Wzmocniliśmy nasze pozytywne relacje – badanie satysfakcji wśród pośredników w 2021

Dominika Mikulska

fot.: krakenimages on Unsplash

Relacje oparte na zaufaniu i uważności to fundament naszego działania. Jak co roku (to już trzecie badanie satysfakcji ze współpracy z naszym portalem) zapytaliśmy pośredników w obrocie nieruchomościami, jak nas oceniają, ponieważ wsłuchiwanie się w ich głosy to część DNA marki, jaką jest Nieruchomosci-online.pl.

Naszą misją jest tworzenie najlepszej przestrzeni do prezentacji ogłoszeń nieruchomości. Staramy się być przyjaźni i przejrzyści dla użytkowników poszukujących, a jednocześnie – sprostać Waszym oczekiwaniom i dostosowywać się do bieżących wydarzeń. Ostatni rok zdecydowanie w nie obfitował.

Nie wahamy się, by powiedzieć: „Sprawdzam!”. Po raz kolejny poprosiliśmy pośredników w obrocie nieruchomościami o wyrażenie swojej opinii na temat działania Nieruchomosci-online.pl. Oddaliśmy Wam głos, a Wy znów dodaliście nam skrzydeł!

Badanie satysfakcji

Badanie poziomu satysfakcji dotyczącej użytkowania portalu tradycyjnie już przeprowadziliśmy korzystając z uznanej na całym świecie metodologii badania lojalności klientów Net Promoter® Score (NPS).

O wypełnienie krótkiej ankiety poprosiliśmy wyłącznie klientów Nieruchomosci-online.pl. 400 pośredników, w dniu 29 kwietnia 2021, odpowiedziało – zgodnie z zasadami badania NPS – na kluczowe pytanie:

Jak bardzo prawdopodobne jest, że polecisz korzystanie z usług Nieruchomosci-online.pl znajomym?

Odpowiedzi udzielane były w skali od 1 do 10. Podczas analizy badania, ankietowanych definiuje się w następujący sposób: 0-6 – Krytycy marki, 7-8 – Obojętni, 9-10 – Promotorzy marki. Wynik badania ustala się, od wartości procentowej Promotorów odejmując wartość procentową Krytyków. NPS osiąga wartości z przedziału (-100, +100). Wartości dodatnie uznaje się za wynik dobry, powyżej 50 – za wybitny.

 

Źródło: Wartość NPS dla Nieruchomosci-online.pl w kwietniu 2021.

Doceniacie nasze usługi i – co więcej – jesteście gotowi otwarcie polecać je innym.

 

Co robimy dobrze?

Badanie NPS zostało rozszerzone o drugie pytanie o charakterze jakościowym. Zapytaliśmy w nim o to, co uważacie, że robimy dobrze, a co moglibyśmy robić lepiej.

Otrzymaliśmy od Was informację zwrotną dotyczącą wielu obszarów działania portalu. Z pełną świadomością zwracacie uwagę na konkretne elementy jego funkcjonowania, a także na naszą postawę wobec Was. To motywuje nas do dalszych starań.

 

3 obszary, w których doceniacie Nieruchomosci-online.pl najczęściej:

Skuteczność w dostarczaniu zapytań
Funkcjonalność rozwiązań
Jasne zasady i trwałość współpracy

 

Oto niektóre Wasze wypowiedzi:

Elżbieta Chmielewska
Creative Grupa, Warszawa

Najlepsza współpraca pomiędzy agentem a portalem nieruchomościowym. Przejrzyście i klarownie. Żaden inny portal nie daje mi tak satysfakcjonującej relacji.

Piotr Kordus
PRONOVO KORDUS NIERUCHOMOŚCI, Szczecin

Cechuje Was skuteczne działanie w celu poprawy skuteczności na rynku. Nieruchomosci-online.pl to zdecydowanie numer jeden u nas w Szczecinie – z największą liczbą ogłoszeń i bardzo dobrą współpracą z biurami, które odpowiadają za 98% ogłoszeń na rynku. Cenię za przewidywalność we współpracy, konkurencyjne ceny.

Małgorzata Łupińska
Sufit i Podłoga, Białystok

Przyjazny portal, wygodna komunikacja, akcent na jakość. Korzystny stosunek ceny do tego, co otrzymuję jako klient. Jesteście też po prostu tak po ludzku sympatyczni 🙂

Adam Piwosz
APC Nieruchomości, Poznań

Nieruchomosci-online.pl perfekcyjnie dba o jakość ogłoszeń, ma przydatne narzędzia – szczególnie dla agentów. Ponadto wsparcie merytoryczne jest fantastyczne i jedyne na tak dobrym poziomie wśród pozostałych portali. Sam portal funkcjonuje bardzo dobrze, intuicyjny, dobrze oceniany przez Klientów.

Magdalena Kempkowska 
Bracia Sadurscy Nieruchomości, Kraków

Doceniam wszystko 🙂 Od czytelnej strony po generowanie dużej liczby zapytań. Podkreślam – konkretnych zapytań.

Grzegorz Maciejowski
Belweder Nieruchomości, Kraków

Niewątpliwie jest odzew, a cena według mnie jest akceptowalna i przyzwoita. Po prostu solidna firma – robi dobrą robotę.

Aleksandra Pastuszka
Ruszamy Nieruchomości Agencja, Gdańsk

Szata graficzna, wyszukiwarka, pozycjonowanie – wszystko w najlepszym porządku. Mam dużo zapytań z Nieruchomosci-online.pl.

Piotr Żurkowski
Metropolia Nieruchomości, Kraków

Nieruchomosci-online.pl przede wszystkim ciągle się rozwija i ugruntowuje swoje miejsce na rynku. Jest przyjazny dla klientów, organizuje liczne szkolenia, dostarcza edukacyjne artykuły. Panel administracyjny jest czytelny. To mój ulubiony portal. Życzę dalszych sukcesów.

Małgorzata Gajewska
Nieruchomości Gajewska, Oleśnica

Oferta zamieszczona na portalu jest dla klientów bardzo czytelna i ładnie się prezentuje. Posiadanie Konta Agenta z obszerną jego prezentacją to spory plus i dodatkowe kontakty. Doceniam program Profesjonalny Agent i otrzymywane w tym programie wyróżnienia za kompletność danych ogłoszeń. Cena usługi jest przystępna, a z ofert w portalu mam zapytania.

Irena Byczkowska 
A.B. Irena Byczkowska Nieruchomości, Gdynia

Nieruchomosci-online.pl to skuteczny portal, mam z niego zapytania. Wyjątkowo podoba mi się użyteczna informacja (preferencje) o klientach zainteresowanych ofertą z mojej bazy oraz o klientach poszukujących – potencjalnych klientach, którzy szukają nieruchomości podobnych do tych z mojej bazy

Marcin Rorat
Verinex – Partner Metrohouse, Wrocław

Portal Nieruchomosci-online.pl jest czytelny, ma duże zasięgi. Poza tym podoba mi się projekt „Profesjonalny Agent” – motywuje do dopieszczenia swoich ofert na Waszym portalu.

Lucyna Czarkowska
Bonus Nieruchomości, Zielona Góra

Dobra jakość usługi za rozsądną cenę. Większość klientów dociera do nas właśnie poprzez Nieruchomosci-online.pl. Nasza współpraca trwa już około dziesięć lat i jesteśmy z niej niezmiernie zadowoleni.

Leszek Porzeziński
Góralczyk Nieruchomości, Łomża

To co doceniam, to przejrzysty obraz oferty dla klienta poszukującego nieruchomości. Ponadto program Profesjonalny Agent ułatwiający doradcom ds. nieruchomości jak najlepsze i pełne zaprezentowanie oferty. Jedyna taka wyszukiwarka biur oraz pośredników wspierająca klienta w wyborze konkretnego pośrednika z interesującej go lokalizacji.

Hanna Sengebusch
Żagiel Nieruchomości, Szczecin

Prosta obsługa portalu, dobre wyniki sprzedażowe z ofert prezentowanych na tym portalu, świetny kontakt z administratorami w przypadku potrzeby uzyskania pomocy. Oby tak dalej 🙂

Katarzyna Stypuła
KORONA Corporation, Rybnik

Najlepsza współpraca pomiędzy agentem a portalem nieruchomościowym. Przejrzyście i klarownie. Żaden inny portal nie daje mi tak satysfakcjonującej relacji.

Monika Bartosik
MBDG Sp. z o.o., Kraków

To, za co cenię Nieruchomosci-online.pl, to wyróżnienia w gratisie za kompletność ofert, świetnie prezentujące się statystyki do wysłania wprost klientowi, system powiadomień sms i mail odnośnie do zapytań, a także bardzo dobry stosunek jakości do ceny za usługi. W ogóle świetny portal – przejrzysty, funkcjonalny oraz intuicyjny.

Krzysztof Suchecki
Suchecki Nieruchomości, Ożarów Mazowiecki

Portal ma wielu odbiorców wśród poszukujących nieruchomości, a to przekłada się to liczbę zapytań do biur nieruchomości, a co za tym idzie, ludzie ci stają się naszymi klientami. Co robi dobrze? Potrafił się tak dobrze wypromować, że jest jednym z kilku najbardziej liczących się na tym rynku, a to pośród tak dużej liczby portali duże osiągnięcie. Wielu pośredników zmuszonych jest do rezygnacji z innych portali ze względu na na zbyt wygórowane ceny za ich usługi. Tymczasem Nieruchomosci-online.pl potrafił zachować równowagę pomiędzy jakością swoich usług a umiarkowaną za nie ceną.

Rafał Kietrys
NaTropieNieruchomości.pl, Koszalin

Z całym przekonaniem polecam portal Nieruchomosci-online.pl jako wiarygodnego, solidnego i skutecznego partnera biznesowego. Współpraca przebiega bardzo dobrze. Portal jest wysoko pozycjonowany, wyróżnienia działają, co można samemu sprawdzić na prostych i czytelnych statystykach. Portal pomaga również w dbaniu o kompletność informacji o każdej nieruchomości, sygnalizując i przypominając o uzupełnieniu informacji, jeśli czegoś brakuje.

Aleksandra Klacewicz
SANDRA Nieruchomości, Świdnica

Uważam Nieruchomosci-online.pl za najlepszy portal. Jest w stałym kontakcie z pośrednikami, wydaje wspaniały kwartalnik ESTATE, jest twórcą programu „Profesjonalny Agent”, dzięki któremu wspiera dobrze pracujących agentów. Dzięki niemu pozyskujemy też najwięcej klientów.

Dariusz Górski
MASTERHOUSE Kupujesz Sprzedajesz Wynajmujesz, Poznań

Za co cenię Nieruchomosci-online.pl? Responsywność strony i czytelny wygląd oferty na każdym ekranie. Najlepiej wśród portali nieruchomościowych, wyeksponowane spacery 360, dzięki czemu nie ma możliwości aby klient ominął „wirtualną wizytę”. Dużo leadów od klientów poszukujących nieruchomości.

Aleksandra Majewska
Nieruchomości „W Dolinkach”, Zelków

Nieruchomosci-online.pl to portal, z którego najchętniej korzystam. Lubię Was za cenę, liczbę odpowiedzi na ogłoszenia, darmowe wyróżnianie, szkolenia. Jesteście najlepsi i – pod wieloma względami – zostawiacie inne portale daleko w tyle.

Bożena Szuta
Bożena Szuta Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami, Wrocław

Z Nieruchomosci-online.pl bardzo dobrze się współpracuje. Oferty docierają do szerokiej rzeszy zainteresowanych. Portal, jak żaden inny, umożliwia prezentowanie pełnej informacji o nieruchomości. Klienci nie wnoszą uwag do emitowanych ofert i mam na nie sporo odpowiedzi.

 

Jesteśmy naprawdę dumni z tego, jakie opinie spłynęły od Was z różnych stron Polski. Dziękujemy za Wasz czas i zaangażowanie!

 

Co możemy robić lepiej?

Celem ankiety było nie tylko zebranie ogólnej opinii, ale – co było celem równie ważnym – identyfikacja konkretnych obszarów wymagających poprawy. Jesteśmy gotowi zmierzyć się z opiniami krytycznymi, by w oparciu o tak zgromadzoną wiedzę działać proaktywnie, zmieniać się i doskonalić. Dzięki temu, że wyraziliście swoje zdanie, możemy działać świadomie, by jeszcze bardziej spełniać Wasze oczekiwania.

Wiemy, co musimy skorygować, jakie kolejne kroki podjąć, jakie usprawnienia wprowadzić w najbliższej przyszłości. W najbliższym czasie na pewno mamy nad czym pracować, niektóre Wasze wątpliwości możemy jednak rozwiać od razu.

Pytacie nas:

• Dlaczego w portalu widoczne są oferty archiwalne?

Część biur z powodzeniem korzysta z zapytań dotyczących ogłoszeń archiwalnych jako dodatkowego źródła kontaktów do klientów kupujących. Daje im to możliwość zaoferowania innych podobnych nieruchomości (z własnej oferty lub w ramach współpracy MLS) lub zaproponowania usługi poszukiwania na zlecenie. To Wam zostawiamy decyzję, czy chcecie je wyświetlać czy nie. W każdej chwili możecie zrezygnować z ich emisji – usunąć je samodzielnie lub z pomocą naszego Biura Obsługi Klienta.

• Czy ogólne zapytania o ogłoszenia lub z prezentacji agenta są wiarygodne?

Tylko w 40% wysyłanych formularzy użytkownicy edytują predefiniowaną treść zapytania. To, co jest często odczytywane jako zapytanie generowane automatycznie, jest zapytaniem osoby, która pozostawiła w oknie formularza zaproponowaną treść. Nie oznacza to jednak, że nie będzie ona dobrze rokującym na przyszłość klientem, z którym warto się skontaktować. Na przestrzeni ostatniego roku zaobserwowaliśmy prawie 80% wzrost liczby zapytań z prezentacji agenta i prezentacji biura. To zapytania osób świadomie sięgających po pomoc pośrednika w zakresie poszukiwania i/lub sprzedaży.

• Czy nadal pracujemy nad rozpoznawalnością portalu?

Tak, stale dążymy do tego, by nasza marka była bardziej rozpoznawalna wśród użytkowników. W styczniu 2021 roku liczba unikalnych poszukujących na portalu przekroczyła 5,3 miliona. Wśród działań promocyjnych znalazła się kolejne kampania brandowa Nieruchomosci-online.pl skierowana do osób żywo zainteresowanych zakupem, która ruszyła w styczniu 2021. Nasze kreacje są obecne w sieci reklamowej Google i największych serwisach internetowych w Polsce. Do tego dobra widoczność na Facebooku i Instagramie oraz reklamy wideo w serwisie YouTube.

 

Wpływ na to, jak działamy, możesz mieć… cały czas!

Choć tegoroczne badanie satysfakcji już za nami, to swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi działania portalu możecie dzielić się przez okrągły rok.

Na Wasze wiadomości czekamy pod adresem satysfakcja(@)nieruchomosci-online.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Dominika Mikulska

Dominika Mikulska - Project manager w zespole Nieruchomosci-online.pl. Odpowiada za planowanie, analizę i realizację projektów związanych z podnoszeniem funkcjonalności serwisu, tworzenie nowych produktów oraz strategię komunikacji i promocji. Redaktor naczelna magazynu ESTATE.

Magazyn ESTATE

Skupiamy uwagę na nieruchomościach

Bezpłatny e-magazyn w 100% dla pośredników

Wiedza i inspiracje do wykorzystania od ręki dostarczane przez doświadczonych uczestników rynku nieruchomości z zakresu marketingu nieruchomości, sprzedaży i negocjacji, prawa i finansów oraz rozwoju osobistego.

Pobierz za darmo najnowszy numer

Dowiedz się więcej o magazynie ESTATE

Zobacz także

Dołącz do dyskusji na grupie
Nieruchomosci-online.pl
na Facebooku

Korzystaj z porad dotyczących marketingu nieruchomości
Bądź na bieżąco!

Znajdź % dla siebie

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij