[Gdańsk] Top 10 inwestycji deweloperskich – rekomendacje Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Do zestawienia TOP 10 inwestycji deweloperskich członkowie zespołu Nieruchomosci-online.pl wybrali te projekty, co do których są przekonani, że celując w zakup mieszkania w danym segmencie, wzięliby je pod uwagę.

Oprócz lokalizacji i ceny – one zazwyczaj stanowią pierwsze granice poszukiwań – wzięliśmy pod uwagę takie kwestie, jak komunikacja, dostępność, zagospodarowanie terenów wspólnych, ergonomiczność rozplanowania mieszkań, a również jakość i reputacja dewelopera.

TOP 10 inwestycji deweloperskich z Gdańska

Nadmorski Dwór

Na czele rankingu jest projekt, który w naszym odczuciu doskonale ujmuje w sobie główne walory Gdańska. Nadmorski Dwór to osiedle tuż przy głównym deptaku prowadzącym do mola w Brzeźnie. Latem można się tu poczuć jak w nadmorskim kurorcie. Spójność wizualizacyjna, bardzo zadbane tereny zielone i ciekawa architektura – to tylko niektóre z zalet, a moglibyśmy wymieniać dłużej. Miejsce dobre zarówno pod kątem inwestycji kapitału, jak i docelowego zamieszkania z rodziną. Problemem może być brak tzw. małej infrastruktury „pod nosem”, ale kilkuminutowy spacer rano po bułki jeszcze nikomu nie zaszkodził, więc nie będziemy się czepiać. Od strony komfortu śmiało można powiedzieć, że zrobiono dużo, by mieszkańcy czuli się naprawdę dobrze. Rekreacja w Nadmorskim Dworze to nie tylko plac zabaw dla dzieci, a w wielu przypadkach tereny rekreacyjne do tego się sprowadzają. Tu to także wielofunkcyjne boisko do gry w siatkówkę, koszykówkę i tenisa, liczne ławeczki i tereny zielone czy kaskady wodne. W naszej ocenie jeden z bardziej eleganckich i przemyślanych projektów, z jakimi się zetknęliśmy.

Nadmorski Dwór to projekt wkomponowany w pas zieleni oddzielający Zatokę Gdańską od miasta, co gwarantuje mieszkańcom ciszę i prywatność. W centralnej przestrzeni osiedla zachowany został sosnowy drzewostan, a w jego cieniu znajduje się teren rekreacyjny z placem zabaw, boiskiem i kortem tenisowym. Przez główną promenadę płynie zaaranżowany strumień kończący się kaskadą z fontannami. Mieszkańcy mogą tu wypoczywać na świeżym powietrzu lub korzystać z jednego z 3 ekskluzywnych kompleksów fitness z salami klubowymi i saunami. Jeśli chcą spędzić czas nad morzem, wystarczy 3-minutowy spacer przez park, by znaleźć się na molo lub plaży.

Agnieszka Menczykowska, specjalista ds. marketingu Invest Komfort

nadmorski dwor

Królewskie Wzgórze

Tej inwestycji nie mogliśmy pominąć. Jej kolejne etapy podbijały serca gdańszczan przez ostatnie lata. Obecnie do oferty wchodzą mieszkania z ostatniego etapu. To duży komfort dla potencjalnych klientów, którzy doskonale wiedzą, co kupują. Miejsce dla ludzi szukających kameralności i przestrzeni do życia. Bardzo popularny ostatnio model osiedla ogrodu udało się w tym przypadku wdrożyć na naprawdę dobrym poziomie. Lokalizacja zapewnia z jednej strony przestrzeń i bliskość natury, z drugiej rodzi pytanie o infrastrukturę drogową, która jest po prostu niewystarczająca dla szybko rozwijających się w tym regionie osiedli. W pewnym stopniu rozwiązaniem może okazać się Pomorska Kolej Metropolitarna, ale w naszym odczuciu potrzeba czegoś więcej. O osiedlu możemy wypowiadać się w samych superlatywach, choć raczej nie polecamy oszczędzać na zakupie miejsca parkingowego.

Dzisiaj nowe osiedla mieszkaniowe powinny być nastawione na budowanie więzi międzyludzkich. Podczas prac nad projektem Królewskiego Wzgórza jako cel postawiliśmy sobie stworzenie osiedla wspierającego właśnie te relacje. To dlatego zaplanowaliśmy kameralne i niskie budynki, które otaczają dziedzińce, tworząc naturalny parawan dla terenów rekreacyjnych. Dzisiaj są one miejscem sąsiedzkich spotkań mieszkańców i stwarzają okazję do odpoczynku.

Maciej Łuczycki, dyrektor zarządzający Allcon Osiedla

Królewskie Wzgórze

Wolne Miasto Gdańsk

Około 1200 mieszkań w budynkach o niskiej zabudowie, otoczonych zielenią i miejscami do rekreacji, z szeroko rozwiniętą małą infrastrukturą. To najkrótszy opis tego projektu i w naszej ocenie bardzo ciekawe przedsięwzięcie mieszkaniowe. Tak, wiemy, że po drugiej stronie ulicy Cedrowej znajduje się cmentarz. Jeśli kogoś taka bliskość przeraża, rzeczywiście nie jest to miejsce dla niego. W naszej opinii jednak takie sąsiedztwo jest gwarancją tego, że nie wyrośnie nam pod nosem niechciane centrum handlowe czy wysypisko. Wiemy też, że w pobliżu jest al. Armii Krajowej, która ma spore natężenie ruchu. Wystarczy przejechać się na budowę i samemu ocenić poziom decybeli docierających na osiedle. Przyszli mieszkańcy powinni zapytać o kwestie rozwiązań komunikacyjnych. Patrząc pragmatycznie, to jeden z kluczowych elementów wpływających na ich komfort mieszkania. Jeśli w tym obszarze będzie dobrze, projekt powinien być naprawdę jednym z najciekawszych w Gdańsku.

Zajęcie przez nas 3 miejsca w rankingu najciekawszych inwestycji w Gdańsku, to dla nas bardzo miła wiadomość. Cieszy nas, że dostrzeżono nasze starania o stworzenie niepowtarzalnego założenia urbanistycznego. Stworzyliśmy koncepcję opartą na założeniu głównej ulicy – deptaku z lokalami usługowymi biegnącym od placu wejściowego z fontanną do rynku i dalej, aż do terenów rekreacyjnych z budynkami usytuowanymi wzdłuż tej osi. Dzięki temu uwolniliśmy wnętrze naszego zespołu od ruchu samochodowego, uzyskując wiele przestrzeni dla parkowej zieleni, a także bezpieczeństwo i spokój. Realizację tego projektu przewidujemy w kolejnych 6-8 etapach, w których wybudujemy około 1200 mieszkań.

Wojciech Fabiński, prezes Eco Classic

wolne miasto gdansk

Awiator

To projekt, który pokazuje, że prestiżowo nie zawsze musi oznaczać kameralnie. Budynki Awiatora to wysokie budownictwo (ale akurat w przypadku Zaspy trudno, żeby było inaczej). Mimo to przestronny hol przy wejściu sprawia wrażenie, jakbyśmy wchodzili do wysokiej klasy hotelu, a nie budynku wielorodzinnego. Specjalne patio dla mieszkańców, sąsiedztwo parku, bliskość mola w Brzeźnie, dobra komunikacja i rozwinięta infrastruktura. Oczywiście można narzekać, że z jednej strony jest ruchliwa ulica, dookoła wieżowce rodem z poprzedniej epoki, ale w niczym nie zmienia to faktu, że jest to naprawdę udana i ciekawa inwestycja.

awiator

Nowy Horyzont

To z kolei typ osiedla dla osób, które chcę mieć jasno odgrodzone życie prywatne od zawodowego. Osiedle Nowy Horyzont nie jest zlokalizowane przy głównych ulicach, nie ma pod nosem żadnego dużego centrum handlowego, można śmiało powiedzieć, że znajduje się wręcz na poboczu. Ale za to ma bardzo dobrze rozwiniętą małą infrastrukturę, kameralny charakter i spokój. Owszem, trudno nam wyobrazić sobie tam codzienne życie bez samochodu, ale jeśli ktoś chce, za naprawdę rozsądne pieniądze, kupić sobie azyl w dużym mieście, to jest to oferta właśnie dla niego. Warto wybrać się tam samemu i ocenić. Początkowo nastawieni byliśmy dość sceptycznie, ale bardzo miło się zdziwiliśmy.

nowy horyzont

BraBank

W tym przypadku naszą ocenę opieramy jedynie na wizji projektu. Prace budowlane co prawda już trwają, ale to jeszcze nie ten etap, gdzie widać efekt końcowy. To co można powiedzieć na dziś: banalnie nie będzie. Lokalizacja tuż przy Motławie i bliskość ulicy Długiej są tego gwarancją. Z pewnością mieszkańcy niejednokrotnie ujrzą na twarzach swoich gości zazdrosne spojrzenia. Reprezentacyjny hol z recepcją, własny dziedziniec, prywatna strefa fitness z saunami – to elementy, które pokazują kierunek tego przedsięwzięcia. Nie jest to najtańsza inwestycja, więc sąsiedztwo hałasujących studentów raczej Wam tu nie grozi. Jeśli chcielibyście w ciepłe letnie wieczory wyjść na spacer z psem nad Motławę czy ulicę Długą, to ta lokalizacja Wam się spodoba. Jak na razie wizualizacyjnie wygląda obiecująco.

brabank

Quattro Towers

Pod względem lokalizacji i infrastruktury trudno o lepsze projekty. Inwestycja jest ukończona, wolne mieszkania można zobaczyć na żywo łącznie z całą okolicą. Tutaj klient jest bardzo wyraźnie zdefiniowany: ktoś, kto szuka mieszkania w ruchliwym centrum, kto chce być na bieżąco z rytmem miasta. Zapewne znajdzie się także na liście tych, którzy kupują w celach inwestycyjnych, choćby na wynajem. Jak we wszystkich wielokondygnacyjnych budynkach mieszkanie na 1 a na 10 piętrze to dwie zupełnie inne bajki. Warto o tym pamiętać, nawet jeśli początkowo ta bajka z 10 piętra wydaje się nam być nieco droższa… Ci, którzy szukają tego typu miejskich projektów, będą zadowoleni.

quatro towers

Garnizon Lofty&Apartamenty

Miejsce, które jest już wśród gdańszczan dobrze znane. Bardzo udana forma połączenia przyszłości z przeszłością, nowoczesnych wizji architektonicznych z neorenesansowymi budynkami z cegły. Choć może to brzmieć jak slogan reklamowy, nie ma w tym cienia przesady. Lokalizacyjnie to praktycznie samo serce Wrzeszcza. Właśnie tego typu projekty nadają miastu niepowtarzalny charakter. To propozycja dla ludzi ceniących sobie wielkomiejski klimat w połączeniu z zaspokojeniem potrzeby kameralności i elitarności. Decydując się na nią, możemy być pewni jednej rzeczy – nie będziemy mieli sąsiadów przypadkowych, bo to miejsce dla ludzi świadomych tego wyboru.

garnizon

Browar Gdański

Budowa apartamentów na dawnych terenach przemysłowych nie jest pomysłem nowym. Za każdym razem jednak jest to projekt obarczony sporym ryzykiem. Pomijając nawet kwestie technologiczne, rodzi się pytanie o jego czysto marketingowy wizerunek. W przypadku Browaru Gdańskiego o ten aspekt martwić się nie trzeba. Koncepcja osiedla łączącego w sobie klimat starego browaru z nowoczesną architekturą bez dwóch zdań jest kompletna. Oprócz mieszkań i apartamentów znajdą się tu także powierzchnie komercyjne i biurowe, obiekty kulturalno- -rozrywkowe, rekreacyjne oraz wyjątkowa atrakcja tego miejsca – minibrowar. Nie jest to projekt dla każdego, ale bez wątpienia w swojej klasie jeden z lepszych, nie tylko w Gdańsku, lecz także w całym kraju.

browar gdanski

CentralPark

To projekt, który skierowany jest do osób ceniących sobie praktyczne podejście do życia. Okolice ulicy Piecewskiej, gdzie jest zlokalizowany, to bliskość infrastruktury miejskiej. Dominuje wysokie budownictwo wielorodzinne. Typowe wielkomiejskie osiedle ze wszystkimi plusami i minusami takiego rozwiązania. Na tym tle CentralPark z pewnością wygląda dobrze, ale oczywiście nie możemy mówić tu o kameralnej oazie w miejskiej dżungli. Po prostu nowoczesne osiedle, raczej dla ludzi młodych i aktywnych zawodowo. Jeśli zdecydujecie się na tę inwestycję, polecamy wyższe kondygnacje – widoki naprawdę niebanalne.

centralpark

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym ponad 350 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Co miesiąc odwiedzany jest przez 3 miliony użytkowników, co daje mu drugą pozycję pod względem popularności.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij