Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

 • Blog
 • Kupno
 • Ceny nieruchomości w Białymstoku i pobliskich gminach – grudzień 2022 (RAPORT LOKALNY)

Ceny nieruchomości w Białymstoku i pobliskich gminach – grudzień 2022 (RAPORT LOKALNY)

Rafał Bieńkowski
Komentarze

W najnowszej edycji raportu „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości” przedstawiamy informacje na temat aktualnych średnich cen ofertowych domów, mieszkań i działek na rynku wtórnym w Białymstoku i gminach ościennych.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

Głównym ośrodkiem miejskim aglomeracji białostockiej jest Białystok. Oprócz niego w raporcie uwzględniono także dane z otaczających gmin, takich jak: Choroszcz, Czarna Białostocka, Juchnowiec Kościelny, Wasilków, Gródek, Turośń Kościelna, Supraśl, Zabłudów, Dobrzyniewo Duże.

Raport „Krajobraz lokalnych rynków nieruchomości” przedstawia przekrój aktualnych średnich cech ofertowych mieszkań, domów i działek w aglomeracji białostockiej na rynku wtórnym. Dzięki danym z raportu łatwiej będzie podjąć decyzję, gdzie najbardziej opłaca się kupić nieruchomość. Kilka przykładowych wniosków przedstawiamy poniżej:

   • 19 proc. – o tyle wzrosła r/r średnia cena ofertowa domów z rynku wtórnego w Białymstoku; to więcej niż w przypadku mieszkań (15 proc.);
   • osoby poszukujące mieszkań w Białymstoku najczęściej wyszukują oferty do 400 tys. zł (42 proc.);
   • spośród gmin sąsiadujących ze stolicą województwa podlaskiego najdroższe działki znajdują się w Supraślu (269 zł/mkw.).

 

Mapa aglomeracji bialostockiej

 

Ceny mieszkań w Białymstoku i sąsiednich miejscowościach

Średnie ceny mieszkań w aglomeracji białostockiej

 

Ceny domów w Białymstoku i okolicach

Średnie ceny domów w aglomeracji białostockiej

 

Ceny działek budowlanych w aglomeracji białostockiej

Średnie ceny działek w aglomeracji białostockiej

 

Ceny najmu mieszkań w Białymstoku

Średnie ceny najmu w Białymstoku

Zapraszamy także do zapoznania się z pełnym tekstem raportu, w którym przedstawiamy i porównujemy ceny nieruchomości w polskich aglomeracjach. Sprawdź, jak ceny w Twojej aglomeracji wyglądają na tle innych regionów. Zapoznaj się również z zestawieniami średnich cen najmu mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych w miastach wojewódzkich.

CZYTAJ PEŁNY RAPORT
Rafał Bieńkowski

Rafał Bieńkowski - PR Manager w Nieruchomosci-online.pl, który zajmuje się także analizą danych portalu i przygotowywaniem raportów rynkowych. W przeszłości dziennikarz „Gazety Współczesnej”, „Gazety Olsztyńskiej” i „Rzeczpospolitej”.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij