Luksus do wynajęcia. Podróż po luksusowych apartamentach na wynajem

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Przyzwyczailiśmy się wszyscy, że mówiąc czy pisząc o nieruchomościach, w które warto zainwestować i wynająć, poruszamy się głównie wśród kawalerek lub niedużych przytulnych 2-pokojowych mieszkankach. Rynek na tym jednak się nie kończy.

Jeśli tylko bariera finansowa nie stanowi dla Was problemu, możecie inwestować w nieruchomości, których cena wynajmu oscylować będzie w granicach 10 tys. zł i więcej. Przyjrzeliśmy się bliżej rynkowi i możemy zaprosić Was w podróż po luksusowych apartamentach na wynajem.

Podróż zaczęliśmy od Trójmiasta, a konkretnie Gdyni. Marzy Wam się mieszkanie w ponad 100-metrowym 2-poziomowym apartamencie, z przestronnym tarasem, zlokalizowanym w prestiżowej inwestycji Sea Towers? Widok z okna zapiera dech w piersiach. Wystarczy zapłacić 19 tys. zł i można się nim rozkoszować przez cały miesiąc.

Jeśli jednak zależy Wam na apartamencie w znanej lokalizacji i w nowoczesnym stylu, lecz niekoniecznie nad morzem, mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość. Wynajęcie apartamentu we wrocławskim Sky Tower to już znacznie mniejszy wydatek. Wystarczy 11,8 tys. zł i to aż za 140 metrów. Do tego do Waszej dyspozycji będzie około 60-metrowy taras, co w tego typu inwestycjach jest rzadkością. W tej samej lokalizacji do wynajęcia jest również nieco mniejszy, bo „zaledwie” 103-metrowy apartament. Mieści się na wyższym piętrze, ale już niestety nie posiada tarasu. Koszt to 10,5 tys. miesięcznie.

To mniej więcej tyle, ile trzeba zapłacić za wynajęcie ekskluzywnego i z klasą wykończonego apartamentu w samym centrum Krakowa. W Krakowie prym wiodą apartamenty zlokalizowane w kamienicach w Śródmieściu. Cenowo jest tu taniej, gdyż za „jedyne” 11,5 tys. miesięcznie można zamieszkać w 240-metrowym apartamencie z widokiem na Wawel. Sam widok na Wawel może kosztować nas jeszcze mniej, o ile zmieścimy się na 187 mkw. Apartament o takim metrażu zlokalizowany vis a vis Wawelu jest już dostępny za 10 tys. miesięcznie.

Wszystkie rynki lokalne stanowią jednak jedynie preludium do tego, jaką ofertę znajdziemy w Warszawie. Stolica, co raczej nie dziwi, bije na głowę wszystkie inne miasta zarówno pod względem liczby ofert, powierzchni oraz oczywiście cen.

Co ciekawe, te ostatnie w przeliczeniu na mkw. wcale nie są wysokie, ale jeśli mamy do wynajęcia ponad 450-metrowy apartament z olbrzymim tarasem, 2 miejscami postojowymi i sauną to kwotę prawie 30 tys. zł uzyskamy w tempie błyskawicznym. To oczywiście przykład z kategorii ekstremalnych obrazujących jedynie potencjał rynku. Generalnie mając do wydania 10-15 tys. na wynajem apartamentu w Warszawie (nie chcąc w żadną ze stron przekraczać tej kwoty), będziemy mieli spory i bardzo zróżnicowany wybór. Cenowo Warszawa daleka jest od równowagi. Za wspomniane 10 tys. zł stać nas będzie na wynajem prawie 160-metrowego, stylowego apartamentu na Mokotowie, a również… 54-metrowego 2-pokojowego lokalu w budynku na 34 piętrze z widokiem na Pałac Kultury.

Rodzi się pytanie, czy istnienie rynku mieszkań na wynajem, których kwoty przekraczają 10 tys. zł miesięcznie ma ekonomiczne uzasadnienie? – Żeby zrozumieć ten rodzaj klienta, trzeba zacząć myśleć tak jak on – mówi Alicja Palińska z serwisu Nieruchomosci-online.pl. – Ktoś, kto wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie na wynajem mieszkania nie kieruje się prostym rachunkiem ekonomicznym. Tu w grę wchodzą inne czynniki. Prestiż, przyzwyczajenie do luksusu w przypadku managerów, którzy przeprowadzają się do danego miasta na kilka miesięcy i nie zamierzają zapuszczać tam korzeni. Motywów jest wiele. To rynek, który kieruje się swoimi prawami. Rynek, który zwłaszcza w Warszawie, będzie się rozwijał – dodaje Palińska.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij