Nowy „ESTATE” 2/2018 – już jest!

Redakcja magazynu ESTATE

    SZUKAJ SZANS, A NIE PRZESZKÓD

 


Dominika Mikulska

Dominika Mikulska
Redaktor naczelna magazynu „ESTATE”
W Nieruchomosci-online.pl realizuje projekty w sferze komunikacji i rozwoju produktu

Podczas wielu szkoleń sprzedażowych, a także w wielu książkach, powtarza się pewna opowieść. Producent butów wysłał dwóch swoich handlowców w podróż do Afryki. Mieli rozpoznać potencjał lokalnego rynku. Po powrocie wzywa ich osobno do gabinetu. Pierwszy zdaje raport: „Szefie, nic z tego nie będzie, nie ma tam dla nas klientów. Nikt tam nie chodzi w butach”. Potem wchodzi drugi i od progu krzyczy: „Eldorado! Nikt tam nie chodzi w butach! Sprzedamy je im wszystkim!”. To bardzo uproszczona, a jednak bardzo obrazowa metafora.

Dostrzeganie szans. Właśnie tym – w dużej mierze – zajmiemy się w tym numerze magazynu „ESTATE”. Przyjrzymy się rzadziej uczęszczanym ścieżkom, niszom, trudniejszym może w obsłudze, ale za to mniej zatłoczonym i z gwarancją dobrego wynagrodzenia.

Za kulisami zawodu rozmawiamy z Małgorzatą i Krystianem Podbielskimi. Od 8 lat tworzą oni warszawską markę biura nieruchomości dedykowaną obsłudze wymagających lokali z segmentu premium. I jeszcze bardziej wymagających na nie klientów.

Patrycja Sudwoj-Boleńska opowie, kim jest dobry klient z rynku pierwotnego i dlaczego budowanie szerokiego portfolio inwestycji w swojej ofercie nie jest dobrą drogą do budowania dobrej pozycji i pewnych dochodów z tego źródła.

O współpracy z inwestorami opowie Damian Kleczewski. Zajmie się on jednak nie poziomem pojedynczych lokali mieszkalnych, ale całych obiektów mieszkalnych, jakimi są kamienice. Jak pomóc inwestorowi ocenić niezbędny wkład finansowy, gdy w grę wchodzi poważny remont, który może zaważyć na rentowności inwestycji w mieszkanie na wynajem, doradzi natomiast Katarzyna Gorzędowska.

Poznacie potencjał drzemiący w osobach migrujących do Polski w poszukiwaniu pracy. Ekspat, czyli wykwalifikowany specjalista, to nowy ważny klient na wielu lokalnych rynkach. Kim jest i gdzie szuka – o tym opowie Grzegorz Miecznikowski.

Spojrzymy na pozyskiwanie nowych nieruchomości do oferty jako jeden z elementów, które prowadzą nas do realizacji wyznaczonego celu. Jak zbudować efektywną rutynę, a w rozmowach zaskakiwać klienta… No właśnie czym? Ze swojej praktyki podzieli się Łukasz Wydrowski.

Rozważymy z Piotrem Dobrowolskim inne modele obliczania wynagradzania, widząc w tym szansę na zwiększenie prawdopodobieństwa jego otrzymania. Rafał Szczeponek rzuci natomiast światło na możliwości dochodzenia wynagrodzenia z tytułu umowy pośrednictwa od małżonków.

Ocenić możliwość wprowadzenia w życie powyższych pomysłów pomoże Paweł Korzenecki.

Wreszcie na końcu, ale jakże istotna, rozmowa z okładki. Negocjacje z pozycji pośrednika nieruchomości okiem Wojciecha Woźniczki. Jak oswoić demony i znaleźć mentalną siłę dzięki przygotowaniu – o tym będzie ta rozmowa.

Jestem ogromnie wdzięczna, że tak wielu ekspertów i praktyków dzieli się swoją wiedzą i przemyśleniami na łamach magazynu „ESTATE”. Liczę na to, że każdy z Państwa odnajdzie w ich tekstach coś dla siebie.

Zapraszam do lektury.

Pobierz bezpłatnie magazyn

 

Sprawdź, co znajdziesz w numerze 2/2018:

 • Szukaj szans, a nie przeszkód
 • Marka usług premium. Rozmowa z Małgorzatą i Krystianem Podbielskimi
 • Bez procentów proszę, czyli o wynagrodzeniu pośrednika inaczej
 • Małżonkowie jako klienci pośrednika. Kilka praktycznych kwestii
 • Negocjacje z pozycji pośrednika nieruchomości. Rozmowa z Wojciechem Woźniczką
 • Blaski i cienie obsługi inwestycji deweloperskich
 • Błędy trzy. Czego unikać, realizując marzenia
 • Współpraca z inwestorem na poziomie kamienic
 • Elementarz pośrednika. Efektywne umawianie spotkań
 • Remont, czyli istotny element inwestycji w mieszkanie na wynajem
 • Paraliż analityczny. Przestań myśleć, zacznij robić
 • Krajobraz po burzy
 • Ekspat – nowy klient dla rynku nieruchomości
 • Profesjonalny Agent w pigułce
 • Zakamarki Nieruchomosci-online.pl
 • Raport cen ofertowych mieszkań na rynku wtórnym – I kwartał 2018 r.

Patronat FPPRN

Dodaj komentarz

Komentarze:

Redakcja magazynu ESTATE

Redakcja magazynu ESTATE - magazyn "ESTATE" tworzony jest w 100% dla profesjonalistów rynku nieruchomości przez zespół portalu Nieruchomosci-online.pl. To wiedza i inspiracje branżowe dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego, a także analizy i komentarze do zmian wpływającym na branżę. Do pobrania bezpłatnie na www.estate.pl

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości.
Bądź na bieżąco!

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij