Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Model Story Brand. Zbuduj skuteczny przekaz dla swojej marki

Artykuł pochodzi z magazynu „INMAG”

             

Czytaj cały numer!

Pobierz numer
Dominika Mikulska
Komentarze

Każdego dnia większość przedsiębiorców popełnia błąd, który kosztuje ich tysiące, o ile nie miliony złotych. Być może i Ty masz kłopoty z tym, żeby czytelnie opowiadać o swojej marce. W książce Model Story Brand David Miller podpowiada konkretny proces, który pomoże Ci znaleźć taki sposób komunikacji, który będzie zrozumiały dla Twoich odbiorców.

Jednak – niech nie zmyli Cię tytuł – nie jest to książka o tym, jak opowiedzieć historię swojej firmy – ile ma lat oraz dlaczego jest taka świetna. Klienta ten temat zwykle nie ciekawi. Klienta interesują jego problem lub cel, do którego dąży. Dany produkt czy usługa są zaś dla niego na tyle ważne, na ile pozwalają sytuację rozwiązać lub ten cel zrealizować. 

Nie jest to zatem książka o tym, jak przedstawiać swoje produkt czy usługę. Nie uczy, jak opowiadać o marce. Pokazuje zaś, jak marka może stać się częścią opowieści klientów.

Miller świetnie łączy koncepcje z marketingu, storytellingu i projektowania modeli doświadczeń klientów oraz modeli biznesowych (Business Model Canvas). Uczy, jak na tej bazie w prosty i skuteczny sposób zbudować komunikację marki, z którą klienci będą się mogli utożsamiać i przekazywać ją dalej. W końcu będą chcieli słuchać tego, co mamy do powiedzenia.

Ta pozycja pokazuje, jak tworzyć komunikację bez zbytniego komplikowania, jak ułożyć przekaz w spójną, przyciągającą uwagę historię. Pełna jest ćwiczeń, których przerobienie pozwala wypracować komunikaty, które faktycznie sprzedają.

Zdecydowanie warta przeczytania pozycja. Co więcej  – warta praktykowania, bo skutecznie pozwoli wyróżnić się na rynku.

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn „INMAG”

Marketing. Sprzedaż. Trendy.

Bezpłatny e-magazyn dedykowany marketerom rynku pierwotnego

Merytoryczne artykuły od ekspertów i praktyków branży deweloperskiej dotyczące promocji inwestycji, wzmacniania sprzedaży, skutecznych negocjacji i najnowszych trendów na rynku.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie „INMAG”

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij