Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Mapa nowym sposobem na szukanie

Dominika Mikulska
Komentarze

Osoby zaawansowane w procesie poszukiwania są często zdeterminowane, by odnaleźć wymarzone lokum w konkretnej lokalizacji lub na określonym obszarze. To właśnie dla nich wprowadziliśmy funkcjonalność przeglądania wyników wyszukiwania z poziomu mapy. Wizualizacja wyników na mapie daje również możliwość porównania nieruchomości o podobnych cechach w różnych lokalizacjach, przydatną dla tych, którzy dopiero orientują się, co jest dostępne na rynku.

Widok listy wyników wyszukiwania w portalu na telefonie Źródło: Nieruchomosci-online.pl

Programy do importu ogłoszeń wysyłają dane o lokalizacji nieruchomości jako adres oraz dodatkowo jako współrzędne geograficzne konkretnego punktu położenia markera na mapie.

Współrzędne markera lokalizacji wyznaczane są na wiele różnych sposobów:

  • po wprowadzeniu adresu punkt na mapie wyznacza się automatycznie,
  • marker lokalizacyjny można przesunąć ręcznie,
  • można wyznaczyć drugi marker lokalizacji do publikacji na portalach.

Staramy się, by ofert na mapie zaprezentować jak najwięcej, jednocześnie dbając o to, by nie wprowadzać użytkownika w błąd. Warto zaznaczyć, że nieruchomość nie pojawi się na mapie, gdy:

  • podana w ogłoszeniu lokalizacja jest zbyt ogólna – na poziomie miejscowości lub dzielnicy. Tu wyjątkiem są małe miejscowości, które w swej strukturze nie mają ulic;
  • otrzymane współrzędne położenia markera są zbyt daleko od wskazanego adresu. Czasem zdarza się, że są nawet w innej miejscowości;
  • odległość referencyjna punktu prawdziwej lokalizacji i punktu do publikacji na portalach jest zbyt duża;
  • w ogłoszeniu w ogóle brak danych o lokalizacji. Wtedy jednak nie pojawia się ono nie tylko na mapie, ale także w ogóle będzie nieaktywne w portalu.

Pamiętaj, że każdą informację wysłaną z importu (w tym lokalizację i współrzędne na mapie) możesz własnoręcznie skorygować poprzez edycję ogłoszenia na portaluDane wyedytowane w portalu nie są nadpisywane przez kolejne importy, chyba że w ustawieniach zaznaczysz inaczej, możesz więc spać spokojnie – Twoje ogłoszenie nie zniknie z mapy ani z list wyszukiwania po kolejnym imporcie.

Widok wyników wyszukiwania na mapie (wersja mobilna portalu) Źródło: Nieruchomosci-online.pl

 

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Ekspert marketingu z 18-letnim stażem w zawodzie. Od 2013 roku w firmie NNV zarządzającej serwisem Nieruchomosci-online.pl. Jako b2b marketing manager realizuje projekty w sferze komunikacji i rozwoju produktu dla biur i agentów nieruchomości. Redaktor naczelna e-magazynu „ESTATE”. 

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij