[Wrocław] Gdzie warto zamieszkać – Śródmieście

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Jak sama nazwa mówi ta dzielnica to serce Wrocławia, chociaż powinno się powiedzieć mózg, czyli centrum dowodzenia, nauki, biznesu i administracji.

wroclaw_srodmiescie_inwestycje

Miano serca Wrocławia chyba jednak należy przypisać Staremu Miastu. Śródmieście w wielu miastach to obszar mocno zurbanizowany, gdzie zlokalizowanych jest więcej centrów biznesowych niż osiedli mieszkaniowych. Te drugie, jeśli już są, pochodzą raczej z minionej epoki, gdyż obecnie grunty w centrach miast są zbyt drogie, by budować tam pojedyncze mieszkania. Dobrym przykładem jest Warszawa, gdzie nowe inwestycje w Śródmieściu to głównie apartamenty w tzw. „drapaczach chmur”.

Wrocław w tym zakresie jest nieco inny. Tutaj lokali mieszkaniowych – jak na centrum miasta – jest naprawdę sporo. I to nie tylko mieszkania premium czy lokale w odrestaurowanych kamienicach. Znaleźliśmy kilka naprawdę ciekawych inwestycji, które są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem metrażu, jak i… ceny za mkw. Oto te, które nam najbardziej przypadły do gustu.

Zobacz wszystkie inwestycje we Wrocławiu i okolicach

 

Analiza wybranych inwestycji na Śródmieściu we Wrocławiu

Naszą podróż po Śródmieściu zaczęliśmy od jego zachodniej strony. Konkretnie od ulicy Kurkowej, gdzie pod numerem 14 znaleźliśmy inwestycję …Kurkowa 14. Projekt zlokalizowany tuż przy rzece porywa. Dosłownie. Ma w sobie wszystko, czego można oczekiwać po inwestycji w centrum dużej aglomeracji miejskiej. Nowoczesna fasada z dużymi balkonami, ustawność lokali i gwarancję widoku za oknem. Tereny dookoła są zagospodarowane, a kupując lokal z widokiem na rzekę, mamy pewność, że nikt nam tego widoku nie zabierze. Po prostu fizycznie się nie da. Ceny są tu mocno zróżnicowane, od 6047 zł (w klatce D wychodzącej na ulicę Kurkową) do 9420 (w klatce F, gdzie okna, notabene ogromne i wykonane z wysokiej klasy materiałów, wychodzą wprost na Odrę). Mamy zatem sytuację gdzie 2-pokojowe mieszkanie w tej inwestycji może nas kosztować 288 tys. (za 43 mkw.) lub 405 tys. (48 mkw. z 37-metrowym tarasem). Jeśli zatem komuś sama inwestycja pasuje, to znajdzie coś dla siebie. Tym, którzy z góry przekreślają projekt ze względu na bliskość rzeki, powiedzieć możemy tylko tyle, że działka, na której budowana jest inwestycja, przy okazji powodzi w 1997 roku nie była zalana. Oczywiście, mieszkając w mieście takim jak Wrocław, nikt nikomu gwarancji nie da. Jednak fakt, że nawet powódź tysiąclecia nie wyrządziła tu większych szkód (a od tego czasu sporo się we Wrocławiu zmieniło na plus jeśli chodzi o bezpieczeństwo wodne), nas uspokoił na tyle, że zdecydowaliśmy się wpisać projekt na listę tych, które warto rozważyć, gdy myślimy o zamieszkaniu w Śródmieściu.

Podobne odczucia mieliśmy w stosunku do zlokalizowanego na kępie mieszczańskiej projektu City Island. Zostało tam jeszcze w ofercie około 40 mieszkań. Nam projekt przypadł do gustu głównie ze względu na lokalizację. Trudno polemizować z takimi atutami jak odległość 15 minut spacerem do Rynku. Infrastruktura i komunikacja to jego bezsprzecznie atuty. Nie jest to jednak projekt dla wszystkich, i nie chodzi tu o ceny, które przekraczają nawet 7 tys. mkw. Znajdziemy tam rozkłady mieszkań dostępnych jeszcze w ofercie bardziej pasujące do przerobienia na lokale usługowe, przykładowo pod kancelarię prawną, niż na typowe M dla rodziny. Ale to oczywiście kwestia gustu.

wroclaw_srodmiescie_cytat

Jeśli komuś zależy na niebanalnej architekturze i połączeniu nowoczesnego mieszkania ze stylem wiekowych kamienic, powinien przyjrzeć się Rezydencji Dubois. Naszym zdaniem nowoczesna architektura w lokalizacjach takich jak Śródmieście czy Stare Miasto powinno wyglądać właśnie tak, łącząc w sobie ducha nowoczesności z klimatem miejsca. Ten projekt to typowy segment wyższy, skierowany do klientów szukających prestiżu wynikającego z połączenia walorów architektonicznych i lokalizacyjnych. Jeśli ktoś właśnie tego szuka, i cena powyżej 7 tys. za mkw. jest dla niego akceptowalna, to jest to inwestycja, nad którą zastanowi się dłużej.

Podobnie zresztą jak nad innym projektem tego samego dewelopera. Mamy tu na myśli projekt La Boheme. Obu inwestycjom nie można odmówić architektonicznego smaku, choć La Boheme idzie bardziej w kierunku nowoczesnej architektury, co pod względem prestiżu stawia go nieco niżej niż projekt przy ulicy Dubois. Ma to też swoje odbicie w cenach, które – choć uzależnione od lokalu i piętra – są niższe. Można tam nawet znaleźć lokale, gdzie za metr zapłacimy poniżej 6 tys. zł.

Myśleliście, żeby zamieszkać na wyspie znajdującej się na rzece w centrum miasta? Brzmi dziwnie, ale Wrocław oferuje takie atrakcje. Mamy tu na myśli ostatnie wolne apartamenty w Rezydencji Piasek. To prawdziwa perełka dla koneserów. Deweloper nie ukrywa, że jest to magiczne miejsce dla nielicznych. Przyznajemy, że nie jest to puste hasło reklamowe. Miejsce rzeczywiście wspaniałe. Rezydencja posiada kameralny charakter, więc pomijając ceny, zamieszkają tam naprawdę nieliczni. W naszym odczuciu jeśli o jakichś inwestycjach można powiedzieć, że maja duszę, to Rezydencja Piasek z pewnością jest jednym z nich.

Na koniec trafiliśmy na ulicę Jedności Narodowej, gdzie zlokalizowany jest projekt Przy Słowiańskim Wzgórzu. To jest już typowa inwestycja o nowoczesnej architekturze charakterystycznej dla innych dzielnic Wrocławia. Z jednej strony park Słowiański, z drugiej węzeł kolejowy, a wszystko tuż przy ruchliwej dzielnicy. Polecamy zdecydowanie tym, którzy chcą być w centrum życia miasta. Co ważne inwestycja jest już gotowa do zamieszkania.

Dodaj komentarz

Komentarze:

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Portal umożliwia dodanie oraz promocję ogłoszeń biurom nieruchomości, deweloperom oraz osobom prywatnym. Znajduje się w ścisłej czołówce polskich serwisów ogłoszeń z rynku nieruchomości, oferując poszukującym pół miliona aktualnych ofert z rynku pierwotnego i wtórnego.

Zobacz także

Zamknij

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij