Concierge w hotelu, concierge na osiedlu

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Bezpieczne osiedle, fantastyczna lokalizacja, przystępna cena – decyduję się! W taki sposób zaczyna się nowy etap w życiu człowieka, czyli zakup własnego mieszkania. Upragnione cztery kąty pozwalają czuć się komfortowo i stwarzają prywatną przestrzeń tylko dla nas. Ale co dalej?

Były samochody w cenie mieszkania, darmowy garaż, zniżki, a nawet bezpłatne przedszkole, ale w dalszym ciągu obsługa posprzedażowa jest pomijana przez deweloperów lub w ogóle nie funkcjonuje. Nowi lokatorzy pozostają sami z problemami. Nie znają zaufanych firm, które są w stanie sprostać ich wymaganiom i potrzebom. Nic tak bardzo nie irytuje, jak wydawanie kolejnych pieniędzy na fachowca, który musi poprawić pracę po swoim poprzedniku albo bezowocne szukanie serwisu sprzątającego czy wykwalifikowanej niani do dziecka. Odpowiedzią na te problemy mogą być usługi concierge – nowy trend na polskim rynku nieruchomości.

Concierge na osiedlu, czyli specjalista od wszystkiego

Concierge & Lifestyle Management to międzynarodowy rynek usług luksusowych, który został spopularyzowany na zachodzie i konsekwentnie rozwija się na innych obszarach geograficznych. Na początku usługi concierge znalazły świetne zastosowanie w hotelach, później ukierunkowały się w stronę bankowości, by dziś mogły funkcjonować na rynku nieruchomości. Przykładem może być wprowadzenie w czerwcu 2014 r. innowacyjnego systemu komunikacji dla mieszkańców jednego z warszawskich osiedli. Stworzona została platforma, dzięki której lokatorzy mogą zamawiać dostępne usługi. W przygotowanym butiku zostały one podzielone na różne kategorie, takie jak Dom i Styl Życia, Podróże, Ważne Chwile, Biznes czy Propozycje Specjalne. Dodatkowo, można złożyć otwarte zlecenie według własnych potrzeb.

Luksus dla każdego, czyli mowa o przywilejach

Omawiane usługi funkcjonują od kilku lat na polskim rynku, ale w dalszym ciągu utożsamiane są przez wielu ze światem nieosiągalnym dla innych. Mimo to, pomoc concierge’a cieszy się z roku na rok coraz większym uznaniem i popularnością. Ceny abonamentu zaczynają się od 100 zł za miesiąc. Warunki współpracy zawsze są ustalane indywidualnie, dlatego nie obowiązuje gotowy schemat współpracy. W podstawowym pakiecie indywidualnym określona jest liczba zleceń w miesiącu, w której zawiera się pomoc Lifestyle Managera np. w umówieniu wizyty zapracowanego fachowca na jutro, przygotowanie oferty na wymarzone wakacje czy znalezienie opiekunki do dziecka biegle mówiącej po szwedzku. Przy zleceniach wymagających bezpośredniego udziału concierge’a poza biurem, jak np. odebranie prania i dostarczenie do domu, jest naliczana dodatkowa opłata na zasadach umowy.

Halo, pomocy!”, czyli nietypowe zlecenia

Pierwsze skojarzenia, które nasuwają się na myśl o wyszukanych prośbach, to rezerwacja stolika w najsłynniejszej restauracji świata czy zdobycie biletów na koncert, gdy wszystkie są już wyprzedane. Nic bardziej mylnego. Zespół konsultantów jest dostępny całodobowo. Pewnego dnia concierge otrzymał późnym wieczorem telefon od klientki. Zlecenie polegało na zorganizowaniu opiekuna dla pupila, ponieważ za niecałe 10 godzin klientka miała lot, a osoba, która podjęła się tego, zrezygnowała w ostatniej chwili, zostawiając klientkę bez żadnej pomocy. Na niekorzyść działała presja czasu, ale udało się je w pełni zrealizować.

Czy concierge podbije Polskę?

Wejście tego typu usług na polski rynek mieszkaniowy to znak czasu. Czasu, który w wielu przypadkach staje się dobrem luksusowym i który coraz bardziej sobie cenimy. Czy usługi concierge pozostaną elementem wyróżniającym inwestycje deweloperskie z wyższej półki, czy raczej staną się standardem również w segmencie mieszkań bardziej popularnych? Przy większych inwestycjach może się okazać, że takie udogodnienie ze smaczkiem prestiżu będzie decydującym argumentem o zakupie mieszkania przez klientów.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij