O czym pamiętać, kupując mieszkanie dla rodziny

Informacja Prasowa

Zakup własnego mieszkania to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Zwłaszcza, gdy przez lata ma być ono domem dla nowej – lub planowanej – rodziny. Myśląc o takiej inwestycji musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Należy też pamiętać, by nie skupiać się wyłącznie na naszych obecnych oczekiwaniach, lecz spróbować przewidzieć to, jak nasze potrzeby zmienią się w przyszłości.

Przy wyborze mieszkania dla rodziny należy przede wszystkim wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby wszystkich jej członków. Idealnym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy każdy z nich będzie mieć własny pokój. Niestety, im większe mieszkanie – tym wyższa cena. Nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. W momencie zakupu również nie zawsze wiemy, czy liczba członków rodziny z czasem się nie powiększy. Dlatego tak ważne jest, by mieszkanie było funkcjonalne oraz dało się łatwo przeprojektować.

Kompaktowość

Trzeba pamiętać, że nastolatkowie i przedszkolaki mają zupełnie inne. Gdy dzieci są małe, mogą dzielić pokój. Jednak z wiekiem każde będzie potrzebowało własnej przestrzeni. Warto kupić mieszkanie, które w dowolnym momencie będzie można łatwo zaaranżować na nowo. Lokale muszą być ustawne i kompaktowe – idealne na start dla młodej rodziny, aby później pozwalały na łatwe zarządzanie przestrzenią i dostosowywanie jej do zmieniających się potrzeb.

Funkcjonalność

Kupując mieszkanie dla rodziny warto również wziąć pod uwagę funkcjonalność przestrzeni – zwłaszcza, gdy nie mamy jej za wiele. Na szczęście przy dobrym układzie pomieszczeń możliwości jest bardzo dużo. Sypialnia może służyć nie tylko relaksowi, ale również pracy – o ile wyznaczy się na to miejsce.  Z kolei pokoje dziecięce powinny zapewniać przestrzeń zarówno do zabawy, odpoczynku jak i nauki. Jeśli w kuchni nie posiadamy miejsca na stół, przy którym rodzina będzie jadać wspólne posiłki – funkcje tę może przejąć salon.

Lokalizacja

Nie mniej istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę kupując mieszkanie jest jego lokalizacja. W przypadku rodzin, najczęściej preferowane są osiedla położone nieco dalej od centrum. Taka lokalizacja pozwala na wychowywanie dzieci z dala od zgiełku miasta. Sprzyja również kultywowaniu więzi pomiędzy członkami rodziny. Ważne jest także, by w pobliżu znajdowały się wszystkie niezbędne punkty handlowo-usługowe.

– Jako przykładu użyję osiedla Słonecznego Zakątka we Wrocławiu. W bliskiej odległości osiedla znajdują się parki i tereny zielone. Na wyciągnięcie ręki są sklepy, poradnie lekarskie oraz placówki edukacyjne. Ponadto, mimo że osiedle położone jest poza obszarem ścisłego centrum, nasza inwestycja jest doskonale skomunikowana z resztą miasta, zapewniając doskonały dojazd do pracy czy szkoły. To czynniki, które cenią sobie rodziny szukające mieszkania na lata – tłumaczy Emil Basta z biura wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Bezpieczeństwo

Osobom, które planują założenie rodziny lub posiadają małe dzieci z pewnością będzie zależeć na tym, by ich pierwsze mieszkanie było również bezpieczne. W takiej sytuacji najlepiej szukać inwestycji, która jest ogrodzona. Dobrym rozwiązaniem jest także wjazd na osiedle regulowany za pomocą szlabanu.

– Obie rzeczy uwzględniliśmy w projekcie Słonecznego Zakątka. Poza kwestią bezpieczeństwa, rodziny myślące o zakupie mieszkania pytają równie często o samo osiedle. Na terenie naszej inwestycji znajdują się również  plac zabaw oraz przestronne windy dla rodziców z wózkami. Z doświadczenia wiem, że te elementy są ważnymi argumentami przemawiającymi za zakupem danego lokalu. Zwłaszcza, gdy szuka się mieszkania na długie lata – dodaje pracownik dewelopera.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Informacja Prasowa

Informacja Prasowa - Informacja prasowa

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij