Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

  • Blog
  • Kupno
  • Ceny nieruchomości w Krakowie i okolicznych gminach – grudzień 2022 (RAPORT LOKALNY)

Ceny nieruchomości w Krakowie i okolicznych gminach – grudzień 2022 (RAPORT LOKALNY)

Rafał Bieńkowski
Komentarze

Ceny mieszkań w Krakowie należą do najwyższych w Polsce – metr kwadratowy kosztuje tu średnio prawie 12 tys. zł. W gminach podmiejskich jest to z kolei wydatek rzędu 7–8,5 tys. zł. Sprawdź, jakie jeszcze wnioski płyną z najnowszego raportu „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości” analizującego ceny na rynku wtórnym.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

Średnie ceny ofertowe mieszkań, domów, działek, a także stawki na rynku najmu – wszystko to znajdziesz w najnowszym raporcie lokalnym portalu Nieruchomosci-online.pl. Analizuje on ceny we wszystkich największych aglomeracjach miejskich w Polsce, a więc także w aglomeracji krakowskiej. Tym razem, oprócz stolic regionu, wzięliśmy pod lupę również takie lokalizacje jak Wieliczka, Zabierzów, Mogilany, Skawina, Zielonki, Wielka Wieś, Niepołomice, Liszki, Krzeszowice, Michałowice czy Czernichów.

Wybrane wnioski dla aglomeracji krakowskiej:

  • osoby poszukujące mieszkań w Krakowie najczęściej wyszukują oferty do 400 tys. zł (28 proc.) oraz do 500 tys. zł (19 proc.);
  • najniższa średnia cena ofertowa domów w aglomeracji krakowskiej występuje w Krzeszowicach;
  • Zielonki to najdroższa podkrakowska gmina jeśli chodzi o średnią cenę działek (354 zł/mkw.);
  • najtańsze działki znajdziemy w nieco bardziej oddalonych od stolicy regionu Słomnikach (106 zł/mkw.), Czernichowie (130 zł/mkw.) i Krzeszowicach (132 zł/mkw.)

 

Mapa aglomeracji krakowskiej

 

Ceny mieszkań w Krakowie i okolicy

Średnie ceny mieszkań w aglomeracji krakowskiej

 

Ceny domów w Krakowie i gminach z aglomeracji

Średnie ceny domów w aglomeracji krakowskiej

 

Ceny działek budowlanych w Krakowie i w podmiejskich gminach

Średnie ceny działek w aglomeracji krakowskiej

 

Koszt wynajmu mieszkania w Krakowie

Średnie ceny najmu w Krakowie

 

Średnie ceny mieszkań w Krakowie są już Tobie znane, ale jeśli chcesz sprawdzić dane dla innych aglomeracji, zapraszamy do lektury całego raportu „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości”. Łącznie przedstawiamy w nim dane cenowe dla ponad 200 miast i gmin tworzących 18 największych aglomeracji.

CZYTAJ PEŁNY RAPORT
Rafał Bieńkowski

Rafał Bieńkowski - PR Manager w Nieruchomosci-online.pl, który zajmuje się także analizą danych portalu i przygotowywaniem raportów rynkowych. W przeszłości dziennikarz „Gazety Współczesnej”, „Gazety Olsztyńskiej” i „Rzeczpospolitej”.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij