Rynek pierwotny we Wrocławiu [Raport 2014]

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Jeśli myślicie o zakupie mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu, to ten raport powstał z myślą o Was. Podjęcie decyzji o wyborze własnego M zazwyczaj nie jest sprawą prostą.

Gdy mówimy o tak ważnej inwestycji, musimy wziąć pod uwagę całą masę argumentów:

  • Cena – tego wyjaśniać nie trzeba, gdyby nie to ograniczenie wybór mieszkania byłby czystą przyjemnością;
  • Infrastruktura – byliście kiedyś na warszawskiej Białołęce? Tam znajdziecie osiedla, które w założeniach modelu biznesowego konkurują przede wszystkim ceną, ale ich infrastruktura pozostawia sporo do życzenia. Być może komuś to wystarcza, nam nie;
  • Skomunikowanie z resztą miasta – nie znaleźliśmy oferty, o której deweloper nie powiedziałby, że to świetna lokalizacja. Trzeba jednak wziąć na to małą poprawkę i zastanowić się dwa razy, czy pracując na południu Krzyków, warto kupować mieszkanie w północnej części Psiego Pola;
  • Rodzaj osiedla – jeden woli apartament w wieżowcu, inny mieszkanie na parterze z ogródkiem, nie wszystkie inwestycje mają mieszkania dla wszystkich;
  • Powód zakupu – szukasz swojego pierwszego M? A może chcesz się przeprowadzić do „lepszej dzielnicy”? Albo po prostu masz możliwość zainwestowania swoich środków w mieszkanie?

 

Różne powody – różne odpowiedzi – różne osiedla.

To tylko kilka kwestii, które należy przeanalizować, a w mieście takim jak Wrocław możliwości jest sporo. Dlatego każdą dzielnicę krok po kroku przejrzeliśmy, wybraliśmy naszym zdaniem najciekawsze projekty mieszkaniowe i opisaliśmy je szczegółowo. Następnie przyjrzeliśmy się dzielnicom: co oferują i z czym musimy się liczyć, decydując się na zakup mieszkania właśnie tam.

Rynek wrocławski jest bez wątpienia jednym z ciekawszych i bardziej rozwiniętych. Spory potencjał jest w dzielnicach Fabryczna i na Psim Polu, ale jego wykorzystanie uzależnione jest od rozwiązań komunikacyjnych. W najbliższym czasie nadal należy spodziewać się dominacji dzielnicy Krzyki, która obecnie wydaje się być najciekawszym kąskiem dla deweloperów. Poprawa bezpieczeństwa wodnego Wrocławia sprawia, że projekty zlokalizowane w Śródmieściu przestają być już postrzegane jako te o podwyższonym ryzyku. Siedemnaście lat po wielkiej wodzie Wrocław jest kompletnie innym miastem. Co ważne, jego rozwój gospodarczy jest na tyle wysoki, że o popyt na nowe lokale można być spokojnym. Jeśli chodzi o kwestie podaży, to pozycja Wrocławia jako lidera regionu i jednego z kluczowych rynków w kraju jest niepodważalna.

Zobacz wszystkie inwestycje we Wrocławiu i okolicach

 

Ranking inwestycji deweloperskich

Inwestycje, które w naszej opinii warto rozważyć, zestawiliśmy ze sobą, a najlepsze prezentujemy. Może zabrzmi to banalnie, ale był to naprawdę trudny wybór. Jest on całkowicie subiektywnym wynikiem kompromisu różnych wizji, pomysłów i argumentów.

Mamy nadzieję, że wędrując razem z nami po nowych projektach mieszkaniowych Wrocławia, znajdziecie mieszkanie, którego szukacie, i w którym poczujecie, że właśnie tu jest Wasze miejsce.

 


Raport_wroclaw

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij