Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

12. Forum Rynku Nieruchomości. Do zobaczenia w Sopocie!

Rafał Bieńkowski
Komentarze

Głównym Sponsorem wydarzenia jest Nieruchomosci-online.pl
Wydarzenie pod patronatem magazynu ESTATE

2-3 czerwca to jedna z najważniejszych dat w tegorocznym kalendarzu branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Podczas konferencji w Sopocie przedstawiciele rynku będą rozmawiać o najważniejszych wyzwaniach, przed którym stoi sektor nieruchomości.     

Deweloperzy, inwestorzy, generalni wykonawcy, banki, firmy doradcze, samorządowcy, pośrednicy, studia projektowe, dziennikarze ekonomiczni… Forum Rynku Nieruchomości to wydarzenie, na którym co roku spotykają się różne strony sektora nieruchomości. Tak samo będzie podczas 12. edycji konferencji, która odbędzie się już 2-3 czerwca w Sheraton Sopot Hotel. 

Organizatorami wydarzenia są Nowy Adres i Grupa MTP, a Głównym Sponsorem - co ogromnie nas cieszy - portal Nieruchomosci-online.pl. Ponadto, patronem medialnym konferencji został nasz magazyn rynku nieruchomości „ESTATE”.      

Rynek pierwotny i wtórny - szersza perspektywa jest ważna 

Tegoroczna edycja FRN odbywa się w szczególnym momencie. Wojna w Ukrainie, kilkunastoprocentowa inflacja, trwający serial podwyżek stóp procentowych, wyraźne ochłodzenie rynku kredytowego, spadek popytu – to główne czynniki, które od kilku miesięcy nadają ton rynkowi nieruchomości. 

Wszystko to miało wpływ na zmianę postaw konsumentów, a w konsekwencji na zmiany zachodzące na rynku mieszkaniowym. I właśnie to będzie tematem debaty eksperckiej, w której weźmiemy udział jako Nieruchomosci-online.pl. Panel pod hasłem „Efekt motyla czy efekt skali” odbędzie się w 2 czerwca o godz. 13.50 w sali mieszkaniowej. Wraz z innymi uczestnikami tej części konferencji – przedstawicielami deweloperów, pośredników i projektantów – spróbujemy poszukać odpowiedzi na poniższe pytania: 

 • gdzie dla deweloperów kryją się rezerwy na rynku oferty adresowanej do klienta indywidualnego,
 • czy gwałtowny wzrost popytu na najem jest w stanie zmienić model rynkowy w najbliższych latach,
 • czy programy wykończeniowe mogą przyspieszyć proces decyzji o zakupie/najmie,
 • jakość czy cena (czyli o odwiecznej rywalizacji rynku pierwotnego i wtórnego). 

Jesteśmy portalem obsługującym rynek pierwotny i wtórny w całej Polsce. Dzięki temu połączeniu skupiamy się nie tylko na największych lokalizacjach, ale doskonale wiemy, co dzieje się też na mniejszych rynkach. W konsekwencji, zapewniamy deweloperom pełniejszy obraz sektora nieruchomości. Szeroka perspektywa jest ważna, ponieważ deweloperzy coraz częściej budują poza największymi aglomeracjami, obserwowana jest też stała migracja wielu poszukujących z rynku wtórnego do pierwotnego. Podczas spotkania w Sopocie będziemy mówić m.in. o tym, jak oba te rynki oddziałują na siebie mówi Alicja Palińska z działu analiz Nieruchomosci-online.pl.  

Co nowego w mieszkaniówce, a co w komercji? 

Ważnych tematów będzie jednak znacznie więcej i to zarówno z perspektywy branży nieruchomości mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Oto wybrane zagadnienia, które zostaną poruszone podczas 12. Forum Rynku Nieruchomości. 

Sala mieszkaniowa 

 • Świat po wojnie. Możliwe scenariusze.
 • ESG – biznes z myślą o przyszłości, czyli środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny jako narzędzie realizacji długofalowych celów.
 • Dlaczego warto przejść inwestycyjną drogę z rynków głównych na rynki regionalne?
 • Miasto, które dostrzega problemy mieszkańców, czy miasto, które kreują mieszkańcy?
 • Na rok, na dzień, na chwilę... Jak oferta PRS zmienia standardy rynku mieszkań?
 • Prosto z ulicy prosto z mostu, czyli jak wyjść na swoje na parterach budynków.
 • Mieszkałbym... Czy to już czas porozmawiać o wyższej jakości zamieszkiwania?

Sala komercyjna

 • Less Waste Office – ESG w praktyce.
 • Rynek inwestycyjny w Polsce – złoto dla zuchwałych?
 • Przestrzeń publiczna w biurowcu a wpływ budynku na lokalną społeczność.
 • Wielka rezygnacja czy wielka integracja? Kto napędza dzisiaj rynek najmu powierzchni biurowych?
 • Prawo i podatki – chaos i niepewność czy zmiany na lepsze?
 • Biurowe rewolucje, czyli smart workplace w służbie workplace experience.
Sprawdź szczegóły programu

 

Zanim spotkamy się ponownie w Sopocie, warto przypomnieć, jakie główne wnioski płynęły z ubiegłorocznej edycji. Naszą obszerną relację z 11. Forum Rynku Nieruchomości znajdziecie TUTAJ.   

Rafał Bieńkowski

Rafał Bieńkowski - PR Manager w Nieruchomosci-online.pl, który zajmuje się także analizą danych portalu i przygotowywaniem raportów rynkowych. W przeszłości dziennikarz „Gazety Współczesnej”, „Gazety Olsztyńskiej” i „Rzeczpospolitej”.

Magazyn „INMAG”

Marketing. Sprzedaż. Trendy.

Bezpłatny e-magazyn dedykowany marketerom rynku pierwotnego

Merytoryczne artykuły od ekspertów i praktyków branży deweloperskiej dotyczące promocji inwestycji, wzmacniania sprzedaży, skutecznych negocjacji i najnowszych trendów na rynku.

Pobierz za darmo

Dowiedz się więcej o magazynie „INMAG”

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij