Sięgamy szczytów. Michał Kurczycki o 3 czynnikach sukcesu Nieruchomosci-online.pl

Artykuł pochodzi z magazynu ESTATE

Czytaj cały numer!

Magazyn dla posredników rynku nieruchomości ESTATE numer 2/2019 Pobierz za darmo
Alicja Palińska

Konsekwentnie idziemy do przodu w już dawno obranym kierunku. Co pozwoliło Nieruchomosci-online.pl znaleźć się na szczycie, pytam Michała Kurczyckiego, dyrektora zarządzającego portalu od czasu jego powstania w 2008 roku.

 

Michał Kurczycki
Dyrektor zarządzający
Nieruchomosci-online.pl

 

 

Pragmatyzm, czyli zdrowy rozsądek w dążeniu do celu. Użyteczność, czyli zdolność portalu do zaspokajania potrzeb użytkowników. Konsekwencja, czyli wytrwałość w podjętych działaniach, nawet jeśli droga do sukcesu wydaje się dłuższa. To trzy wartości, które nakreślają kierunek w Nieruchomosci-online.pl. Po ponad dziesięciu latach zarządzania portalem mam poczucie pewności, że nasze podejście do prowadzenia biznesu działa i daje nam silne podstawy do mierzenia najwyżej, jak się da.

Mamy najwięcej ogłoszeń nieruchomości, najwyższe pozycje w Google, zaufanie klientów biznesowych oraz rosnącą popularność wśród poszukujących. Nie musimy już więcej eksperymentować i szukać odpowiedzi. Ryzykować zaufaniem użytkowników i relacjami biznesowymi. Co pozwoliło nam znaleźć się w miejscu, w którym jesteśmy teraz? Podejmowanie działań gwarantujących odniesienie sukcesu. Pełne skupienie na tym, że to, co oferujemy naszym użytkownikom, pomoże im szukać i sprzedawać nieruchomości sprawniej i szybciej.

Doświadczanie wynikające z wieloletniej obecności w internecie, dostarczanie poszukującym wartościowych informacji oraz stworzenie przyjaznego poszukiwaniom serwisu pozwoliły nam uzyskać sympatię użytkowników. Dlatego naszą misją jest tworzenie i udoskonalanie narzędzi, które pomagają wygodnie i łatwo wyszukiwać lokum dopasowane do potrzeb każdego poszukującego. Dzięki algorytmom, które dopasowują ogłoszenia do preferencji poszukujących, osoby chcące kupić nieruchomość, spotykają się szybciej ze sprzedającymi

Świetne wyniki portalu to zasługa koncentracji na poszukującym i stworzenia serwisu bez reklam, przyjaznego poszukiwaniom nieruchomości.

Pragmatyzm, czyli w zgodzie z rynkiem

Lata pracy przy tworzeniu portalu nauczyły mnie pragmatycznego podejścia do realizowanych projektów. Wielokrotnie kreatywność zderzała się z trzeźwością umysłu i praktycznością. To, co nas charakteryzuje, to postawa polegająca na realistycznej ocenie rzeczywistości, liczeniu się z konkretnymi możliwościami i podejmowaniu działań, które gwarantują skuteczność. W przeciwieństwie do portali w spółkach kapitałowych, my pracowaliśmy w świecie kapitału wypracowanego przez własne sukcesy rynkowe, co nauczyło nas – co często powtarzam – inwestowania mądrze, nie na pokaz.

Rachunek ekonomiczny musi iść w parze ze zdrowym rozsądkiem.

Podobne podejście do prowadzenia biznesu zauważam wśród właścicieli biur nieruchomości, którzy ograniczają obecność na wielu portalach ogłoszeniowych, wybierając te najbardziej skuteczne i efektywne kosztowo. Mogę śmiało powiedzieć, że ten problem zupełnie nas nie dotyczy. Jest wręcz przeciwnie. Liczba biur współpracujących z Nieruchomosci-online.pl stale wzrasta dzięki naszej rosnącej skuteczności w dostarczaniu kontaktów i wysokiej jakości obsłudze klienta, co pozytywnie oceniają sami pośrednicy.

Użyteczność, czyli w zgodzie z potrzebami użytkowników

Realistycznej oceny rzeczywistości i podejmowaniu jedynie takich działań, które gwarantują skuteczność oczekują również poszukiwacze na rynku nieruchomości. Snucie marzeń o domu z ogrodem to początkowa faza w procesie zmiany miejsca zamieszkania. Kiedy fantazja zderza się z rzeczywistością, widzimy zmianę w sposobie poruszania się po ogłoszeniach. Lepsze dopasowywanie kryteriów wyszukiwania, urealnienie filtrów oraz zaangażowanie na ofertach, które są w zasięgu portfela poszukujących, to najczęstsze reakcje, które obserwujemy.

Naszą rolą jako portalu jest ułatwienie znalezienia nowego domu, bez zastanawiania się, jakie kryteria wyszukiwania przyjąć.

Na podstawie zbieranych zachowań poszukujących na portalu wiemy, że dopasowywanie w podpowiedziach ogłoszeń spełniających ich potrzeby prowadzi do szybszego kontaktu z ogłoszeniodawcą. Oszczędność czasu i wysiłku – nie muszę przekonywać, jak istotne są to rzeczy w kontekście natłoku codziennych obowiązków.

Na szczycie wyników wyszukiwania dzięki konsekwencji

Z miesiąca na miesiąc liczba odwiedzających portal Nieruchomosci-online.pl stale rośnie! Wzrost liczby użytkowników jest możliwy dzięki wieloletniej strategii budowania portalu opartej na potrzebach użytkowników poszukujących nieruchomości. Efektem publikowania treści na portalu, które według Google są wartościowe i dopasowane do zapytań poszukujących, są szczytowe pozycje Nieruchomosci-online.pl w wynikach wyszukiwania TOP 10 i widoczność portalu w TOP 50 na najwięcej fraz związanych z rynkiem nieruchomości.

W kwietniu br. na portalu gościliśmy prawie 2,5 mln unikalnych użytkowników. To nasz rekord i – jak pokazują statystyki – ta liczba wciąż rośnie. Celowo użyłem słowa „gościmy”, ponieważ ze szczególną troską traktujemy odwiedzające nas osoby – aby już na portalu czuły się jak w domu. Efektem tego jest ponad 21,2 mln odwiedzin podstron z ogłoszeniami nieruchomości miesięcznie. Osoby poszukujące nieruchomości wchodzą na portal głównie z wyników wyszukiwania Google i pozostają na serwisie dłużej.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Alicja Palińska

Alicja Palińska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Członek zespołu redakcyjnego e-magazynu "ESTATE".

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij