Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

„Narratologia” Paweł Tkaczyk

Artykuł pochodzi z magazynu „INMAG”

Czytaj cały numer!

Okładka magazynu INMAG 1-2020 Pobierz numer 1/2020
Dominika Mikulska
Komentarze

„Umiejętność opowiadania historii tkwi w Tobie od zawsze. Opanuj ją i rozwiń” nawołuje Paweł Tkaczyk na okładce swojej książki. Dlaczego? Dlatego, że opowiadanie jest czymś dla nas naturalnym, robimy to – jako ludzie – od tysiącleci.

 

Paweł Tkaczyk_Narratologia

 

Nowomowa przekazów sprzedażowych i marketingowych to zbiór konkretów – parametrów, argumentów, precyzyjnych poleceń. Jej rozumienie wymaga od nas czegoś, co psychologowie nazywają „kognitywnym wysiłkiem”. Tymczasem opowieści konsumujemy chętniej, często bezwiednie, podążamy za akcją z ciekawością, kibicujemy bohaterom...

W intelektualną przygodę, w którą zabiera Paweł Tkaczyk, powinien wybrać się każdy, kto myśli o wykorzystaniu opowieści w budowaniu tożsamości swojej marki. Narratologia bada sposób opowiadania fabuł. Ich skuteczność wynika z tego, w jaki sposób składniki fabuły zostaną uporządkowane i zhierarchizowane. Możliwe są tu różne wariacje elementów lub ich upraszczanie, ograniczające się do pokazania ich funkcji – przede wszystkim tego, czy pomagają, czy też przeszkadzają głównemu bohaterowi. Dzięki zakorzenionym w naszym umyśle archetypom i schematom opowieści, czytelną opowieść można zamknąć w jednym obrazie czy 10-sekundowej reklamie.

To książka o tworzeniu opowieści, które pomogą przekonać do pomysłu, sprzedać produkt, budować lojalność. Tkaczyk uczy jak.

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn „INMAG”

Marketing. Sprzedaż. Trendy.

Bezpłatny e-magazyn dedykowany marketerom rynku pierwotnego

Merytoryczne artykuły od ekspertów i praktyków branży deweloperskiej dotyczące promocji inwestycji, wzmacniania sprzedaży, skutecznych negocjacji i najnowszych trendów na rynku.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie „INMAG”

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij