Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

Trójmiejskie targi mieszkaniowe w Ergo Arenie [22-23 lutego 2020]

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

fot.: depositphotos

Wydarzenie pod patronatem Nieruchomosci-online.pl

W ostatni weekend lutego, tj. w dniach 22 i 23 lutego w Ergo Arenie odbędą się inaugurujące nowy sezon Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, to impreza, która na trwałe wpisała się w kalendarz trójmiejskich spotkań poświęconych nieruchomościom. Targi Mieszkaniowe organizowane przez Murator EXPO w Ergo Arenie to największa tego typu impreza w regionie. Jak co roku odwiedzający Ergo Arenę mogą zapoznać się z ofertą developerów, pośredników kredytowych, banków, czy architektów wnętrz.

Swoją obecność na Targach zapowiedzieli najwięksi na trójmiejskim rynku gracze, m.in..: Activa, Alfa Park, Allcon, Atal, Budner Inwestycje, City House, Domesta, Robyg, Siódme Niebo czy Willbud.

Wiedza dla świadomych decyzji

Targi Mieszkaniowe to ważne, cykliczne przedsięwzięcie, które ma duże znaczenie w rozpowszechnianiu fachowej wiedzy dotyczącej szeroko rozumianego rynku nieruchomości mieszkaniowych. W znacznym stopniu ułatwiają dokonywanie ważnych życiowych decyzji związanych z zakupem własnych „czterech kątów”, a tym samym umożliwiają podejmowanie w sposób bardziej świadomy ważnych i odpowiedzialnych decyzji związanych z kupnem wymarzonego mieszkania lub domu.

Bogatą ofertę mieszkaniową z Trójmiasta i okolic uzupełnią targowe stanowiska firm oferujących usługi z dziedziny architektury wnętrz i finansowania inwestycji mieszkaniowych. Wszyscy eksperci, w swoich targowych stoiskach udzielać będą indywidualnych, nieodpłatnych konsultacji. Goście Targów Mieszkaniowych mogą także bezpłatnie korzystać ze spotkań i warsztatów w salach wykładowych.

Na wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkania na wynajem w celu zabezpieczenia posiadanego majątku czy też uzyskiwania przychodów z najmu, czeka potężna porcja wiedzy dobrze sprawdzonej w praktyce przez Stowarzyszenie Mieszkanicznik. Specjaliści Stowarzyszenia na spotkaniach omówią najważniejsze kwestie dotyczące zakupu mieszkania na wynajem, a przede wszystkim te dotyczące umowy najmu.

Trójmiasto, moje miejsce…

Jak wynika z badań prowadzonych przez Murator EXPO na trójmiejskich edycjach Targów,nabywcy wybierając ofertę mieszkaniową w pierwszej kolejności zwracają uwagę na lokalizację przyszłego lokum. – Najistotniejszą cechą dla kupującego jest dostępność komunikacji miejskiej oraz odległość od centrum miasta. Poszukujący własnego M niemalże w równiej mierze rozpatrują cenę metra kwadratowego jak i jego powierzchnię. Kupujący zwracają również dużą uwagę na opinię oraz markę, jaką cieszy się na rynku deweloper. W większości przypadków nabywca jest nawet skłonny zapłacić za mieszkanie więcej, ale kupić je od pewnego, mającego pozytywny wizerunek oferenta.

W odpowiedzi na potrzeby zainteresowanych gości Targów w sobotę (22 lutego, o godzinie 14.15, w Ergo Arenie) odbędą się warsztaty dyskusyjne pod hasłem: „Mieszkać w Trójmieście - główne kierunki rozwoju nowego programu mieszkaniowego”, których celem jest przedstawienie głównych, aktualnych tendencji rozwoju urbanistycznego metropolii. W trakcie spotkania poruszone zostaną zarówno kwestie dopełniania istniejących już dzielnic jak i kreowania nowych kierunków rozwoju programu mieszkaniowego w Trójmieście. Zagadnienia te zostaną omówione także w kontekście perspektyw rozwoju układu komunikacyjnego oraz dostępności i wykorzystania infrastruktury społecznej. Pozwoli to na przybliżenie wszystkim zainteresowanym całego spektrum zagadnień wiążących się z podjęciem decyzji o zamieszkaniu w konkretnej lokalizacji, a także konsekwencji tychże - zarówno w odniesieniu do jakości zamieszkania jak i dostępu do różnych elementów infrastruktury oraz programu usługowego czy rekreacyjnego. Partnerem merytorycznym spotkania jest Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Kwestia wyboru miejsca zamieszkania – szczególnie jeśli planujemy zakup nieruchomości – jest decyzją niezwykle istotną. Pod uwagę wziąć musimy wiele czynników, zarówno związanych z samym miejscem (jak lokalizacja, charakter bliższego i dalszego otoczenia, bezpośrednia dostępność do usług) jak i z dojazdami do szkoły, pracy czy usług czy tez z charakterem otaczającego krajobrazu – w tym widokami roztaczającymi się z okien czy dostępnością terenów rekreacyjnych. Uwarunkowań tych jest dużo, przy czym każdemu z nas zależeć może na innych cechach wybranej lokalizacji. Dlatego też staranna analiza wszystkich tych kwestii – niezależnie od ceny, metrażu czy momentu oddania danego mieszkania do użytku – powinna stać się naturalnym elementem procesu podejmowania decyzji. Pamiętać trzeba także iż decyzje te są często podejmowane raz na całe życie (a przynajmniej na bardzo długi czas), angażując nierzadko wszystkie nasze oszczędności - prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens Przewodniczący Rady Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Zabierz wiedzę do domu

Obok bogatej oferty wystawców i propozycji programowych na odwiedzających czeka też bezpłatny katalog „Trójmiejskie Inwestycje Mieszkaniowe”, w którym zamieszczone są prezentacje inwestycji znajdujących się aktualnie w sprzedaży w Trójmieście i okolicach, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy orazkontakt do biura sprzedaży i wizualizacje budynków.

Odwiedzający Targi mogą również liczyć na bezpłatny komplet numerów Living Room i DOBREGO WNĘTRZA - inspirujących magazynów o urządzaniu domu, aranżacji wnętrz i sztuce użytkowej. Miłośnicy ciekawych wnętrz znajdą w nich piękne i oryginalne mieszkania, apartamenty, domy oraz przedmioty dekoracyjne.

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Magazyn „INMAG”

Marketing. Sprzedaż. Trendy.

Bezpłatny e-magazyn dedykowany marketerom rynku pierwotnego

Merytoryczne artykuły od ekspertów i praktyków branży deweloperskiej dotyczące promocji inwestycji, wzmacniania sprzedaży, skutecznych negocjacji i najnowszych trendów na rynku.

Pobierz za darmo

Dowiedz się więcej o magazynie „INMAG”

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij