Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

  • Blog
  • Kupno
  • O co zapytać dewelopera? Przydatna lista dla kupujących

O co zapytać dewelopera? Przydatna lista dla kupujących

Marta Sośnicka-Paszkowska
Komentarze

Klamka zapadła, kupujesz nowe mieszkanie. Jakie są zalety kupna mieszkania od dewelopera? Jest nowe, niezniszczone, może zostać wykończone specjalnie dla Ciebie. Minusem natomiast jest liczba formalności i spraw, które trzeba załatwić, zanim podpisze się umowę zakupu.

Zakup mieszkania to ogromna inwestycja i jedna z najważniejszych decyzji w życiu, bo jej konsekwencje będą nam towarzyszyć przez długie lata. Rynek deweloperski obfituje w ciekawe oferty, jednak tylko nieliczne spełnią Twoje wymagania. Wybór tej właściwej wiąże się z przeanalizowaniem własnych potrzeb w chwili obecnej, ale też z uwzględnieniem tych, które mogą pojawić się w przyszłości. Ich określenie pozwoli Ci na zawężenie poszukiwań, a co za tym idzie – zaoszczędzenie sporo czasu.

Zalety kupna mieszkania z rynku pierwotnego

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, możesz przebierać w ofertach. Możesz zamieszkać na kameralnym osiedlu lub w wysokim apartamentowcu. Możesz wybrać mieszkanie z oknami skierowanymi na zachód czy też z dużym balkonem z widokiem na wschód. Wnętrza możesz samodzielnie dostosować do własnych potrzeb lub skorzystać z doświadczonych projektantów, wybierając wykończenie pod klucz. Kolejnym atutem jest infrastruktura osiedla. Do mieszkania możesz dokupić miejsce na parkingu podziemnym lub zlokalizowane pod blokiem, a także komórkę lokatorską. Na osiedlu znajdziesz zieleń, plac zabaw dla dzieci i miejsca do rekreacji, a także osiedlowe sklepy. Kolejną zaletą jest fakt, że kupujesz zupełnie nowe mieszkanie w świetnym stanie technicznym. A jeśli nawet znajdziesz jakąś wadę, deweloper odpowiada za jej usunięcie z racji rękojmi i gwarancji.

Przygotowanie do zakupu

Kiedy już zrobisz rozeznanie na rynku i będziesz wiedział, czego potrzebujesz, przyjdzie czas na rozmowy z deweloperem. Podczas spotkania z nim warto mieć listę rzeczy, które musisz sprawdzić oraz pytań, które ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy gotową checklistę do druku.

 

 

 

Marta Sośnicka-Paszkowska

Marta Sośnicka-Paszkowska - Specjalista ds. marketingu w zespole Nieruchomosci-online.pl. Członek zespołu redakcyjnego e-magazynu „ESTATE” i e-magzynu „INMAG”.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij