Nieruchomosci-online.pl - Tu zaczyna się dom tu zaczyna się dom

[Wrocław] Jak się mieszka w dzielnicy Śródmieście

Zespół Nieruchomosci-online.pl
Komentarze

Zazwyczaj w większych metropoliach Śródmieście jest sercem miejskiego życia. W przypadku Wrocławia jest jednak nieco inaczej.

Tu głównym punktem odniesienia i tym samym sercem miejskiego życia jest Stare Miasto i przepiękny wrocławski Rynek. Śródmieście to z kolei mózg Wrocławia. Miejsce nauki, administracji i biznesu.

Różnorodność w Śródmieściu

Gdyby ktoś chciał porównywać tę część Wrocławia do analogicznej dzielnicy w Warszawie, to mocno by się zdziwił. Nie jest to miejsce drapaczy chmur (najwyższy budynek Wrocławia, Sky Tower, znajduje się w dzielnicy Krzyki). To w Śródmieściu znajduje się słynne wrocławskie zoo. To na terenie Śródmieścia zlokalizowana jest hala stulecia. Tutaj wreszcie znajdziemy Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnikę Wrocławską.

Miejsce do pracy i mieszkania

Z jednej strony możemy mówić, że ten niewielki (zaledwie około 16 km2) obszar miasta podlega pewnej dezurbanizacji mieszkaniowej, bo traktowany jest najczęściej jako miejsce pracy, nauki i załatwiania bieżących spraw, ale z drugiej strony gęstość zaludnienia przekracza tu ciągle liczbę 7 tys. osób na km2. Nie jest to zatem warszawski biurowy „Mordor” w okolicach Galerii Mokotów, który w godzinach pracy tętni życiem, by wieczorem opustoszeć.

W Śródmieściu Wrocławia nie brak odważnych pomysłów deweloperskich. Właściwie nie ma tu miejsca na projekty banalne i choć jest jeszcze spory potencjał rozwoju, to już teraz można powiedzieć o tej części miasta, że posiada klimat godny swojej nazwy.

 

Zobacz wszystkie inwestycje we Wrocławiu i okolicach

 

Pobierz bezpłatny raport „Rynek Pierwotny we Wrocławiu (2016)”, w którym znajdziesz analizę rynku pierwotnego w stolicy Dolnego Śląska oraz rankingi inwestycji w najpopularniejszych kategoriach, dopasowanych do potrzeb poszukujących wymarzonej nieruchomości.

bannery_FB_wrocek

Zespół Nieruchomosci-online.pl

Zespół Nieruchomosci-online.pl - Nieruchomosci-online.pl to portal z największą liczbą ogłoszeń nieruchomości w Polsce. Udostępnia poszukującym około 300 tys. ofert od biur nieruchomości, deweloperów i osób prywatnych. Odwiedzany jest przez ponad 4 mln użytkowników miesięcznie.

Zobacz także

Używamy i uzyskujemy dostęp do cookies i podobnych technologii w celach statystycznych i realizacji usług. Możesz określić w przeglądarce warunki przechowywania i dostępu do cookies. Więcej...

Zamknij