Zawsze pod ręką. Narzędzie dropbox dla pośrednika

Kamil Orzechowski

Na rynku codziennie pojawiają się setki aplikacji, programów i narzędzi, które maja ułatwiać nam pracę. Odsianie tych naprawdę użytecznych od innych, będących po prostu ładnie opakowanym marketingowo bublem, wymaga czasu i nie jest wcale proste.

Narzędzie, które chcę dzisiaj opisać, zdecydowanie należy do kategorii tych przydatnych. Sam, osobiście, nie wyobrażam już sobie codziennego dnia w pracy bez pomocy zen strony Dropboxa.

Co to jest Dropbox?

Dropbox to narzędzie dla każdego, kto chce mieć wszystkie ważne dokumenty zawsze przy sobie, niezależnie od tego, gdzie jest i z jakiego urządzenia aktualnie korzysta.

To w największym uproszczeniu Twój prywatny, darmowy „wirtualny twardy dysk”.

Innymi słowy, zakładając konto na Dropbox.com, dostajesz gdzieś w internecie miejsce (dokładnie 2GB), w którym możesz przechowywać wszelkiego rodzaju dane – dokumenty, zdjęcia, muzykę, czy filmy.

A co najlepsze, dostęp do tych danych masz z dowolnego komputera, smartfona czy tabletu. Wystarczy zainstalować na nim odpowiednią aplikację. Autorzy Dropboxa zadbali o to, aby z ich usługi można było korzystać na komputerach z systemami Linux, Mac OS i Windows oraz urządzeniach przenośnych z systemem iOS (iPhone, iPod Touch, iPad), Android i Blackberry.

Jak zacząć korzystać z wirtualnej chmury?

Usług, które oferują trzymanie plików w „chmurze” (tak mówi się o usługach oferujących przechowywanie Twoich danych na zewnętrznych serwerach) jest bardzo dużo. Cechą, która wyróżnia Dropboxa i stawia go przed konkurencją, jest jego użyteczność.

Obsługa Dropboxa jest banalnie prosta. Powinien poradzić sobie z nią nawet niedoświadczony internauta. Aby zacząć z niego korzystać, wejdź na stronę Dropbox.com i załóż darmowe konto. Kiedy zainstalujesz program na Twoim komputerze, utworzy się w nim katalog o nazwie… tak, zgadza się – Dropbox.

Od teraz, wszystko, co przeniesiesz do tego katalogu, zostanie automatycznie skopiowane na serwery Dropboxa i dostępne z każdego Twojego urządzenia. Plikami w Dropboxie zarządzasz tak samo jak tymi na dysku komputera. Możesz je edytować, zmieniać nazwy, tworzyć foldery, a wszystko co zrobisz, zostanie automatycznie zsynchronizowane i zamienione na serwerze.

Jak wykorzystać to w praktyce ?

Wyobraź sobie, że oglądasz jakąś nieruchomość i przy okazji robisz jej zdjęcia swoim smartfonem. Dzięki Dropboxowi każde zrobione zdjęcie po chwili automatycznie powędruję w „chmurę”. To znaczy, że gdy tylko wrócisz do pracy, galeria zdjęć w oryginalnym rozmiarze i najwyższej jakości będzie już dostępna na Twoim komputerze.

Co więcej, możesz natychmiast udostępnić taką galerie jednemu ze swoich klientów, ponieważ Dropbox wygenerował do niej bezpośredni link. To dużo wygodniejsze niż wysyłanie linków do każdego pliku osobno lub po kilka zdjęć w e-mailach.

Jeszcze ciekawiej robi się, gdy udostępniasz Dropboxa swoim klientom, aby np. wspólnie stworzyć jakąś umowę. Możesz razem z nimi pracować na jednym dokumencie, a program sam zadba o to, aby każda ze stron miała cały czas jego aktualną wersję.

Jeśli klient usunie jakiś ważny paragraf lub akapit, zawsze możesz przywrócić którąś z poprzednich wersji. Dropbox przechowuje zarówno usunięte pliki, jak i wszystkie ich wcześniejsze wersje. Dodatkowo dla każdego dokumentu tworzy historię (czas edycji, rodzaj zmiany, autor, rozmiar), dzięki czemu w prosty sposób można dotrzeć do właściwej wersji.

Dobre narzędzie dla agenta nieruchomości?

Dropbox to świetne rozwiązanie, dzięki któremu możesz przechowywać pliki w sieci i mieć do nich dostęp z każdego miejsca. O tym, że jest najlepszy wśród podobnych usług, decyduje to, że możesz go zainstalować praktycznie na każdym urządzeniu i jest bardzo prosty w użytkowaniu.

Dzięki niemu można zapomnieć, co to pendrive i nie trzeba już marnować czasu na nieustanne kopiowanie plików pomiędzy komputerem w pracy i w domu lub między komputerem a smartfonem.

Dzięki niemu niestraszne nam awarie urządzeń, zapominanie o skopiowaniu na dysk przenośny ważnych dokumentów. Dropbox zapewnia wsparcie i spokojną głowę, że żadne z ważnych dokumentów nie zostaną utracone. A co najważniejsze, po prostu zaoszczędza czas, co w pracy każdego pośrednika jest na wagę złota.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Kamil Orzechowski

Kamil Orzechowski - Ekspert marketingu, przedsiębiorca.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij