Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

  • Blog
  • Kupno
  • Ceny nieruchomości w Poznaniu i okolicznych gminach – grudzień 2022 (RAPORT LOKALNY)

Ceny nieruchomości w Poznaniu i okolicznych gminach – grudzień 2022 (RAPORT LOKALNY)

Rafał Bieńkowski
Komentarze

Jakie są średnie stawki najmu w Poznaniu? Czy w aglomeracji poznańskiej można znaleźć nieruchomości w okazyjnych cenach? Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdziesz w najnowszym raporcie „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”, w którym zebraliśmy średnie ceny ofertowe mieszkań, domów i działek na rynku wtórnym.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

To już druga edycja raportu Nieruchomosci-online.pl, w którym analizowane są średnie ceny ofertowe nieruchomości w miastach wojewódzkich oraz gminach ościennych. W aglomeracji poznańskiej oprócz Poznania analizowaliśmy następujące lokalizacje: Murowana Goślina, Czerwonak, Swarzędz, Pobiedziska, Kostrzyn, Kleszczewo, Kórnik, Mosina, Puszczykowo, Luboń, Komorniki, Stęszew, Dopiewo, Buk, Tarnowo Podgórne, Rokietnia, Suchy Las. W odróżnieniu od poprzedniej edycji raport został uzupełniony o dane na temat rynku najmu w Poznaniu.

Co można znaleźć raporcie? Oto wybrane informacje:

  • 7 proc. o tyle w ujęciu rok do roku (listopad 2022-listopad 2021) wzrosła w Poznaniu średnia cena mkw. mieszkania z rynku wtórnego;
  • osoby poszukujące mieszkań w Poznaniu najczęściej wyszukują oferty do 400 tys. zł (35 proc.);
  • średnia cena ofertowa domów sprzedawanych w Poznaniu jest nawet o 30-40 proc. wyższa niż w niektórych gminach podmiejskich.

 

Mapa aglomeracji poznańskiej

 

Ceny mieszkań w Poznaniu i okolicznych gminach

Średnie ceny mieszkań w aglomeracji poznańskiej

 

Ceny domów w Poznaniu i gminach z aglomeracji

Średnie ceny domów w aglomeracji poznańskiej

 

Ceny działek budowlanych w Poznaniu i w podmiejskich gminach

Średnie ceny działek w aglomeracji poznańskiej

Ceny najmu mieszkań w Poznaniu

Średnie ceny najmu w Poznaniu

 

Jeśli zastanawiasz się, jak ceny nieruchomości w Poznaniu prezentują się na tle innych miast wojewódzkich – zapraszamy do lektury pełnego raportu „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”. Zebraliśmy w nim dane dotyczące cen w ponad 200 miastach i gminach tworzących 18 największych polskich aglomeracji.

CZYTAJ PEŁNY RAPORT
Rafał Bieńkowski

Rafał Bieńkowski - PR Manager w Nieruchomosci-online.pl, który zajmuje się także analizą danych portalu i przygotowywaniem raportów rynkowych. W przeszłości dziennikarz „Gazety Współczesnej”, „Gazety Olsztyńskiej” i „Rzeczpospolitej”.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij