Charles Montgomery gościem tegorocznych Dni Dewelopera 2019!

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Wydarzenie pod patronatem Nieruchomosci-online.pl i magazynu INMAG

16 października stolica Dolnego Śląska ponownie stanie się sercem polskiego rynku mieszkaniowego. Wszystko za sprawą VIII edycji prestiżowej konferencji Dni Dewelopera, która odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

Tegoroczna konferencja zgromadzi najważniejszych przedstawicieli branży deweloperskiej, a także światowej sławy ekspertów. Swój udział potwierdzili między innymi Charles Montgomery (Happy City), Vincent Kneefel (WWF), przedstawiciele UOKiK, Związku Banków Polskich, stowarzyszeń architektonicznych i urbanistycznych, a także prezydenci miast oraz właściciele największych firm budujących rynek mieszkaniowy w Polsce. Tegoroczne Dni Dewelopera to nie tylko ważne z perspektywy branży tematy, ale i wyjątkowi prelegenci, jakich na Konferencji jeszcze nie było.

 

Charles Montgomery – „Happy City”

źródło: materiały prasowe organizatora

Gościem specjalnym wydrzenia będzie między innymi jeden z najbardziej znanych i cenionych urbanistów na świecie, specjalista w dziedzinie historii oraz rozwoju miast, wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość kanadyjski pisarz, wizjoner, aktywista miejski – Charles Montgomery. Autor cenionej na całym świecie książki „Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie, zmieniając nasze miasta” (ang. „Happy City: Transforming Our Lives Through Urban Design”). W swojej publikacji łączy sztukę projektowania urbanistycznego z nauką o szczęściu, mierząc się jednocześnie z pytaniem o przyszłość miast, które według danych WHO w roku 2050 zamieszkiwać będzie blisko 66% populacji.

Montgomery podczas Dni Dewelopera 2019 opowie o tym, w jaki sposób miasta oddziałują na ludzkie myśli, działania i uczucia, w jaki sposób infrastruktura wpływa na rozwój oraz szczęście mieszkańców oraz czy jesteśmy gotowi na projektowanie i tworzenie miejsc, które w naturalny sposób sprawią, że będziemy szczęśliwi. Wszystko po to, aby w przyszłości sprostać oczekiwaniom mieszkańców.

Branża nieruchomości w obliczu wyzwań klimatycznych

źródło: materiały prasowe organizatora

Branża deweloperska coraz mocniej pochyla się nad kwestiami mądrego zarządzania procesem inwestycyjnym, alokacją zasobów, mądrego korzystania z sieci ciepłowniczych czy rozwiązaniach typu smart. Podczas Dni Dewelopera 2019 chcemy przenieść dyskusję o ekologii w budownictwie na nowy, wyższy poziom, dlatego panelistą konferencji będzie również światowy lider projektu WWF „No Plastic in Nature” – Vincent Kneefel.

Kneefel ma doświadczenie w zakresie zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, czystych technologii, inteligentnych budynków i miast, gospodarki o obiegu zamkniętym oraz strategii cyfrowej oraz biznesowej. Wcześniej piastował kierownicze stanowisko w ONZ, Accenture oraz pracował dla wielu firm z listy Fortune 500 jako konsultant ds. Strategii zrównoważonego rozwoju.

Jedyna taka konferencja w Polsce

źródło: materiały prasowe organizatora

Tegoroczna edycja Dni Dewelopera upłynie nie tylko pod hasłem ekologii i polityki miejskiej, skupiającej się na projektowaniu miasta, w którym dobrze się żyje. Goście konferencji rozmawiać będą o wyzwaniach współczesnego budownictwa, wszechobecnej automatyzacji, bezpieczeństwie mieszkań na wynajem, nowych modelach biznesowych, czy w końcu o wskaźnikach parkingowych w czasach zmieniającej się mobilności w miastach.

Jak podkreśla Dorota Jarodzka-Śródka, Prezes Oddziału PZFD we Wrocławiu, takich Dni Dewelopera jeszcze nie było. W tym roku odpowiedzi na pytania o wyzwania stojące przed deweloperami szukać będziemy w wyjątkowym gronie prelegentów, także zagranicznych:

– Jako deweloperzy, osoby odpowiedzialne w dużej mierze za kształt, wygląd i rozwój współczesnych miast, dostrzegamy coraz większą potrzebę zwrócenia uwagi nie tylko na kwestie techniczne, ale i zagadnienia dotyczące szeroko rozumianego, mądrego planowania przestrzennego, polityki miejskiej, ekologii czy kwestii dotykającej bezpośrednio jakości życia mieszkańców miast, które współtworzymy. Chcąc patrzeć na istotne dla nas zjawiska i procesy szerzej niż dotychczas, uwzględniając jednocześnie międzynarodowe perspektywy i dobre praktyki, postanowiliśmy do udziału w tegorocznej edycji Dni Dewelopera zaprosić światowej sławy specjalistów, takich jak Charles Montgomery czy Vincent Kneefel. 16 października wspólnie rozmawiać będziemy o kwestiach, które pomogą nam w sposób coraz bardziej efektywny – i zgodny z najnowszymi trendami – sprostać stale rosnącym oczekiwaniom mieszkańców miast.

W gronie panelistów tegorocznej edycji konferencji znajdą się również przedstawiciele UOKiK, Związku Banków Polskich, stowarzyszeń architektonicznych i urbanistycznych, reprezentanci PZFD, a także włodarze miast, przedstawiciele organów administracji państwowej oraz firm partnerskich.

Już dziś dołącz do grona ekspertów!

Szczegółowy program Dni Dewelopera 2019 oraz bilety dostępne są na stronie www.dnidewelopera.pzfd.pl.

 


Dni Dewelopera to największa ogólnopolska, cykliczna konferencja branżowa, a zarazem najważniejsze wydarzenie biznesowe roku dla rynku deweloperskiego, której celem jest stworzenie platformy do otwartej, wielosektorowej debaty podmiotów kształtujących rynek mieszkaniowy w Polsce.

Gospodarzem wydarzenia jest Oddział Wrocławski Polskiego Związku Firm Deweloperskich. PZFD zrzesza ponad 180 deweloperów z całego kraju, co stanowi przeszło połowę wszystkich firm deweloperskich na polskim rynku.

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

 

Magazyn „INMAG”

Marketing. Sprzedaż. Trendy.

Bezpłatny e-magazyn dedykowany marketerom rynku pierwotnego

Merytoryczne artykuły od ekspertów i praktyków branży deweloperskiej dotyczące promocji inwestycji, wzmacniania sprzedaży, skutecznych negocjacji i najnowszych trendów na rynku.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie „INMAG”

Zobacz także

Dołącz do grupy
Nieruchomosci-online.pl
dla branży deweloperskiej

Korzystaj z porad dotyczących marketingu rynku pierwotnego
Bądź na bieżąco!

 

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij