Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

  • Blog
  • Rynek pierwotny
  • Pierwsze w tym sezonie targi mieszkaniowe we Wrocławiu [1-2 lutego 2020]

Pierwsze w tym sezonie targi mieszkaniowe we Wrocławiu [1-2 lutego 2020]

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

fot.: Bigstock

Wydarzenie pod patronatem Nieruchomosci-online.pl

W dniach 1 i 2 lutego na Stadionie Wrocław odbędzie się pierwsza w tym roku edycja Targów Mieszkaniowych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE.

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym w 2019 roku stanowiły jeden z najbardziej gorących tematów poruszających nie tylko inwestorów, ale także samych deweloperów. Wygląda na to, że słowo „drożyzna” - to słowo klucz do opisania tego, co czeka nas w 2020 r. na rynku nieruchomości. Kupujący muszą liczyć się z coraz wyższymi cenami na rynku pierwotnym, a myślący o domu jednorodzinnym z rosnącymi cenami działek i kosztów robocizny. Co dla jednych jest złą przepowiednią, dla innych jest okazją do powiększenia swoich zysków. Uczestników rynku nieruchomości czekają bardzo ciekawe czasy.

Sytuacja na wrocławskim rynku nieruchomości

Stolica Dolnego Śląska to ważny ośrodek akademicki, a także biznesowy. Przyciąga nowych mieszkańców, poszukujących mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. O bieżącej kondycji wrocławskiego rynku nieruchomości najlepiej świadczy fakt, że w roku średnia cena metra kwadratowego za nowe mieszkanie we Wrocławiu wzrosła o 8%.

Główną siłą napędową wrocławskiego rynku mieszkaniowego są przede wszystkim osoby i firmy kupujące lokale na wynajem. Grupy kapitałowe jak i mniejsi gracze inwestują w ten rynek widząc solidne, a co najważniejsze bezpieczne zyski. Wrocławski rynek wynajmu rośnie z roku na rok, pokonując nawet Warszawę. Dużą popularnością cieszy się dzielnica Krzyki. Dzięki bliskiej odległości od Centrum (ok. 20 min komunikacją miejską) zakup mieszkania w tej lokalizacji jest dobrą lokatą kapitału, która nie straci na wartości w kolejnych latach. Dużą popularnością we Wrocławiu cieszą się w ostatnim czasie aparthotele, czyli apartamenty wynajmowane na doby. Duże zainteresowanie tym rodzajem noclegów przejawia wrocławski biznes, ale i coraz częściej taką ofertę wybierają turyści, którzy upodobali sobie Wrocław - jedno z ciekawszych miejsc w Polsce.

Jednak w większości największą grupę klientów stanowią osoby kupujące mieszkanie na własne potrzeby. Szukają lokum o większym metrażu i w relatywnie niższej cenie - na miarę swoich możliwości. Ważna jest również lokalizacja, bo im bliżej Centrum, tym łatwiej dostać się do przedszkola, szkoły, pracy czy ośrodków sportowo-kulturalnych. I tu kolejny raz należy wspomnieć o dzielnicy Krzyki. To tu buduje się najwięcej, kolejna dzielnica to Fabryczna, ale stąd już dalej do centrum miasta, choć taniej w przeliczeniu na metry.

Wielu mieszkańców Wrocławia wyprowadza się poza ścisłe miasto: na peryferia lub nawet jeszcze dalej - kilka lub kilkanaście kilometrów od miasta. Główną przesłanką takiego wyboru jest oczywiście cena, ale nie tylko. Ważna jest bliskość natury i spokój. Dodatkowo takim wyborom sprzyja dobrze rozwinięta sieć dróg prowadzących do centrum miasta. Deweloperzy oczywiście wychodzą naprzeciw budując coraz więcej na tzw. peryferiach. I tu sporym zainteresowaniem cieszą się takie osiedla jak Popowice czy Kozanów. To tutaj można znaleźć najlepsze ceny we Wrocławiu.

Czy to dobry czas na zakup mieszkania?

Za: przemawia możliwość uzyskania taniego finansowania w postaci kredytu mieszkaniowego, przeciw: wysokie ceny, które biją rekordy. Rok 2019 zakończył się zdecydowanym wzrostem cen za 1 mkw., ale i wzrostem sprzedaży. Czy to już „bańka mieszkaniowa”, pewności nie ma.

Pewne jest natomiast, że w dniach 1-2 lutego odbędą się Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE na STADIONIE WROCŁAW. W tych dniach będą Państwo mogli uczestniczyć w wydarzeniu, które oferuje najpełniejszy przegląd ofert z rynku wrocławskiego jak i okolicznych miejscowości. Obecność na Targach zapowiedziały już największe firmy, tak te ogólnopolskie jak i budujące lokalnie m.in. ROBYG S.A., , ATAL S.A., BOUYGUES IMMOBILIER, DEVELIA S.A., RONSON DEVELOPMENT oraz te budujące lokalnie m.in.: Arkop Dewelopment, SALWIRAK Sp. z o.o., Inkom S.A., Triada Developer, WPBM "MÓJ DOM" S.A., PCG Sp. z o.o.

Tylko tu w jednym czasie i miejscu będzie można uzyskać oferty wielu deweloperów i pośredników oraz dowiedzieć się więcej o formach finansowania zakupu nieruchomości, sposobach zabezpieczenia w umowie z deweloperem, a także o tym, co decyduje o komforcie mieszkania w nowym „M”.

Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE
1-2 lutego (sobota-niedziela)
Stadion Wrocław
WSTĘP WOLNY

Ciekawie zapowiada się program merytoryczny targów. Dla odwiedzających Targi przygotowane zostały wykłady i szkolenia związane tematycznie z zakupem nieruchomości (m.in. „Zdolność kredytowa – co warto wiedzieć przed ubieganiem się o kredyt”, „Kredyt hipoteczny w 2020 r. – co warto wiedzieć?” czy „Mój pierwszy kredy hipoteczny – praktycznym poradnik” ) bezpieczeństwem zakupu (m.in.: „Jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym”, „Prawidłowe umowy kupna z deweloperem”, Odbiór techniczny mieszkania”) oraz wygodą i komfortem mieszkania (m.in.: „Na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania”, „Rola architekta wnętrz w procesie zakupu, remontu oraz wyposażenia nowego mieszkania i domu”). To oczywiście nie wszystkie zagadnienia, które zostaną poruszone podczas najbliższej edycji targów.

 

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij