Tu zaczyna się odpowiedzialność #PodsumowanieRoku2020

Michał Kurczycki

Rok 2020 zapisze się w historii. U progu tak już oczekiwanego Nowego Roku chcę opowiedzieć Państwu o dostosowywaniu się portalu do zmieniającej się rzeczywistości i osiągniętych wynikach w mijającym roku.

To, jak pandemia wpływa na rynek nieruchomości, weryfikujemy każdego miesiąca. Dostępność usług „z własnej kanapy”, przeniesienie kontaktów i znacznej części procesów zakupowych do cyfrowego świata, to już nie tylko kwestia wygody, ale bezpieczeństwa, na które w tym roku spojrzeliśmy w zupełnie nowy sposób.  #DziałamOnline to nie tylko reakcja na społeczną izolację, lecz trend, który na stałe wejdzie w nasze życie prywatne i zawodowe.

Odwaga i odpowiedzialność

Te dwa krótkie słowa odzwierciedlają 2020 rok w Nieruchomosci-online.pl.

Rozpoczęliśmy odważnie. Rebrandingiem z nową identyfikacją wizualną, za który otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Srebrnego Miecza przyznaną przez kapitułę Klubu Twórców Reklamy.

 

W marcu przyszedł jednak sprawdzian z odpowiedzialności. W obliczu pandemii na chwilę wszyscy wstrzymaliśmy oddech.

Stanęliśmy przed zadaniem, by w trudnym czasie – tak jak podczas sprzyjającej koniunktury – działać po partnersku, udzielając naszego wsparcia.

 

Nasza postawa i działania zostały docenione. Opinia branży, wyrażona wybitnym wynikiem badania satysfakcji ze współpracy, przerosła nasze oczekiwania.

Źródło: Opracowanie na podstawie badania NPS przeprowadzonego w kwietniu 2020. NPS (Net Promoter Score) osiaga wartosci z przedziału (-100;+100). Wartosci dodatnie uznaje sie za wynik dobry, a ten powyzej 50 – za wybitny.

Wasze słowa uznania to ogromny zaszczyt i jeszcze większa odpowiedzialność, którą czujemy każdego dnia pracy.

Jestem dumny z tego, jak ważną rolę odgrywa nasz portal w biznesie współpracujących z nami biur nieruchomości. I jak co roku – również i teraz – powtarzam, że nie zamierzamy zawieść powierzonego nam zaufania, za które bardzo dziękuję.

 

Rekordowy rok 2020

Mimo zawirowań i destabilizacji gospodarczej, Nieruchomosci-online.pl dynamicznie rośnie, sukcesywnie dostarczając coraz większą liczbę kontaktów, co potwierdzają statystyki oraz opinie współpracujących biur nieruchomości.

Rok 2020 pod względem ruchu na portalu bije kolejne rekordy. Mimo czasowego lockdownu portal sukcesywnie zwiększa liczbę poszukujących, osiągając ponad 4 mln unikalnych użytkowników.

Liczba unikalnych użytkowników według Google Analytics styczeń 2020 – listopad 2020 Źródło: Google Data Studio

Wzrost liczby poszukujących, najwyższe pozycje w Google oraz skupienie się na użytkowniku poszukującym przekładają się bezpośrednio na rekordowy wzrost kontaktów, które dostarcza Nieruchomosci-online.pl.

Liczba kontaktów z ogłoszeniodawcami według kategorii nieruchomości w ujęciu miesięcznym Źródło: Nieruchomosci-online.pl

To nie tylko sukces portalu, lecz również potwierdzenie wciąż rosnącego w Polsce zainteresowania rynkiem nieruchomości.

Lider w Google

W 2019 roku portal Nieruchomosci-online.pl przejęliśmy pozycję lidera pod względem widoczności w TOP 10 i nie ustepujemy od tego czasu konkurentom o krok. Jest najlepiej wypozycjonowanym serwisem ogłoszeniowym w sieci, co gwarantuje stabilny i wartościowy ruch na ogłoszeniach.

Źródło: Dane w ujęciu tygodniowym według narzędzia analitycznego Senuto za okres 01.12.2019 – 01.12.2020. *Struktura horyzontalna działania serwisów OLX, Allegro, Gumtree i Gratka uniemożliwiają zestawienie danych.

300% wzrost ruchu

W ciągu 4 lat ruch na portalu Nieruchomosci-online.pl wzrósł o 300 procent, a tylko w ciągu ostatniego roku liczba poszukujących wzrosła o 2 miliony.

Liczba unikalnych użytkowników Nieruchomosci-online.pl według Google Analytics, wrzesień 2016 – listopad 2020

Mnożenie przez dzielenie

Dzielenie się wiedzą, choć od wielu lat zajmuje ważne miejsce w naszej misji, w tym trudnym roku stało się szczególnie istotne.

Rok 2020 przebiegający w cieniu pandemii przyniósł zmiany, których nikt się nie spodziewał i których finał trudno przewidzieć. Dostrzegając te zmiany, Nieruchomosci-online.pl we współpracy z partnerami biznesowymi i przyjaciółmi, przygotowało 3. edycję kursu „Skuteczne sposoby pracy z ofertą”, w której wspólnie szukaliśmy odpowiedzi, jak działać skutecznie w czasach społecznej izolacji. W pierwszej edycji kursu „na żywo” wzięło udział ponad 1 600 agentów nieruchomości, co potwierdziło tylko ogromną potrzebę tego typu projektów.

Rzeczywistość, którą reżyseruje rozprzestrzeniający się koronawirus, wymaga jeszcze większej empatii i uważności. Redakcje magazynów ESTATE i INMAG skupiały się zatem na tym, by gromadzić treści dopasowane do aktualnych potrzeb czytelników. Mniejsza aktywność zawodowa sprzyjała temu, by poświęcić odzyskany czas edukacji i rozwojowi. Patrząc na rosnące statystyki pobrań obu magazynów, myślę, że sprostaliśmy zadaniu dostarczenia odpowiedniej pożywki.

 

Patrzymy wspólnie w przyszłość

Niezmiennie chcemy być partnerem, który ambitnie i pewnie patrzy w przyszłość, ale też rozumie bieżące potrzeby i odpowiednio na nie reaguje, na którego – bez względu na okoliczności – po prostu można liczyć. To jest nasz cel.

Na ten nadchodzący 2021 rok życzę – sobie i Państwu – byśmy w obliczu wyzwań, które on bez wątpienia przyniesie, wykazali się ambicją, odwagą i elastycznością. I by zaufanie, które  budujemy od lat, nieprzerwanie było podstawą naszej współpracy i wspólnego wzrastania.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze:

Michał Kurczycki

Michał Kurczycki - dyrektor zarządzający Nieruchomosci-online.pl

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij