Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Czy masz... nawyki milionerów? Recenzja książki i konkurs

Artykuł pochodzi z magazynu ESTATE

Czytaj cały numer!

            Pobierz numer 03/2022
Dominika Mikulska
Komentarze

fot.: materiały prasowe Grupa Helion | Onepress oraz monstera z Pexels

Wspierające nawyki determinują poziom naszych zarobków i pomagają w realizacji wyznaczonych celów. Dzięki lekturze książki Nawyki milionerów. Droga do bogactwa i sukcesu Deana Graziosiego zobaczysz, jak możesz zmienić swoje nastawienie i ukierunkować swój wysiłek.

Nawyk. Wielkie słowo naszych czasów. Czy nawyk to coś dobrego? Coś pożytecznego? Coś, co jest synonimem silnej woli? Czy wręcz przeciwnie? ”„Chciałbym mieć nawyk tego… i tamtego”, „Chciałbym skutecznie kształtować nawyki…”,. „Chciałbym się pozbyć nawyku robienia czegoś, sięgania po coś”. Przyjrzyjmy się temu, czym jest nawyk.

Często mylnie myślimy o nawyku, jako czymś powtarzalnym, co należy robić każdego dnia. Tymczasem nawyk rozpoczyna bodziec. Nawyk może być powtarzalny, ale nie musi, jeśli dany bodziec nie wystąpi. Nawyk się uruchamia.

Nawyk to zachowanie, które wykonujemy automatycznie, po wystąpieniu jakiegoś bodźca.

Dobre nawyki są pożyteczne, oczekiwane, mogą przynieść wiele dobrego. Gdy uświadomimy sobie, że nawyk to nabyta skłonność do sprawniejszego, bardziej mechanicznego wykonywania jakiejś czynności, możemy goje w sobie świadomie wykształcać.

Z książki Deana Graziosiego dowiesz się, czym są „nawyki milionerów” – czyli ludzi, którzy zbudowali fortuny w ciągu jednego pokolenia. Poznasz skuteczne metody, jak myśleć efektywniej, podejmować lepsze decyzje i działać skuteczniej. Przeczytasz też o technikach zarządzania finansami, zdecydowanie ułatwiających osiąganie niektórych celów. Jednak Twoim najważniejszym zadaniem będzie praca nad własnym charakterem. By stać się kimś, kto nadaje kierunek w swoim otoczeniu i stanowi wzór do naśladowania, musisz popracować nad własnymi nawykami: wybrać te potrzebne i konsekwentnie je utrwalać. Ich wdrażanie wymagać będzie samodyscypliny, która przydaje się właściwie we wszystkich sferach naszego życia. Jak to zrobić? Stopniowo, tak by czerpać z nich korzyści i by z łatwością stały się Twoją codziennością.

Dzięki tej książce:

  • przejmiesz kontrolę nad swoim życiem i zaczniesz dokonywać lepszych wyborów,
  • zdobędziesz niezależność finansową,
  • zmobilizujesz się do działania i osiągniesz życiowe cele,
  • odświeżysz relacje z bliskimi,
  • staniesz się osobą pełną najlepszej energii.

Chcesz naprawdę coś zmienić – zmień swoje nawyki!

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Ekspert marketingu z 18-letnim stażem w zawodzie. Od 2013 roku w firmie NNV zarządzającej serwisem Nieruchomosci-online.pl. Jako b2b marketing manager realizuje projekty w sferze komunikacji i rozwoju produktu dla biur i agentów nieruchomości. Redaktor naczelna e-magazynu „ESTATE”. 

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Anna Urbańska

Mindfulness w biznesie

04.01.2024

Dominika Studniak

Procedury zamiast zwyczajów

20.12.2023

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij