Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Apartament

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Słowo „apartament” dość często pojawia się w ofertach nieruchomości. Pochodzi ono z języka francuskiego od słowa appartament, które oznacza większe mieszkanie. Pojęcie to bywa jednak nadużywane, gdyż nie każde mieszkanie o podwyższonym standardzie jest apartamentem.

Co to jest apartament?

Apartament to luksusowe mieszkanie w prestiżowej lokalizacji, zwykle położone blisko centrum miasta i najważniejszych ośrodków kultury i życia towarzyskiego, a przynajmniej dobrze z nimi skomunikowane. Apartament może się znajdować przy głównej ulicy miasta, ale musi być zabezpieczony przed hałasem. Dopuszczalny poziom hałasu w lokalu w ciągu dnia nie może przekroczyć 40 dB, a w nocy – 30 dB zgodnie z polską normą PN 87/B-02151/02.

Powinien wyróżniać się standardem i jakością użytych materiałów. Do wykończenia lokalu często stosuje się kamień naturalny, szlachetne gatunki drewna czy stal nierdzewną. Apartament zwykle posiada centralną instalację klimatyzacyjną. Musi być odpowiednio doświetlony światłem dziennym, co zapewniają duże okna, a także mieć wysokość minimum 2,9 metra.

Apartament charakteryzuje się także odpowiednim rozkładem pomieszczeń, co wiąże się z dużym metrażem (ok. 100 mkw. lub więcej). W lokalu można wyodrębnić strefę dzienną (ogólnodostępną) i strefę prywatną. Do strefy dziennej należy kuchnia i salon lub połączenie tych pomieszczeń. Główna sypialnia ma prywatne wejście do łazienki i garderoby. Przyjmuje się, że pozostałe sypialnie też powinny mieć prywatne łazienki. W mieszkaniu musi znajdować się ponadto gabinet lub pokój gościnny, ogólna łazienka, pomieszczenie gospodarcze lub pralnia. Pomieszczenia powinny być zaprojektowane tak, aby były wygodne i ustawne.

Aby lokal można było nazwać apartamentem, musi on znajdować się w budynku o odpowiednim standardzie. Obiekt powinien być wyposażony w windę dostępną ze wszystkich poziomów oraz w podziemny garaż dostosowany również do niestandardowych pojazdów. Części wspólne są wykończone materiałami wysokiej jakości. W budynku znajduje się recepcja i ochrona. W niektórych apartamentowcach można też znaleźć dodatkowe atrakcje dla mieszkańców, takie jak taras widokowy, piwniczka na wina, basen, salon spa czy pokój zabaw dla dzieci.


Dowiedz się więcej:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij