie wpływają, bywa przytłaczająca.

Dlatego w ramach Odpowiedzialnego kalkulatora tworzymy także Poradnik kredytowy. Będzie to zbiór artykułów tworzonych przez ekspertów ANG, którzy w przystępny sposób i bez używania branżowego żargonu będą wyjaśniać wszystkie najważniejsze kwestie związane z niełatwym tematem finansowania nieruchomości.

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Karolina Kłujszo

Karolina Kłujszo - Zarządza zespołem managerów i specjalistów w Nieruchomosci-online.pl, priorytetyzuje i współtworzy projekty związane z rozwojem i marketingiem produktu. Skupia się na znajdowaniu rozwiązań, nie przeszkód. Stawia na samodzielność, która buduje zaangażowanie i odpowiedzialność.

Zobacz także

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij