Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

 • Blog
 • Sprzedaż
 • Dotrzyj do milionów poszukujących. Sprzedaj dom na Nieruchomosci-online.pl

Dotrzyj do milionów poszukujących. Sprzedaj dom na Nieruchomosci-online.pl

Magdalena Krukowska
Komentarze

Jak szybko sprzedać dom? Gdzie zamieścić ogłoszenie sprzedaży? Nieruchomosci-online.pl – daj się znaleźć poszukującym!

Jak wybrać portal z ogłoszeniami nieruchomości

Portali z ogłoszeniami nieruchomości jest wiele, więc wybór tego odpowiedniego może wydawać się trudny. Jak zdecydować, któremu z nich rzeczywiście warto zaufać? Co wskazuje, że portal skutecznie pomoże Ci w sprzedaży domu?

Chodzi przede wszystkim o to, by osoby poszukujące domu na sprzedaż mogły szybko i łatwo znaleźć Twoje ogłoszenie. Powinny też na podstawie lektury ogłoszeń oraz obejrzenia towarzyszących im materiałów wizualnych dokonać wstępnej selekcji tych nieruchomości, które rzeczywiście spełniają ich oczekiwania. Dzięki temu będą kontaktowały się z Tobą osoby faktycznie zainteresowane, szukające takiego domu jak Twój, a nie przypadkowe, które zaraz się wycofają. Przy tym na portalu nie powinno być niczego, co zniechęca użytkownika i utrudnia mu dodawanie bądź przeglądanie ogłoszeń.

Dlatego portal, na którym zamieścisz swoje ogłoszenie, powinien się charakteryzować następującymi cechami:

 1. być dobrze wypozycjonowany w Google – oznacza to, że po wpisaniu którejś z fraz często używanych przez potencjalnych nabywców (np. "dom na sprzedaż Kraków") pojawia się jako jeden z pierwszych wyników;

 2. skutecznie sprowadzać osoby poszukujące na ogłoszenia – im więcej takich osób, tym większa szansa, że ta właściwa zwróci uwagę na Twoją ofertę;

 3. umożliwiać szczegółową i przejrzystą prezentację nieruchomości – obejmuje to uwzględnienie wszystkich informacji ważnych dla kupującego, możliwość dodania materiałów wizualnych (zdjęć, rzutów, multimediów), a także przejrzysty i czytelny układ ogłoszenia;

 4. dawać możliwość łatwego kontaktu poszukujących z ogłoszeniodawcą – dlatego ważne jest, by Twoje dane kontaktowe były wyraźnie widoczne, przez co osoby zainteresowane będą mogły od razu do Ciebie zadzwonić lub napisać;

 5. nie utrudniać dodawania, wyszukiwania i przeglądania ogłoszeń, nie rozpraszać (np. wyskakującymi reklamami);

 6. nie udostępniać Twoich danych bez Twojej zgody;

 7. zawierać bazę wiedzy z praktycznymi poradami dla osób sprzedających i kupujących nieruchomości, abyś mógł się dowiedzieć, czego się spodziewać i o czym warto pamiętać podczas procesu sprzedaży.

Nieruchomosci-online.pl – tu sprzedasz dom

Portal Nieruchomosci-online już od ponad 10 lat ułatwia kupno i sprzedaż nieruchomości poprzez wdrażanie rozwiązań umożliwiających znalezienie właściwych, najlepiej dopasowanych ofert. Tu znajdziesz najwięcej ogłoszeń nieruchomości w Polsce – pod koniec lipca 2021 r. było ich ponad 278 tys. Oznacza to nie tylko duży wybór dla poszukujących, lecz także dowód zaufania ze strony mnóstwa ogłoszeniodawców.

A w jaki sposób portal Nieruchomosci-online.pl spełnia wcześniej wymienione kryteria, którymi warto się kierować przy wyborze odpowiedniego miejsca do zamieszczenia ogłoszenia? Dlaczego warto dodać ofertę sprzedaży domu akurat tutaj?

 1. Stale dbamy o dobrą pozycję w Google. Według danych Senuto z lipca 2021 r. jesteśmy jednym z najlepiej wypozycjonowanych portali z ogłoszeniami nieruchomości w Top 3, Top 10 i Top 50. Dzięki temu osoby szukające domu przez Google łatwo znajdą Twoje ogłoszenie.

 2. Jeśli chodzi o dane dotyczące przeglądania zamieszczonych u nas ogłoszeń, Google Analytics (maj 2021) wskazuje, że możemy się pochwalić 38,75 mln odsłon i 4,87 mln unikalnych poszukujących. Zwiększa to szanse, że te właściwe osoby trafią akurat do Ciebie. Za niewielką dopłatą możesz dodatkowo wypromować swoje ogłoszenie, żeby wyświetlało się na szczycie listy i żeby poszukujący nie mogli go przeoczyć.

 3. W formularzu ogłoszenia możesz dodać szczegółowe informacje na temat domu, który chcesz sprzedać, by poszukujący mogli się dowiedzieć o nim jak najwięcej. Są tu zarówno pola z możliwością zaznaczenia lub wpisania konkretnych danych, jak i miejsce na bardziej rozbudowany opis. Możesz także dodać zdjęcia, rzuty oraz linki do materiałów multimedialnych (wirtualnego spaceru i filmu wideo), które pomogą Ci jeszcze skuteczniej wypromować Twój dom i przyciągnąć uwagę poszukujących.

 4. Numer telefonu ogłoszeniodawcy jest wyraźnie wyeksponowany w ogłoszeniu, co ułatwia kontakt. Poszukujący ma także możliwość pozostawienia swojego numeru telefonu do późniejszego oddzwonienia. Może również skorzystać z formularza kontaktowego, by zasygnalizować zainteresowanie ofertą i chęć poznania jej szczegółów.

 5. Nie wyświetlamy reklam, ankiet ani wyskakujących okienek. Dzięki temu zarówno poszukujący, jak i ogłoszeniodawcy mogą się skupić na tym, co dla nich najważniejsze.

 6. Szanujemy Twoją prywatność. Nie udostępniamy stronom trzecim baz adresów mailowych.

 7. Na naszym blogu znajdziesz wiele artykułów ze wskazówkami dotyczącymi procesu kupna i sprzedaży, a także darmowe wzory umów przedwstępnych i protokołu zdawczo-odbiorczego.

Jak zamieścić ogłoszenie o sprzedaży na portalu

Na portalu Nieruchomosci-online.pl ogłoszenia mogą dodawać biura nieruchomości, deweloperzy, firmy i osoby prywatne. Tu skupimy się na możliwościach, jakie portal oferuje ogłoszeniodawcom prywatnym.

Formularz ogłoszenia sprzedaży domu na Nieruchomosci-online.pl daje Ci możliwość wpisania szczegółowych danych domu i działki, zamieszczenia opisu oraz dołączenia materiałów wizualnych. Absolutnie niezbędne minimum wymagane w formularzu to: powierzchnia, cena, cena za metr kwadratowy (automatycznie przeliczana z ceny całkowitej), powierzchnia działki, miejscowość, opis nieruchomości, imię ogłoszeniodawcy i numer telefonu. Bez tego nie przejdziesz dalej. Im więcej jednak uzupełnisz, tym lepiej. Kompletność ogłoszeń przekłada się bowiem na ich widoczność w wynikach wyszukiwania. Oferty uzupełnione zgodnie ze standardem kompletności cieszą się większym zainteresowaniem i budzą większe zaufanie. Pola, które mają duże znaczenie dla poszukujących, zostały w formularzu oznaczone gwiazdką. O ich uzupełnienie należy zadbać w pierwszej kolejności. W przypadku domów na sprzedaż, poza wcześniej wymienionymi wymaganymi informacjami, są to: powierzchnia użytkowa, rodzaj domu, rok budowy, liczba pokoi, miejsce postojowe, forma własności, stan domu, balkon, kuchnia, liczba łazienek, piwnica, ogrzewanie, źródło wody pitnej, rodzaj odprowadzania ścieków, prąd, dojazd do działki.

Lokalizacja nieruchomości to jedna z kluczowych informacji. Wpisanie miejscowości jest wymagane. Lepiej jednak na tym nie poprzestawać – warto wpisać jeszcze dzielnicę i ulicę. Według danych Nieruchomosci-online.pl dotyczących źródeł ruchu i ich specyfiki, odnotowano duży wzrost ruchu z wyszukiwarki Google z zapytań zawierających nazwę ulicy – aż o 327% (w styczniu 2021 r. w porównaniu do stycznia 2020). Dlatego dokładny adres jest bardzo ważny, by trafili do Ciebie właściwi poszukujący. Poza tym jego wprowadzenie daje Ci możliwość dodania znacznika na mapie. Dzięki temu łatwiej znajdą Cię osoby, które właśnie tam szukają ogłoszeń (na razie funkcja ta jest dostępna dla telefonów i tabletów). Po wpisaniu adresu możesz także zaznaczyć, jakie obiekty i udogodnienia (np. szkoła, supermarket, restauracja, przychodnia) znajdują się w okolicy – a dla wielu poszukujących jest to istotne.

W formularzu jest również miejsce na zdjęcia nieruchomości – maksymalnie 20. Nie ma wymaganej minimalnej liczby, ale zalecamy, by było ich co najmniej 5. Kilka rad dotyczących zdjęć:

 • zanim zaczniesz fotografować dom, odpowiednio go przygotuj – posprzątaj, schowaj rzeczy osobiste, odśwież ściany, napraw usterki;

 • staraj się dodać minimum po jednym zdjęciu każdego pomieszczenia; brak zdjęcia któregokolwiek z nich może sugerować, że chcesz ukryć jego zły stan; dołącz także zdjęcia otoczenia budynku (ogrodu, widoku z balkonu);

 • zdjęcie główne jest tym, na które w pierwszej kolejności pada wzrok poszukującego, gdyż jego miniatura wyświetla się w wynikach wyszukiwania; dlatego powinno pokazywać najatrakcyjniejsze pomieszczenie w domu;

 • zdjęcia powinny być dobrej jakości, wyraźne i dobrze oświetlone – najlepiej robić je w świetle dziennym, ale nie w południe; oświetlenie sztuczne powinno mieć jednolitą barwę i nie być zbyt ostre;

 • zadbaj o właściwe kadrowanie – najlepiej fotografuj pomieszczenia w poziomie i tak, aby ich funkcja była wyraźnie widoczna; nie skupiaj się na pojedynczych sprzętach, chyba że są bardzo atrakcyjne, a po sprzedaży pozostawisz je nabywcy;

 • zachowaj odpowiednią perspektywę – dobrze jest fotografować z poziomu wzroku lub nieco niżej, a nie z góry; pomoże to zachować linie pionowe i poziome oraz uniknąć efektu walących się ścian;

 • dobierz właściwy obiektyw – najlepszy do fotografowania pomieszczeń jest obiektyw szerokokątny; unikaj natomiast obiektywów typu rybie oko, które wykrzywiają linie i zaburzają perspektywę;

 • unikaj dodawania elementów graficznych i tekstowych (nakładka, logo); zakłócają one odbiór zdjęć i mogą zasłaniać istotne elementy obrazu.

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają prezentacje wideo i wirtualne spacery. Stały się one przydatne zwłaszcza w czasie pandemii, gdy osobiste oglądanie wnętrz domów było utrudnione bądź niezalecane. Na Nieruchomosci-online.pl możesz dodać linki do materiałów multimedialnych. Dzięki temu poszukujący mogą dokładnie obejrzeć Twój dom i sprawdzić, czy spełnia ich oczekiwania. Nie potrzebują w tym celu za każdym razem umawiać się na osobiste wizyty i dojeżdżać. Jest to zatem oszczędność czasu i dla nich, i dla Ciebie.

W formularzu jest także możliwość dołączenia rzutów nieruchomości. Jeśli nimi dysponujesz, warto je dodać. Dają one lepsze wyobrażenie o faktycznym rozkładzie pomieszczeń i ich potencjale niż zdjęcia.

Jeśli w danej chwili nie masz wszystkich potrzebnych danych i materiałów, nie musisz dodawać ogłoszenia od razu. Po kliknięciu w przycisk "Dokończ później", widoczny po prawej stronie, otrzymujesz e-mail z linkiem do edycji i aktywacji ogłoszenia. Dzięki temu możesz je uzupełnić i aktywować w późniejszym terminie.

Gdy ogłoszenie jest już kompletne, możesz przejść do jego aktywacji. Po kliknięciu przycisku "Aktywuj" masz do wyboru kilka zróżnicowanych cenowo opcji:

 • Ogłoszenie Zwykłe – podstawowa prezentacja;
 • Wyróżnione – wyświetlanie powyżej Ogłoszeń Zwykłych (przez 30 lub 60 dni);
 • Wyróżnione Plus – co 5 dni ogłoszenie automatycznie wraca na szczyt listy Ogłoszeń Zwykłych;
 • Wyróżnione Top – zawsze na szczycie listy, dodatkowo podświetlone.

Po dokonaniu wyboru wystarczy dokonać płatności (dostępne formy: karta kredytowa, BLIK, Google Pay, PayPal, szybki przelew z Twojego banku bądź przelew tradycyjny), by móc w pełni korzystać z funkcjonalności portalu – a przede wszystkim dać się szybko i łatwo znaleźć.

 

Jeżeli planujesz sprzedaż domu, skorzystaj z naszych poradników:

 


Niniejsze opracowanie ma jedynie charakter informacyjny. Jego treść nie stanowi porady prawnej, podatkowej, finansowej czy z zakresu obrotu nieruchomościami. W celu uzyskania profesjonalnego wsparcia, skonsultuj się ze specjalistą: https://www.nieruchomosci-online.pl/agenci.html

Magdalena Krukowska

Magdalena Krukowska - Od 2016 r. związana z portalem Nieruchomosci-online.pl. Należy do zespołu redakcyjnego bloga Nieruchomosci-online.pl, gdzie współtworzy strategię contentową, odpowiada za dobór treści, zajmuje się tworzeniem i optymalizacją publikacji, a także kontaktami z autorami i ekspertami ds. nieruchomości. W przeszłości prowadziła szkolenia z j. angielskiego.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij